Sport 08.03.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

III. HNL: Nedelišće visoko porazilo Mladost

PAPUK 1
GRANIČAR 1
Orahovica - igralište NK Papuk. Gledatelja 100. Sudac: Igor Prepolec (Koprivnica).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Nađ (76. Horvat), Lončar, Beliga, Habuš, Mikulan (72. Latin), Hertelendi (33.Gorupić), Čižmešija, F. Kos i V. Kos. Trener: Branko Lipić
Kotoripčani su iz daleke Orahovice kući donijeli bod, premda po ostvarenim prigodama mogu žaliti, no nisu pružili igru posebne kvalitete. Tragičar susreta bio je Vilim Kos, trenutno najbolji igrač Kotoripčana, koji je u 85. minuti u njemu svojstvenom prodoru zaobišao mnoge prepreke pa čak i vratara Bulića, uputivši loptu prema praznoj mreži koju je u zadnji trenutak sa same crte izbacio domaći obrambeni igrač. Imao je u zadnjim sekundama lijepu šansu i Saša Latin no i ona je otišla u nepovrat. Gosti su poveli krajem prvog poluvremena, pogotkom mladog Petra Mikulana, koji je jednu nabačenu loptu u kazneni prostor domaćih iz gužve ugurao u mrežu. Do izjednačenja je došlo iz kaznenog udarca kada je lopta udarila u ruku Borka Beligu pa je sudac bez razmišljanja dosudio više nego dvojbenu najstrožu kaznu. (M. Grubić)
ČAKOVEC 2
NEDELJANEC 1
Čakovec - SRC Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Krasnić (Križevci). Strijelci: 0:1 Piskač (50), 1:1 D. Antonović (62), 2:1 Balent (90).
Čakovec: Prekupec, V. Pintarić, N. Pintarić, M. Antonović, Novak, Pomper, Balent, D. Bobičanec (46. Kosec, 84. Mihalic), D. Antonović, Jambrošić (89. Majorčik), L. Bobičanec
Do startne pobjede domaći su došli pomalo sretno, kada se pak zbroji sve viđeno zasluženo. U 1. poluvremenu igralo se slabo, bez prilika za gol, bez prave igre i smišljenih akcija. U 2. dijelu nešto bolje, posebno nakon što su gosti iz brze kontre uz pomoć kompletne domaće obrane postigli vodeći pogodak. Domaći su nakon toga zaigrali bolje, David Antonović bio je precizan u gostujućem kaznenom prostoru i izjednačio. Mogao je Kovačić kazniti još jednu grešku domaće obrane za veselje gostiju u 88. minuti, minutu iza toga i Novak je propustio postići vodeći pogodak za domaće, a u 3. minuti sudačke nadoknade Karlo Balent je glavom nakon preciznog dodavanja Pompera postigao efektni pogodak za veliko veselje.
► P.S. Cijeli protekli tjedan u čakovečkom su klubu imali više razgovora s odgovornima iz varaždinskog prvoligaša oko isplate dugovanja od 30.000 eura. U zadnji čas Varaždinci su na račun Čakovca doznačili dio dugovanja (predsjednik Mikolaj taji iznos, op.a.), pa im je skinuta suspenzija. Morat će međutim redovito dostavljati i preostali dio dugovanja. Što pak se tiče novog trenera još nije imenovan, privremeno tu odgovornu dužnost obnaša kapetan i najiskusniji u momčadi Danijel Novak. (J. Freiler)
NEDELIŠĆE 4
MLADOST (P) 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćica. Gledatelja 400. Sudac: Horvat (Čk). Strijelci: 1:0 Balent (45), 2:0 Vizinger (59), 3:0 Vizinger (61), 4:0 Pintarić (83).
Nedelišće: Posavec, Levačić, Đukes (76. Vibovec), Pintarić, Jagec, Martan (46. Mihalic), Vizinger, Perko (70. Perišić), Bujanić, Jarić, Balent. Trener: Željko Orehovec
