Sport 01.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

VUKOVAR - CENTROMETAL 3:0
(27:25, 25:14, 25:23)
Vukovar - gradska dvorana. Gledatelja: 150.
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Makarov, Vabec, Križanović, Gotal, Todorović, Harambašić, T. Posavec, M. Posavec, Petran. Trener: Jadranko Kirić
U vrlo bitnom susretu s izravnim konkurentom za 6. poziciju na ljestvici odbojkaši iz Črečana doživjeli su neočekivano visok poraz. U otvaranju susreta igralo se poen za poen sve do rezultata 10:10. Pri drugom tehničkom odmoru Vukovarci imaju 4 poena razlike (16:12). Stisli su Centrometalovci u završnici i pri 23:23 stigli do poravnanja, a odmah potom imalu su priliku iz kontre doći i do set lopte. Međutim, lopta kapetana Tomice Posavca odlazi u aut, a domaćini odmah potom i poentiraju za dobitak prvog seta. U drugom veliki pad u igri Centrometala. Vrlo loš prijem servisa i neučinkovit napad omogućili su razigranim domaćinima brzo osvajanje seta. Na semaforu stoji 2:0. Tek u trećem setu (ulaskom u igru Palinkaša) gosti su proigrali. Sve do 14:9 Centrometal je bio dominantan i činilo se da će dobiti set. Međutim u završnici seta puno nepresiljenih pogrešaka u igri gostujućeg sastava vratilo je domaće u igru. Vukovarci u završnici prvo poravnavaju rezultat (23:23), a potom s dva uzastopna poena dobijaju ključni set i zasluženo se raduju.
Ostali rezultati 15. kola: Šibenik - Zadar 1:3, Zagreb - Sisak 0:3, Mursa - Daruvar 3:0, Varaždin - Rovinj 0:3, Rijeka - Karlovac 3:0, Opatija - Split 3:1.

14. Varaždin 15 3 12 13:38 10
• U 16. kolu (Aton, subota, 4.2., 18 h) Centrometal ugošćuje Zagreb.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Dvije pobjede kaštelanki
KAŠTEL - ZAGREB II 3:0
(25:10, 25:21, 25:20)
Kaštel: Šestan, Vincek, Novak, M. Ivačić, D. Ivačić, Toplek, Herman, Prprović, Knezić, Breban, Mlinarić, Petran. Trener: Marko Obadić
Važna pobjeda domaćih odbojkašica, koja im je izravno donijela doigravanje za prvaka lige. U prvom setu zaigrala je najjača postava što je bilo i vidljivo na krajnjem rezultat. U slijedeća dva seta priliku su dobile sve igračice iz zapisniku i svoju minutažu dobro iskoristile.

KAŠTEL - ORAO 3:0 bb
Utakmicu posljednjeg, 14. kola liga dijela natjecanja Kaštelanke su dobile bez borbe jer se Zagrepčanke u predviđenom terminu nisu pojavile u čakovečkoj dvorani. Na tablici vodi Novi Zagreb II s 37 bodova, slijedi Karlovac sa 36, dok su Kaštelanke treće s 36 osvojenih bodova.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Mladostaši
slomili vodećeg
MLADOST - ŽEREK 3:2
(26:24, 26:24, 14:25, 24:26, 15:11)
Mladost: K. Horvat, M. Horvat, A. Horvat, A. Juras, D. Juras, Patarčec, Jurinić, Železnjak, Jambrošić, Skupnjak
Lider prvenstva pao je u Maloj Subotici. Domaća Mladost iz Vularije odigrala je sjajan meč. Poveli su Mladostaši s 2:0 nakon neizvjesna dva seta. U trećem su se gosti razigrali i smanjili rezultat. Puno neizvjesnosti i odlične odbojke bilo je i u četvrtom setu, koji u konačnici na razliku dobijaju gosti. U ruletu petog seta sjajno su odigrali domaćini i na kraju se zasluženo radovali. U ujednačenom domaćem sastavu istakao se Marko Horvat.

