Sport 08.03.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

KOŠARKA: Čakovec blizu 3. mjesta

A-2 LIGA SJEVER
Čakovec blizu 3. mjesta
Košarkaši Čakovca pobjedom protiv Mladosti iz Đurđevca blizu su trećeg mjesta na ljestvici, njihov plasman ovisit će ishodu utakmica protiv Ivanca i Bjelovara. Međimurje melje i dalje, do nove su pobjede došli na gostovanju kod Radnika u Križevcima. Rudar Cimper poražen je na gostovanju u Bjelovaru sa pola koša razlike i sa samo 9 igrača u sastavu.
ČAKOVEC - MLADOST 78:71
(23-26, 21-8, 22-22, 12-15)
Čakovec: Horvat 2, Terek M. 2, Prprović 29, Terek D. 8, Kranjčec 23, Ganzer, Juras (cap.) 0, Ostoja 12, Wrana 2, Feher, Vehtersbah-Stojan, Drk. Trener B. Kovačić
Do nove pobjede je momčad Čakovca stigla zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini. Nakon što su uvijek nezgodni i uporni gosti iz Đurđevca dobili prvu četvrtinu sa 3 poena, igrači Čakovca stisnuli su u obrani u prije spomenutoj, drugoj četvrtini i dozvolili gostima samo 8 postignutih poena dok su oni sami zabili 21 i na odmor otišli sa 10 poena razlike. Treća četvrtina je bila izjednačena sa dosta koševa sa obje strane, a kod Čakovca su prednjačili raspoloženi Prprović i Kranjčec. Nakon odigranih 30 minuta utakmice, Čakovec je i dalje imao +10. Pokušavala je Mladost u zadnjoj četvrtini stići Čakovec, ali nije išlo. Uspjeli su samo ublažiti poraz i vratiti se u Đurđevac sa -7.
RADNIK - MEĐIMURJE 63:79
(13-27, 16-17, 22-17, 12-18)
Međimurje: Novak N. 8, Pustić L. 4, Jelenić G. 2, Miko D. 4, Krajačić D. 16, Jambrović P., Fodor G. 15, Kapelari A., Biševac V. 3, Novak Mar. (cap.) 25, Martinović D., Novak Mat. 2. Trener S. Šopar
Oslabljena je bila momčad Međimurja u Križevcima, igrali su bez prvog razigravača Maria Novaka-Mareka i centra Borisa Zaspana. Ipak, to nije predstavljalo problem, Nikola Novak dobro je zamjenio Novaka, a Međimurje je već nakon prve četvrtine imalo 14 poena prednosti. U drugoj četvrtini domaći su pružili dobar otpor i izgubili s košem razlike pa se tako na poluvrijeme otišlo sa 15 koševa razlike u korist novih prvaka lige. Malo opuštanje igrača Međimurja u trećoj četvrtini iskoristili su domaći koji su smanjili na dostižnih 10 koševa uoči zadnje četvrtine. Posljednju četvrtinu je Međimurje odigralo puno bolje u obrani u kojoj su domaćim igračima dozvolili samo 12 poena. Završilo je na kraju sa uvjerljivih 16 koševa razlike.
BJELOVAR - RUDAR CIMPER 69:68
(21-26, 7-15, 27-14, 15-14)
Rudar Cimper: Varga 7, Hrkač 17, Korbelj, Radiković 6, Novak, Bedi 5, Tkalec 17, Bogdan 7, Srnec 9. Trener B. Damjanović
Otišao je Rudar Cimper na gostovanje u Bjelovar sa samo 9 igrača, za što ih očekuje kazna lige jer u sastavu mora biti najmanje 10 igrača. Falili su Dodlek, Frančić, Mikulaj, Cilar i junior Perčić, no nije smetalo i Rudar je odlično odigrao u prvom poluvremenu predvođen kapetanom Tkalecom. Imali su Rudari 13 poena prednosti na poluvremenu, ali sve su prosuli u trećoj četvrtini. Umjesto da na zonu gostiju probijaju u reket i igraju na centre gdje je Bjelovar najslabiji, gađale su se uporno i uporno trice, bezuspješno. Tako ih je Varga promašio čak 8, a Hrkač 7. Ipak, imali su igrači Rudara šansu za pobjedu, ali je junior Radiković promašio čisti zicer, njemu se lopta nakon šuta odbila u ruke i umjesto da normalno uhvati loptu i zabije zicer, on je loptu odbio rukama kao na odbojci i promašio. Previše mladi danas gledaju NBA ligu i kopiraju zvijezde umjesto da normalno šutiraju na koš i pravilno dodaju lopte.
Ostali rezultati 20. kola: Vindija - Petar Zrinski 94:83, Podravac - Grafičar 95:58, Ivančica - Koprivnica 99:87.
12. Grafičar 20 0 20 -749 20
Parovi 21. kola: Ivančica - Čakovec, Koprivnica - Bjelovar, Rudar Cimper - Podravac, Grafičar - Vindija, Petar Zrinski - Radnik, Međimurje - Mladost.
Teo Cilar

C-1 LIGA

Počelo razigravanje

Počelo je razigravanje u C-1 ligi. Nakon 14 kola, momčadi su podijeljene u 2 skupine, od prvog do četvrtog mjesta na tablici razigravat će za prvaka lige, dok će ostale razigravati za poredak od 5. do 8. mjesta. Spomenimo i da se međusobni rezultati iz prijašnjih 14 kola prenose. Do sada su odigrana 2 kola.
Rezultati 15. kola: Međimurje Globetka (Vugrinec 24, Levačić 17) - Donji Kraljevec (Zrna 27, Ružić 12) 68:60, Prelog (Šarić 19, Glavina 14) - Dubravčan (Varga 22, Međimurec 21) 84:74, Međimurje II (Kanižaj 16, Vurušić 12) - Kotoriba (F. Zvošec 17, Munka 12) 72:63, Mladost (Terek 12) - Nedelišće (Gospočić 22, Šolja 17) 37:48.
Rezultati 16. kola: D. Kraljevec (Ružić 19, Ivanović 17) - Dubravčan (Međimurec i Varga po 19) 62:66, Prelog - Međimurje Globetka 54:55, Kotoriba (F. Zvošec 19) - Nedelišće (Gospočić 36, Šolja 16) 56:68, Međimurje II (Rusak 19) - Mladost (Drk 18, Fečkeš 16) 70:75.