Sport 01.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

ATLETIKA: Sara senčar doprvakinja države

U Zagrebu se održalo prvo ovogodišnje pojedinačno dvoransko državno prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje (do 13 godina starosti). Na ovom natjecanju nastupilo je oko dvije stotine natjecatelja iz 21 atletskog kluba. Među njima bilo je devetero međimurskih atletskih nada, pet iz Ak Međimurje Čakovec i četiri iz Ak Nedelišće. Budući da međimurski atletičari tijekom zime nemaju uvjeta vježbati u atletskim dvoranama ili na stazi kao što to mogu atletičari u Zagrebu, Rijeci te ostali atletičari iz Dalmacije koji mogu raditi i zimi na otvorenom, ovog puta bilo je vrlo teško držati korak s konkurencijom. To su uspjele ponajviše najbolje Nedelišćanske mlađe kadetkinje.
Najveći uspjeh postigla je talentirana Sara Senčar. Ona je osvojila srebrnu medalju u utrci na 55 m prepone (9,42). Pobijedila je Klara Barnjak iz Rijeke postigavši pritom novi hrvatski rekord (9,19). Dva finalna nastupa tj. plasman među osam najboljih izborila je Maja Ferlin. Ona je između 58 trkačica na 60 m osvojila peto mjesto s odličnih (8,52 sekunde). Uz to je i u skoku udalj od 43 atletičarke zauzela sedmo mjesto preskočivši (4,68 metara). Odlična šesta bila je Saša Novak u bacanju kugle (8,67 m). Godinu mlađa od ostalih Lea Branilović također je istrčala odličnu utrku na 60 m zauzevši sveukupno osmo mjesto (8,67) a u skoku udalj s novim osobnim rekordom je bila jedanaesta (4,41 m).
Od članova Ak Međimurje Čakovec najzapaženiji nastup imao je David Verli. On je u kvalifikacijama izborio plasman među osam najboljih u skoku udalj i na kraju završio natjecanje kao osmi s novim osobnim rekordom (4,52 m). Trčao je i 60 m te bio devetnaesti (9,11). Magdalena Doležaj izborila je dvanaesto mjesto u skoku uvis (1,20 m) te skakala udalj (4,09 m). Nina Dobša je bila odlična u dalju (4,27 m) i osvojila petnaesto mjesto te trčala na 60 m (9,75). Emilija Kodba stjecala je iskustvo na 60 m (9,55) i u skoku udalj (3,78 m) a Samanta Mijić je s nešto manje uspjeha nastupila u skoku udalj (3,52 m) i u skoku uvis (1,00 m). U subotu 4. veljače održat će se Pojedinačno dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke u Zagrebu a tjedan kasnije za starije kadete i kadetkinje u novoj atletskoj dvorani u Rijeci. I na tim natjecanjima očekujemo dobre rezultate od mladih međimurskih atletičara.