Sport 08.03.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

CENTROMETAL - ROVINJ 3:0
(25:16, 25:14, 25:18)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 200. Suci: Pavičić i Ramić (Sisak)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Vabec, Križanović, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, D. Posavec, Gotal, Petran. Trener: Jadranko Kirić
Najboljom ovogodišnjom domaćom partijom CM-ovci su naprosto pregazili vodeći sastav lige, koji je u Aton stigao bez svog prvog topnika Demirovića (ozljeda). Krenuli su domaći odlučno. Kod drugog tehničkog odmora već su imali 5 razlike (16:11), a sjajnu je rolu u napadu odigrao Kovač, koji je bio nerješiva enigma. U završnici seta razgoropadio se kapetan Tomica Posavec. U drugom domaći na servis Gotala bježe na 10:5, a prolazom Todorovića na drugom tehničkom već je 16:8. Slijedi serija poena Tomice Posavca, a posljednja 2 poena u setu domaći dobijaju na servis Kristijana Gotala. Gosti su prizemljeni na -14. I u trećem setu slična priča. Sjevaju smečevi sa svih strana, domaći igraju sjajno, što im u konačnici donosi dobitak i ključnog seta te zasluženo veselje uz veliki pljesak dobro napunjenih tribina.
Ostali rezultati 21. kola: Mursa - Varaždin 3:0, Vukovar - Rijeka 1:3, Daruvar - Zadar 1:3, Zagreb - Opatija 3:1, Sisak - Karlovac 3:1, Šibenik - Split 3:0.

KARLOVAC - CENTROMETAL 3:0
(25:17, 25:18, 25:20)
Karlovac - Dvorana na Korani. Gledatelja: 100. Suci: Bingula i Humski (Zagreb)
Kada su svi očekivali da će Centrometal lako doći do pobjede u Karlovcu dogodilo se sasvim suprotno. U karlovačkom odbojkaškom hramu odigrali su vrlo blijedo i neprepoznatljivo. U prva dva seta ništa nije štimalo u igri Centrometalovaca. Prijem servisa bio je nikakav, napad također, pa su borbeni Karlovčani brzo stigli do kapitalnih 2:0. U trećem su imali gosti i 6 razlike, a pri 16:19 bili i blizu osvajanja seta i povratka u meč. Međutim, umjesto da nastave u istom ritmu dečki iz Črečana ponovo griješe u serijama, što su domaćini znali naplatiti i doći do spasa vrijednih bodova. Ovaj susret odbojkaši iz Črečana trebaju što prije zaboraviti, jer u njihovoj igri puno toga nije štimalo.
Ostali rezultati 22. kola: Varaždin - Vukovar 2:3, Zadar - Mursa 3:2, Opatija - Šibenik 1:3, Rijeka - Zagreb 3:0, Split - Sisak 0:3, Rovinj - Daruvar 3:0.

14. Split 20 4 16 18:52 11
• U 23. kolu (Aton, subota, 10.3., 19.30 h) Centrometal ugošćuje posljednjeplasirani Split.

ODBOJKA
2. A-CENTAR (Ž)
Triler Kaštelankama
KAŠTEL - GORICA 3:2
(25:20, 26:28, 25:14, 9:25, 15:7)
Kaštel: Šestan, Vincek, D. Ivačić, M. Ivačić, Prprović, Herman, Toplek, Novak, Mlinarić, Knezić, Breban. Trener: Marko Obadić
Još jedna teška pobjeda Kaštelanki u Ligi za prvaka. Premda su domaće dva put vodile i ovog puta su igrale toplo-hladno. Imale su 1:0 i 2:1, ali su do nove pobjede stigle tek u odlučujućem, 5. setu. Dobro da su na kraju i slavile, jer u četvrtom su odigrale ispod svake kritike.
Ostali rezultati 6. kola: Multibibus - Novi Zagreb 1:3, Don Bosco - Mladost II 1:3, Plavi Zmaj - Karlovac 0:3.
8. V. Gorica 6 0 6 5:18 1
• U 7. kolu Kaštelanke odlaze na gostovanje u Zagreb vodećoj Mladosti II.