Mladost/P: F. Farkaš, Habuš, D. Farkaš, Sraka (77. Mišić), M. Kranjec, Halić (68. Bukal), D. Kranjec, Magdalenić, Sabol, Andre Silva, Vugrinec (64. Furundžija). Trener: Robert Švenda • Igrač utakmice: Dino Vizinger (Nedelišće)
Prekrasno sunčano vrijeme na igralište Hrašćice na derbi utakmicu Nedelišća i Mladosti privuklo je oko 400 gledatelja koji nakon utakmice zasigurno nisu požalili. Vidjeli su kvalitetnu nogometnu predstavu s 4 pogotka te potpuno zasluženu pobjedu domaćina. Nedelišće je od samog početka dominiralo terenom, imao nekoliko prilika (Bujanić, Jagec) dok su se gosti branili te preko brzih akcija prijetili. I kad se očekivalo da će se na odmor otići netaknutih mreža domaćin je poveo 1:0. S desne stane udarac iz kuta izveo je Bujanić da bi na drugoj stativi Jarić glavom loptu prebacio gdje je s neposredne blizine Balent posprema u gol. U nastavku u 59. minuti veliku pogrešku gostujućeg igrača te vratara koristi Vizinger te postiže pogodak za 2:0. Isti igrač dvije minute kasnije u slalomu prolazi nekoliko igrača, izlazi sam pred vratara i poentira za 3:0. Gostujuća igra potpuno se raspala da bi Pintarić u solo prodoru u 83. minuti postigao pogodak za visokih 4:0. Rekli su:
- Robert Švenda (Mladost): - Katastrofalne pogreške obrane stajale su nas visokog poraza. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi.
- Željko Orehovec: - Iako smo pred utakmicu bili hendikepirani neigranjem nekoliko kvalitetnih igrača (Golubić, Treska, Hrušoci) od početka smo dominirali ali su se gosti odlično branili. Ipak, uspjeli smo slomiti njihov otpor te stigli na 4:0 uz još nešto prilika. Čestitam svojoj ekipi na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi.
- Dino Vizinger: - Znali smo da nas očekuje teška utakmica što se potvrdilo u prvom dijelu utakmice kada su se gosti čvrstom obranom uspijevali obraniti. Ipak, uspjeli smo povesti da bi u nastavku postigli još tri pogotka za uvjerljivu pobjedu.
Nedelišćani su, onako kako to dolikuje, proslavili visoku pobjedu u pizzeriji Šut uz pjesmu veselje do kasnih sati. (Z. Premuš)
PODRAVAC 5
POLET 1
Virje - sportski park. Gledatelja 150. Sudac: Kečkiš. Strijelci: 1:0 Križanović (6), 2:0 Lovković (15), 2:1 Okreša (43), 3:1 Đurec (59, 11m), 4:1 Hrženjak (80), 5:1 Rukelj (90).
Polet: Vibovec, Toplek, Bašek, Okreša, Kovač, Lesjak, Novak (86. Božić), Rešetar (76. Pokupec), Medved, Krištofić, Horvatić (89. Podgorski). Trener: Dragutin Okreša
Nogometaši Poleta izgubili su u Virju. Domaćin je zahvaljujući pogreškama obrane gostiju do 15. minute vodio 2:0. Ipak, Pribislavčani se nisu predali već su igrali borbeno što im se isplatilo dvije minute prije odlaska na odmor. Nakon kornera kojeg je izveo Kovač, Krištofić je prebacio loptu do Okreše koji je glavom sprema u gol. Nastavak je donio bolju igru domaćina. Od 72. minute gosti su igrali s igračem manje jer jim je iz igre isključen nakon druge javne opomene Kovač što je domaćin iskoristio s još dva pogotka. (Z. Premuš)

Preostali rezultati 17. kola: Ivančica - Križevci 4:1, Slatina - Mladost (Ž) 1:1, Bjelovar - Croatia 0:0, Podravina - Koprivnica 0:1.
1. Koprivnica 17 13 3 0 41:9 42
2. Slatina 17 12 1 3 49:11 37
3. Bjelovar 17 10 4 2 33:7 34
4. Nedelišće/-1 17 10 4 2 36:18 33
5. Mladost/Ž 17 9 6 1 42:14 32
6. Čakovec 17 9 4 3 39:20 31
7. Ivančica 17 8 2 6 34:26 26
8. Podravina 17 7 1 8 38:32 22