Sport 28.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

KOŠARKA: Ljuti Rudari

Nošeni bučnim navijanjem, košarkaši Rudar Cimpera nisu uspjeli doći do svoje desete pobjede u prvenstvu, ali ovog puta najzaslužniji za to su varaždinski suci koji im to nisu dozvolili. Ogorčeni su bili u taboru Rudar Cimpera nakon utakmice. Međimurje niti nakon novog derbija, ovaj put protiv drugoplasirane Vindije iz Varaždina, nezna za poraz i gotovo je sigurno kako će prvenstvo završiti bez poraza. Čakovec je na gostovanju u Koprivnici utakmicu riješio u posljednjih 10 minuta i na kraju došao do uvjerljive pobjede.
Ostali rezultati očekivani.

RUDAR CIMPER - IVANČICA 68:65
(8-21, 19-17, 21-20, 17-10)
Rudar Cimper: Varga A. 3, Korbelj V. -, Frančić D. -, Mikulaj N. 7, Hrkač N. 13, Radiković T. 18, Cilar T. -, Bedi M. -, Dodlek S. 0, Tkalec M.(cap.) 14, Bogdan D. 0, Srnec S. 10. Trener: B. Damjanović
Loše su košarkaši Rudara otvorili utakmicu, gosti iz Ivanca su to iskoristili i dobili prvu četvrtinu s 13 razlike. Drugu četvrtinu puno bolji Rudar, uspjeli su smanjiti zaostatak gostiju na samo 2 poena, ali par grešaka koštalo je domaćine da se na odmor ne ode s egalom, umjesto toga bilo je +11 za Ivančicu. Pokušavao je Rudar i u trećoj četvrtini bezuspješno stići rezultat, no tu je, trebamo dodati, počela lakrdija u režiji sudaca. Gostujućem igraču Lukiniću cijelu se utakmicu ne sude osobne pogreške iako je ispod koša mlatio višeg Srneca. Ne sude mu se niti očiti koraci iz kojih je zabivao koševe, ali niti nošene lopte. Dodlek je dobio udarac u nos, ali niti takav krvavog nosa nije zaslužio da se sudi faul na njemu. Nakon teškog prekršaja na najboljem domaćem strijelcu, Hrkaču, koji je pao i teško udario glavom u parket, činilo se da neće moći nastaviti utakmicu, ali ipak se pridigao, a taj pad kao da ga je pokrenuo i tu je počeo nizati koševe. Ivančica je nakon treće četvrtine i dalje imala vodstvo, bilo je za njih ugodnih +10. Nisu se predavali Rudari u posljednjih 10 minuta, unatoč gruboj obrani gostiju, posebno na centrima. Uspjeli su domaći igrači smanjiti razliku na samo 3 poena, tri minute do kraja utakmice, imali su i napad za dodatno smanjiti razliku ili čak izjednačiti, ali nakon još jednog nedosuđenog prekršaja nad srnecom, trener Rudar Cimpera je poludio i ušao u teren gdje je svašta imao za reći sucima, koji su mu dali tehničku pogrešku, nije se trener domaćih tu zaustavio nego je uhvatio suce, i na njima im pokazao kako to gosti rade prekršaje koje oni ne sude. Podigla je Ivančica nakon toga prednost na +5, ali ni tu se domaćini nisu predavali nego su se borili do samog kraja gdje su uspjeli izjednačiti rezultat, ali tu su utakmicu riješili suci, Srnec je kod rezultata 65-65 očito fauliran, no ljudi u sivom nisu to htjeli vidjeti, ali vidjeli su faul na drugoj strani i poklonili slobodna bacanja “svojem“ Varaždincu Bušiću koji pogađa oba bacanja. Sljedeći napad za poravnanje, Srnec je bio na čistom ziceru, opet fauliran, ali i to suci nisu htjeli vidjeti i ništa se nije sviralo. Sljedeći napad gostujući igrač Bušić je udvojen od strane kapetana Tkaleca i Radikovića, nije imao kuda s loptom, ali spasio ga je sudac izmislivši faul kapetanu Tkalecu i dao je nova dva bacanja gostima, koji su zabili samo jedno, a 4 sekunde do kraja su ostale Rudaru da pokuša tricom izjednačiti rezultat, Hrkač je došao do šuta, i malo je falilo da ne pogodi, lopta je iscurila. Domaći navijači su nakon utakmice bili toliko iznervirani da su čekali suce ispred dvorane, ali su ih igrači Rudar Cimpera urazumili i spriječili incident. Najbolji kod Rudara, junior Radiković sa 18 koševa, Tkalec je dodao 14.

