Sport 22.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

CENTROMETAL - ZADAR 3:0
(25:18, 25:19, 25:19)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 200. Suci: Milinović i Adamek (Zagreb).
Centrometal: Kovač, Vabec, Gotal,Križanović, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Palinkaš, Petran, D. Posavec. Trener: Jadranko Kirić
Odbojkaši Centrometala trećom uzastupnom domaćom pobjedom izbili su na 5. poziciju ljestvice, preskočivši Opatiju. Gosti iz Zadra mnogobrojnoj su se publici predstavili u vrlo solidnom izdanju. Predvođeni bivšim Centrometalovcem Grubišićem sasvim su solidno parirali domaćima, ali više od časnog poraza nisu mogli. U odnosu na prethodni susret sa Siskom trener Kirić je napravio tek jednu promjenu. Na poziciji srednjeg blokera zaigrao je Marin Posavec (umjesto Ivana Kovača) u paru s Marijanom Palinkašem. Odbojkaši iz Črečana držali su visok ritam igre u sva 3 seta, odlično je radio prijem servisa, što je rezultiralo raznovrsnim rješenjima u napadu. Iako su gosti bili vrlo dobri na bloku to im u konačnici nije donijelo ni počasni set, jer su domaći bili vrlo koncentrirani. U redovima domaćina najbolji Todorović, a prave ovacije iz publike zaradio je standardno dobar Pero Križanović čije su „bombe“ dizale parket. Prilika za nastavak pobjedničkog niza je naredni susret u Daruvaru, gdje se dosta toga odlučuje.
Ostali rezultati 19. kola: Vukovar - Split 3:0, Zagreb - Karlovac 3:0, Sisak - Daruvar 3:1, Mursa - Opatija 3:0, Šibenik - Rovinj 0:3, Varaždin - Rijeka 3:0
14. Split 16 4 12 17:40 11
• U 20. kolu Centrometal ide u goste Daruvaru.

2. A LIGA - CENTAR (M)
Pobjeda Totovca, poraz Nedelišća
TOPLICE - TOTOVEC 1:3
(17:25, 23:25, 25:22, 15:25)
Totovec: J. Pergar, B. Pergar, D. Pergar, Kovačić, Krklec, Rešetar, Kozar, Marković, Novak, Trstenjak, Topličanec
Zaslužena pobjeda Tottenhama (prva u nastavku) nad solidnim domaćinom. Totovec je krenuo odlučno i prvi set lako dobio. U drugom je bilo znatno teže, ali je set zasluženo dobio Totovec. Treći dobijaju domaćini, a Totovec je u četvrtom demonstrirao svoju snagu, dobio ključni set i važna 3 gostujuća boda.
NEDELIŠĆE - MEDICINAR 0:3
(13:25, 12:25, 23:25)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Vibovec, Košir, Kocijan, Vuk, Kopačević, Petran. Trener: Josip Treska
Lider prvenstva bio je previsoka prepreka za mlade Nedelišćane. Medicinari su lako dobili startna 2 seta za kapitalnih 2:0. U trećem su domaći odigrali znatno čvršće, vodili sve do 18:17, ali su potom Zagrepčani odigrali bolje kod ključnih poena i otišli zasluženo kući s bodovima.
Ostali rezultati kola: 4 Rijeke - Petrinja 3:1, Croatia - Gorica 0:3.
10. Toplice 11 1 10 10:30 5
• U 15. kolu (VUŠ, subota, 25.2., 17 h) Totovec ugošćuje zagrebačku Croatiu, dok odbojkaši Nedelišća odlaze na teško gostovanje u Veliku Goricu kod Gorice.

2. A LIGA - CENTAR (Ž)
Triler kaštelankama
DON BOSCO - KAŠTEL 2:3
(25:16, 12:25, 16:25, 25:14, 12:15)
Kaštel: Šestan, Vincek, M. Ivačić, D. Ivačić, Prprović, Toplek, Knezić, Breban, Mlinarić. Trener: Marko Obadić
U svom prvom susretu lige za prvaka odbojkašice iz Pribislavca došle su do teške, ali zaslužene pobjede u Zagrebu. Povele su domaće, gošće preokrenule na 1:2. U četvrtom bolje izdanje Zagrepčanki, a u odlučujućem setu,Kaštelanke su vodile od početka i prednost održavale do kraja utakmice.
Ostali rezultati 4. kola: Plavi Zmaj - Novi Zagreb 3:0, Karlovac - Mladost II 0:3, Multibibus - V. Gorica 3:1.
8. V. Gorica 4 0 4 3:12 0
• U zaostalom susretu 3. kola(ponedjeljak, 20.2., 21 h) Kaštel ugošćuje zagrebački Multibibus, a u 5. kolu u Čakovec stiže drugoplasirani Plavi Zmaj iz Duge Rese.