CENTROMETAL II - TOTOVEC II 3:1
(14:25, 25:21, 25:16, 25:16)
Centrometal II: S. Horvat, J. Kirić, Z. Kirić, Treska, David, Ozmec, K. Novak, Košir, Kopačević, I. Novak
Totovec II: Kregar, Đurđek, Kovačić, D. Horvat, M. Horvat, D. Novak, S. Kozar, Kozjak, Marković
Međimurski derbi zasluženo je pripao sastavu iz Črečana. Gosti su bolje otvorili susret i lako došli do startnog seta. U nastavku susreta domaćini su se razigrali i odličnom igrom relativno lako došli do slijedeća 3 seta i novih bodova. Kod domaćih najbolji Josip Treska, a kod gostiju Stjepan Kozar.

KOPRIVNICA - PLAVI 3:2
(14:25, 21:25, 25:21, 25:20, 25:19)
Plavi: Mavrič, Bilas, Časar, Hranilović, J. Novak, G. Novak
U utakmici punoj preokreta slavili su na kraju domaći odbojkaši. Pekleničani su odlično odigrali u prva dva seta i poveli s 2:0. Nakon toga potpuno su posustali što su domaći znali naplatiti.
Preostali susret 8. kola: Varaždin II - Poljanec 2:3.

8. Koprivnica 8 2 6 8:21 5
• U 9. kolu igraju: Plavi - Mladost, Centrometal II - Varaždin II, Totovec II - Koprivnica, Žerek - Poljanec.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Dvije pobjede kopovki
KOP ČAKOVEC I - TOPLICE 3:0
(25:20, 25:21, 25:13)
KOP Čakovec I: Ciglar, Štefić, Baksa, Šalamon, Janković, I. Novak, Remenar, Hajdinjak, Turopoljac, Zadravec, K. Novak, Petak, Apostolovski. Trener: Ivan Vabec
Glatka i sigurna pobjeda domaćih odbojkašica. U prva dva seta gošće su odlično parirale, ali su domaće u završnicama bile čvršće i pribranije. U trećem setu Čakovčanke su se potpuno razigrale, lako dobile set i važne bodove. U domaćim redovima najbolje Štefić, Hajdinjak i Turopoljac.

KOP ČAKOVEC II - ŠTRIGOVA 3:2
(21:25, 22:25, 28:26, 25:14, 15:12)
KOP Čakovec II: M. Horvat, A. Kraljić, L. Kraljić, Hrušoci, Trstenjak, Bogomolec, Furdi, Erić, P. Novak, Sinanović, Benko, Srša. Trener: Rajko Kolarek
Štrigova: Stanković, Pufek, Golenko, Posedi, Gložinić, Lovrec, Krumpić, J. Horvat. Trener: Siniša Stanković
Pravi triler bio je u Čakovcu. Gošće iz Štrigove odlično su krenule i dobile prva dva seta za kapitalnih 2:0. Vratile su se domaće u trećem, kojeg su naprosto iščupale. U četvrtom su se potpuno razigrale, a u odlučujućem petom vodile od početka do kraja i na koncu se zasluženo radovale. Kod pobjednica odlične Benko, Hrušoci i A. Kraljić, a kod gošći Stanković i Pufek.
Ostali rezultati 8. kola: Kaštel III - Kaštel II 0:3 (18:25, 21:25, 22:25), Varaždin II - Barok 0:3 (16:25, 18:25, 23:25).

1. Barok 8 8 0 24:2 24
2. Kaštel II 8 7 1 19:6 20
3. KOP Čk. I 8 6 2 19:10 17
4. KOP Čk. II 8 4 4 16:17 13
5. Štrigova 8 4 4 16:16 12
6. Toplice 8 1 7 8:21 4
7. Varaždin 8 1 7 6:22 4
8. Kaštel III 8 1 7 6:23 2
• Parovi 9. kola (4./5.2.): Kaštel III - Varaždin II, Kaštel II - Štrigova, Toplice - KOP Čakovec II, KOP Čakovec I - Barok.