Ostalo 12.12.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

STRELJAŠTVO: Županijski rekord Alzasa

Ovog vikenda na streljani u Čakovcu 4. kolom završen je jesenski dio natjecanja Županijskih liga u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem.
• U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje ekipa Zelenbora postigla je 521 krug, a ekipa 6. travnja 489 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Klara Juršić (Zelenbor) s 177 krugova ispred klupske kolegice Tonke Pajnogač s 176 krugova, a treće mjesto osvojila je Daria Borko (6. travnja) s 174 kruga. U protekla četiri kola ekipa Zelenbora osvojila je 39 bodova, a 6. travanj 37 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 6 natjecateljki vodi Klara Juršić (Zelenbor) s prosjekom od 171,25 krugova. Na drugom mjestu je Daria Borko s prosjekom od 170 krugova, a na trećem Tonka Pajnogač s prosjekom od 167 krugova.
U kategoriji kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor 540 kruga, 2. Čakovec 513, 3. 6. travanj 490 krugova, 4. Zelenbor II s 452 i 5. Sloboda 435. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s postignutih 189 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 181 krugom, a treće mjesto Ivan Cvetković (Zelenbor) s 178 krugova. Vodi ekipa Zelenbora s 38 bodova, a slijede je 2. Čakovec s 37 bodova, 3. 6. travnja s 31 bodom, 4. Sloboda s 29 bodova i 5. Zelenbor II s osvojenih 25 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 18 natjecatelja vodi Filip Zadravec s prosjekom od 186,25 krugova. Na drugom mjestu je Vanja Varga (Omladinac) s prosjekom od 173,25 krugova, a na trećem mjestu Marcel Dvorščak s prosjekom od 172,67 krugova.
U kategoriji seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Omladinac 1029 krugova, 2. Čakovec 1021, 3. Sloboda 1005, 4.Strahoninec 882 i 5. Mihovil 872 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Matija Topolnjak (Sloboda) s 362 kruga. Drugo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 349 krugova, a treće Sanimir Varga (Omladinac) s 346 krugova. Nakon četvrtog kola vodi ekipa Omladinca s osvojenih 39 bodova, a slijede je 2. Čakovec s 37 bodova, 3. Strahoninec s 31, 4. Sloboda s 27 i 5. Mihovil s 26 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 21 natjecatelja vodi Matija Topolnjak s prosjekom od 360,5 krugova. Na drugom mjestu je Damir Nemec s prosjekom od 351,5 krugova, a na trećem mjestu Sanimir Varga s prosjekom od 344,5 krugova.
U pojedinačnoj konkurenciji veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Željko Bedić (Omladinac) s 178 krugova. Drugo mjesto osvojio je Zvonimir Turk (Čakovec) s 171 krugom, a treće mjesto Zlatko Kramar član istog kluba s 164 kruga. Nakon četvrtog kola u konkurenciji 9 natjecatelja vodi Željo Bedić s prosjekom od 173,25 krugova. Na drugom mjestu je Zlatko Kramar s prosjekom od 167,33 kruga, a na trećem Zvonimir Turk s prosjekom od 164,25 krugova.
• U 4. kolu Županijske lige u gađanju standardnim zračnim oružjem postignuti su ovi rezultati. U dsiciplini standardni zračni pištolj za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa izjednačivši vlastiti županijski rekord od 1694 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1637 krugova, treće mjesto Čakovca s 1626 krugova, četvrto mjesto Sloboda s postignutih 960 krugova, a peto mjesto Čakovec II s 927 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Saša Kralj (Alzas) s postignutih 568 krugova ispred klupskih kolega Božidara Kolarića s 564 krugova i Vanje Siladija s 562 kruga. Nakon četvrtog kola na tablici vodi ekipa Alzasa s 40 bodova, a slijede je 2. Mihovil s 34, 3. Čakovec s 34, 4. Sloboda s 19 i 5. Čakovec II s 9 osvojena boda. U pojedinačnoj konkurenciji 19 natjecatelja vodi Saša Kralj s prosjekom od 564 kruga ispred klupskih kolega Božidara Kolarića s prosjekom od 564 krugova i Ivice Takača s prosjekom od 557 krugova.
U disciplini zračna puška standard za seniorke nastupile su članice Zelenbora Kristina Medved koja je postigla 377 krugova, Nikolina Medlobi s 373 kruga i Klara Meglić s istim rezultatom ali slabijom trećom serijom. Nakon četvrtog kola vodi Nikolina Medlobi s prosjekom od 375 krugova. Na drugom mjestu je Kristina Medved s prosjekom od 369,75 krugova, a na trećem mjestu Klara Meglić s prosjekom od 368,25 krugova.
U disciplini zračna puška standard za seniore ekipa Zelenbora postigla je 1721 krug, Čakovec 1681 krug, a Omladinac 1624 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Marko Peras (Zelenbor) s 578 krugova ispred klupskih kolega Miroslava Turka s 575 krugova i Karla Vrančiać s 568 postignutih krugova. Nakon četvrtog kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 40 bodova, a slijede je ekipa Čakovca s 36 bodova i Omladinac s osvojenih 32 boda. U pojedinačnoj konkurenciji 15 natjecatelja vodi Marko Peras s prosjekom od 578,33 kruga. Na drugom mjestu je Miroslav Turk s prosjekom od 577,75 krugova, a na trećem Dragan Turk (Zelenbor) s prosjekom od 574,5 krugova.