III. HRVATSKA LIGA - SJEVER (M)
Derbi CM-u
CM II - MLADOST 3:0
(25:15, 26:24, 25:19)
Centrometal II: J. Kirić, Z. Kirić, Treska, S. Horvat, I.Novak, Vuk, Košir
Mladost: A. Juras, D. Juras, K. Horvat, A. Horvat, M. Horvat, G. Horvat, Železnjak, Skupnjak, Jambrošić
Derbi kola zasluženo je pripao domaćima. Gosti iz Vularije odigrali su neprepoznatljivo u startnom setu i brzo je bilo 1:0. Trenutak odluke zbio se u drugom, koji su na razliku dobili smireniji domaćini. U trećem bolja igra Centrometalovaca, koji dobijaju set i nove bodove.
TOTOVEC II - POLJANEC 2:3
(23:25, 25:22, 25:21, 12:25, 4:15)
Totovec II: Đurđek, Kovačić, S. Trstenjak, S. Kozar, Di. Novak, Da. Novak, I. Novak
Odbojkaši iz Totovca bili su bliži uspjehu od favoriziranih gostiju iz Poljanca. Vodili su domaćini 2:1 u setovima, a potom posustali prvenstveno zbog pomanjkanja snage, te su gosti ipak zasluženo došli do pobjede i trećeg mjesta na ligaškoj ljestvici.
PLAVI - ŽEREK 1:3
(18:25, 21:25, 31:29, 22:25)
Plavi: Mavrič, Hranilović, J. Novak, G. Novak, Turk, Škvorc, Bilas
Vodeći sastav lige prošao je neokrznuto i u Murskom Središću. Varaždinci su relativno brzo stigli do prva dva seta. U neizvjesnom drugom uzvratili su domaćini i vratili se u meč. Četvrti set bio je uzbudljiv od početka pa do kraja, ali su kod ključnih poena čvršći bili gosti i stigli do ipak očekivane pobjede.
Preostali susret 11. kola: Koprivnica - Varaždin II 0:3.
8. Koprivnica 9 2 7 8:24 5
Parovi 12. kola (25./26.2.): Varaždin II - Plavi, Žerek - Totovec II, Poljanec - Centrometal II, Mladost - Koprivnica.

III. HRVATSKA LIGA - SJEVER (Ž)
KOP I bolji od II
KOP ČAKOVEC II - KOP ČAKOVEC I 1:3
(26:24, 25:19, 25:20, 25:23)
KOP I: Horvat, A. Kraljić, L. Kraljić, Hrušoci, P. Novak, Poljaković, Sinanović, Trstenjak, Marciuš, Srša, Benko, Bogomolec. Trener: Rajko Kolarek
KOP II: Ciglar, Šalamon, I. Novak, Remenar, Hajdinjak, Turopoljac, K. Novak, Petak, Apostolovski. Trener: Ivan Vabec
U utakmici punoj rezultatskih obrata zasluženo je slavio KOP Čakovec I. Domaće su izvukle 1. set nakon 20:24, ali su u drugom bolje bile gošće i sve je na početku. U trećem je KOP Čakovec II krenuo s 8:1, ali su gošće sve preokrenule i u konačnici zasluženo dobile ključni set. U četvrtom izjednačeno do 2. tehničkog odmora. Potom gošće bježe na 16:20. Domaće pritišću u završnici, dolaze na 23:24, ali i griješe na servisu pa se gošće zasluženo raduju. U redovima pobjednica najbolje Petak, Hajdinjak i I. Novak, a kod poraženih Hrušoci.
ŠTRIGOVA - VARAŽDIN II 3:0
(25:15, 25:16, 25:18)
Štrigova: Stanković, Pufek, Golenko, Horvat, Lovrec, Gložinić, Krumpić, Kovačić, Posedi. Trener: Siniša Stanković
Sjajnom igrom u sva 3 seta domaće su odbojkašice došle do vrijedne pobjede i domaća 3 boda, te izbile na 3. mjesto ligaške ljestvice. Gošće iz Varaždina nisu mogle pratiti visok ritam domaćih odbojkašica u čijem su ujednačenom sastavu sjajno odigrale Pufek i Golenko.
KAŠTEL II - BAROK 3:0
(25:21, 25:19, 25:23)
Kaštel II: Breban, Horvat, Vnuk, Varga, Mađarić, Florjanić. Trener: Marko Obadić
Kaštelanke su odličnom igrom na svom terenu nanijele prvi poraz lideru prvenstva, sastavu varaždinskog Baroka. U prva dva seta domaće su relativno lako došle do setova, a nešto teže bilo je tek u 3. setu, kojeg su dobile na razliku.
TOPLICE - KAŠTEL III 3:1
(23:25, 25:21, 25:23, 25:22)
Kaštel III: Pintarić, Fučec, Zelić, Košak, Sabol, M. Novak, T. Novak, B. Novak. Trener: Marko Obadić
U utakmici punoj rezultatskih obrata slavile su domaće odbojkašice. Gošće su bolje otvorile susret i na razliku dobile startni set. U naredna 3 velika borba s obje strane parketa, ali su kod odlučujućih poena čvršće bile Topličanke i zasluženo stigle do vrijednih bodova.
1. Barok 11 10 1 30:5 30
2. Kaštel II 10 9 1 25:6 26
3. KOP Čk I 11 8 3 25:14 23
4. Štrigova 10 5 5 19:19 15
5. KOP Čk II 11 4 7 17:26 13
6. Toplice 10 3 7 14:22 10
7. Kaštel III 10 2 8 10:26 5
8. Varaždin 11 1 10 6:31 4
Parovi 12. kola (26./27.2.): KOP Čakovec I - Kaštel II, Varaždin II - KOP Čakovec II, Barok - Kaštel III, Štrigova - Toplice. (Rajko Kolarek)