Sport 08.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

CENTROMETAL - ZAGREB 3:0
(25:19, 25:23, 25:20)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Vurušić i Žužul (Varaždin).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Vabec, Petran, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Križanović, Gotal, Makarov. Trener: Jadranko Kirić
Važna pobjeda domaćih odbojkaša, kojom su se ponovo vratili na 6. poziciju ligaške ljestvice i zadržali velike izglede za doigravanje za prvaka države. Krenulo je izjednačeno u startnom setu. Kod 1. tehničkog odmora bilo je 7:8, a već pri drugom poveli su domaći (16:15). Završnica seta protekla je u potpunoj dominaciji Centrometala, što je u konačnici rezultiralo dobitkom seta. U drugom su domaći krenuli još čvršće. Sredinom seta imali su 4 razlike (15:11), ali su se uporni gosti približili tek na poen zaostatka (16:15). Centrometal je opet zaigrao bolje, otišao na 21:16, a potom i na 24:21. Smanjili su gosti na 24:23, ali naredni poen dobijaju odbojkaši iz Črečana za kapitalnih 2:0. Silovito su krenuli razgoropađeni domaćini u trećem. Trećinom seta bilo je 8:1 i tu je već bilo jasno da će Zagrebaši pasti. Sjajno je funkcionirao dvojac Križanović-Todorović, razigrali su se i ostali domaći odbojkaši, pa je set, a time i susret brzo priveden kraju.
Preostali rezultat 16. kola: Karlovac - Varaždin 3:1, ostali susreti odgođeni su zbog vremenskih neprilika.
14. Varaždin 16 3 13 14:41 10
• U 17. kolu (srijeda, 8.2.) Centrometal gostuje u Šibeniku, a u subotu (11.2., 18 h) u dvoranu Aton stiže trećeplasirani Sisak.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Poraz Totovca u Čazmi
ČAZMA - TOTOVEC 3:0
(25:20, 25:18, 25:16)
Totovec: D. Pergar, B. Pergar, Kovačić, Rešetar, J. Kozar, Krklec, Trstenjak, Topličanec, Marković
Poraz lidera prvenstva na teškom gostovanju u Čazmi. Bez poslovno spriječenih Josipa Pergara i Siniše Novaka dečki iz Totovca nisu odigrali na svom nivou pa su vrlo dobri domaćini do bodova stigli lakše od očekivanog. Totovec je ozbiljnije prijetio tek u startnom setu, a u ostala dva Čazmanci su bili znatno čvršći i na kraju zasluženo slavili. Priliku za popravak bodovnog salda odbojkaši Totovca imaju već u subotu, kada u dvoranu VUŠ-a (17 h) stižu karlovačke 4 Rijeke. Odbojkaši Nedelišća u ovom su kolu pauzirali, a u narednom gostuju u Zagrebu, kod domaće Mladosti II.

2.A LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelanke odgodile
Odbojkašice pribislavečkog Kaštela odgodile su svoj susret 1. kola lige za prvaka s Novim Zagrebom, pa će taj susret (dogovorom klubova) odigrati kasnije. U 2. kolu Kaštelanke odlaze na teško gostovanje u Karlovac.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Međimurski derbi Pekleničanima
PLAVI - MLADOST 3:2
(25:19, 22:25, 14:25, 25:13, 15:13)
Plavi: Bilas, Mavrić, Premužić, Hranilović, Turk, G. Novak, J. Novak, Škvorc
Mladost: D. Juras, A. Juras, Skupnjak, Patarčec, Železnjak, K. Horvat, G. Horvat, M. Horvat, Jambrošić. Trener: Rajko Kolarek
Sjajnu utakmicu, prepunu rezultatskih obrata, odigrali su domaći Plavi i Mladost iz Vularije u Murskom Središću. Prvi set lako su dobili domaćini. Mladostaši su se vratili u igru dobitkom drugog i bili bliži pobjedi nakon sjajne igre u trećem setu. Pekleničani su sve anulirali uvjerljivim dobitkom četvrtog i sve je na početku. Imali su domaći u petom 12:8, ali su uporni Mladostaši poravnali na 12:12. Ipak, kod odlučujućih poena pribraniji su bili domaćini i na koncu zasluženo slavili. Domaćima 2, gostima 1 bod. Kod pobjednika najbolji Bilas i Jurica Novak, a kod Mladostaša Goran i Kristijan Horvat.