MEĐIMURJE - VINDIJA 77:69
(22-15, 21-15, 16-21, 18-18)
Međimurje: Novak N. 0, Pustić 0, Novak Mario 6, Miko 7, Krajačić 18, Lončarić -, Fodor 22, Kapelari -, Jelenić 3, Novak Mario 15, Martinović -, Novak Matija 6. Trener: S. Šopar
Međimurje je u derbi kola ušlo oslabljeno neigranjem svojeg najborbenijeg igrača, Vedrana Biševca, koji je u prvom dijelu prvenstva bio jedan od najzaslužniji za pobjedu u Varaždinu. Igrači Međimurja, utakmicu su, mogli bi tako reći, riješili u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali 13 koševa viška, a to je bilo nedostižno za Vindiju koja je bolja bila u drugom poluvremenu. Prvu su četvrtinu dobili igrači Međimurja sa +7, dok su drugu dobili sa 6 koševa viška. Gosti izVaraždina nisu se predavali, a razliku su uspjeli smanjiti nakon treće četvrtine na dostižnih 8 poena zaostatka uoči posljednjih 10 minuta utakmice. Prijetili su u posljednjoj četvrtini igrači Vindije, ali preiskusni domaći sastav nije dopustio da okrenu utakmicu u svoju korist. Završila je posljednja četvrtina rezultatom 18-18 pa je na kraju ostalo onih 8 koševa razlike za Međimurje koliko je bilo i nakon treće četvrtine. Nakon ove, devetnaeste pobjede u isto toliko kola, košarkaši Međimurja teško da mogu izgubiti koju utakmicu u posljednja 3 kola. Jedini koji bi nešto mogao po tom pitanju napraviti je Čakovec sa kojim Međimurje uvijek odigra napetu utakmicu, a taj derbi nas očekuje u posljednjem 22. kolu. Međimurje su do pobjede predvodili Fodor sa 22 koša, Krajačić sa 18 i kapetan Mario Novak-Medo sa 15 koševa.

KOPRIVNICA - ČAKOVEC 53:69
(19-21, 7-13, 21-16, 6-19)
Čakovec: Horvat 8, Terek M. 6, Prprović 28, Terek D. 13, Kranjčec 12, Ganzer 2, Wrana 0, Vehtersbah 0, Feher 0, Drk 0. Trener: Bruno Kovačić
Čakovec je kao i u prošlom kolu igrao oslabljen, bez Jurasa, Ostoje i juniora Fečkeša, no nije smetalo, kao ni u prošlom kolu. Čakovec je bio bolji u prvom poluvremenu imao je vodstvo od +8 nakon prvih 20 minuta. Uporni domaći mladi sastav nije se predavao i u trećoj četvrtini su uspjeli smanjiti prednost na samo 3 poena zaostatka. Iskusni igrači Čakovca nisu dozvolili da se domaćini razmašu i odvedu utakmicu u egal, nego su odličnom obranom dozvolili domaćinima da postignu samo 6 koševa u posljednjih 10 minuta. Završilo je tako na kraju sa uvjerljivih +16 u korist Čakovca, koji će nakon odigrane, zaostale utakmice protiv Bjelovara u slučaju pobjede doći na treće mjesto na ljestvici. Čakovec su predvodili odlični Prprović sa 28 koševa i Darko Terek sa 13, dok je Kranjčec dodao 12 koševa.
Ostali rezultati 19. kola: Grafičar - Bjelovar 83:93, Petar Zrinski - Podravac 81:76, Mladost - Radnik 75:73.