CENTROMETAL II - VARAŽDIN II 3:0
(25:18, 25:12, 25:20)
Centrometal II: J. Kirić, Z. Kirić, Horvat, David, Ozmec, Kopačević, K. Novak, I. Novak, Košir, Treska
Laka, brza i uvjerljiva pobjeda igrački kvalitetnijeg i puno jačeg domaćeg sastava. Mladi Varaždinci nešto ozbiljnije su parirali u prvom, te trećem setu, ali bilo je to nedovoljno za dobitak barem počasnog seta. U redovima pobjednika istakao se Josip Treska.
Ostali rezultati 9. kola: Žerek - Poljanec 3:0 (25:17, 25:13, 25:20), Totovec II - Koprivnica odgođeno.
8. Koprivnica 8 2 6 8:21 5
• Parovi 10. kola (11./12.2.): Varaždin II - Žerek, Poljanec - Plavi, Mladost - Totovec II, Koprivnica - Centrometal II.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Pobjede vodećeg dvojca
KOP ČAKOVEC I - BAROK 0:3
(16:25, 21:25, 15:25)
KOP Čakovec I: Ciglar, Štefić, Baksa, Šalamon, Turopoljac, Remenar, Apostolovski, Makovec, Petak, Zadravec, Hajdinjak. Trener: Ivan Vabec
Vrlo dobar otpor pružile su mlade Čakovčanke vodećem sastavu lige. U prvom setu odlično su parirale do 13:15, u drugom opasno priprijetile kod 20:21. Međutim, u presudnim trenucima seta griješile su na servisu što su gošće znale kazniti. U trećem više nije bilo ni snage ni moći za eventualni preokret. U ujednačenom domaćem sastavu istakle su se Petak i Baksa.
TOPLICE - KOP ČAKOVEC II 3:0
(25:11, 25:12, 26:24)
KOP Čakovec II: Horvat, A. Kraljić, L. Kraljić, Hrušoci, Poljaković, Marciuš, Srša, Bogomolec. Trener: Rajko Kolarek
U nekompletnom sastavu i neodbojkaškim uvjetima(temperatura u dvorani 9,5 stupnjeva) Čakovčanke su izgubile susret u Varaždinskim Toplicama od domaćeg sastava. U prva dva seta promrzle gošće nikako nisu mogle uspostaviti svoju igru. U trećem su napokon proigrale, ali kod ključnih poena nisu imale potrebnu koncentraciju i domaće su zasluženo slavile.
KAŠTEL II - ŠTRIGOVA 3:0
(25:11, 25:21, 25:20)
Kaštel II: Breban, Varga, Mađarić, Vnuk, Sabol, Beč. Trener: Marko Obadić
Štrigova: Stanković, Pufek, Golenko, Gložinić, Posedi, Krumpić, Lovrec. Trener: Siniša Stanković
U međimurskom derbiju zaasluženo su slavile domaće odbojkašice. Domaće su lako došle do startnog seta, a u iduća dva također su pokazale više od štrigovskih odbojkašica. Novim bodovima Kaštelanke su zadržale priključak za vodećim Barokom. Kod domaćih najbolja Breban, a kod gošći Stanković.
KAŠTEL III - VARAŽDIN II 3:0
(25:19, 25:16, 25:16)
Kaštel III: Fučec, l. Novak, T. Novak, M. Novak, Vuk, Zelić, Florjanić. Trener: Marko Obadić
U derbiju začelja domaće su odbojkašice pokazale znatno bolju igru od mladih Varaždinki i tako stigle do pobjede i važnih bodova, te fenjer prepustile gošćama.
1. Barok 9 9 0 27:2 27
2. Kaštel II 9 8 1 22:6 23
3. KOP Čk. I 9 6 3 19:13 17
4. KOP Čk. II 9 4 5 16:20 13
5. Štrigova 9 4 5 16:19 12
6. Toplice 9 2 7 11:21 7
7. Kaštel III 9 2 7 9:23 5
8. Varaždin II 9 1 8 6:26 2
• U 10. kolu (11./12. veljače) igraju: Barok - KOP Čakovec II, Varaždin II - KOP Čakovec I, Kaštel II - Toplice, Štrigova - Kaštel III.