2. A-CENTAR (M)
Totovcu derbi i vrh
NEDELIŠĆE - TOTOVEC 0:3
(13:25, 19:25, 21:25)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Vuk, Kopačević, Kocijan, Košir, Vibovec. Trener: Josip Treska
Totovec: D. Pergar, B. Pergar, J. Pergar, Kovačić, J. Kozar, Krklec, Marković, S. Novak, Rešetar
U međimurskom derbiju očekivano su slavili iskusniji i igrački kvalitetniji odbojkaši iz Totovca. U prvom setu domaći bez odgovora. U naredna 2 seta domaćini su zaigrali bolje i čvršće, mada su gosti iz Totovca stalno kontrolirali rezultat . Kod pobjednika istakli su se Josip i Damir Pergar, te Josip Kozar, a kod Nedelišća mladi Kocijan.
Ostali rezultati 16. kola: Mladost II - Gorica 3:0, Croatia - Petrinja 1:3, 4 Rijeke - Čazma 1:3.
10. Toplice 12 1 11 10:33 5
• U 17. kolu (VUŠ, subota, 10.3., 17 h) Totovec dočekuje zagrebačku Mladost II, a odbojkaši Nedelišća gostuju u Petrinji.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Teže od očekivanog
KAŠTEL III - KOP ČAKOVEC I 0:3
(20:25, 22:25, 17:25)
Kaštel III: Florjanić, Sabol, Fučec, B. Novak, T. Novak, Vuk. Trener: Marko Obadić
Čakovec I: Ciglar, Štefić, Baksa, Šalamon, I. Novak, Remenar, Hajdinjak, Zadravec, Petak, Apostolovski. Trener: Ivan Vabec • Kopovke su zasluženo stigle do očekivanih bodova, ali znatno teže od očekivanog. Mlade Kaštelanke su opasno prijetile u prva dva seta, a Čakovčanke su tek u trećem zaigrale u svom stilu što je bilo vidljivo i na konačnom rezultatu.
ŠTRIGOVA - BAROK 0:3
(15:25, 18:25, 17:25)
Štrigova: Gložinić, Posedi, Stanković, Pufek, Kovačić, Golenko, Horvat. Trener: Siniša Stanković • Očekivana pobjeda vodećeg sastava lige na gostovanju u Štrigovi. Domaće su pružile igru u granicama svojih mogućnosti, ali i to je bilo nedostatno za osvajanje barem počasnog seta. Barokerice su u ovom trenutku znatno bolji sastav.
Preostali rezultat 13. kola: Toplice - Varaždin II 3:0. Kaštel II - KOP Čakovec II igraju danas (utorak, 6.3., 19 h) u dvorani na Poletu.
8. Varaždin 13 1 12 6:37 4
• Parovi posljednjeg, 14. kola (10./11.3.): KOP Čakovec I - Štrigova, KOP Čakovec II - Kaštel III, Barok - Toplice, Varaždin II - Kaštel II.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Žereku ljepotica kola
CENTROMETAL II - ŽEREK 2:3
(26:24, 25:19, 24:26, 16:25, 16:18)
Centrometal II: J. Kirić, Z. Kirić, David, J. Treska, Harambašić, S. Horvat, Kopačević, Vuk • Derbi kola i čitavog prvenstva ponudio je sve ljepote odbojkaškog sporta, jer igrali su prvi i drugi na ljestvici. Domaći su sjajno krenuli i dobili prva 2 seta. U sljedeća 2 bolji su bili gosti i sve je na početku. U odlučujućem, petom, krenuli su gosti s 4:10, imali u završnici i 9:12. Domaći su preko blokerski i napadački raspoloženog Dine Harambašića sve okrenuli u svoju korist, imali i dvije meč lopte, ali su kod ključnih poena pribraniji bili gosti, dobili ključni set i vjerojatno naslov prvaka. Kod pobjednika najbolji Juren, a kod domaćih Harambašić.
MLADOST - VARAŽDIN II 0:3
(13.25, 19:25, 21:25)
Mladost: Juras, Skupnjak, Pintarić, Kolarek, Jambrošić, A. Horvat, K. Horvat, G. Horvat • Nekompletni domaćini nisu uspjeli doći do domaćih bodova u susretu s mladim i perspektivnim varaždinskim sastavom. Gosti su ekspresno dobili prvi set, a domaći su priliku za povratak ispustili u drugom, te trećem setu kada su do 2. tehničkog odmora uglavnom vodili. Završnicu setova bolje su odigrali gosti i ostvarili vrijednu pobjedu.
TOTOVEC II - PLAVI 3:0
(25:19, 25:15, 25:9)
Totovec II: Kovačić, Đurđek, Novak, M. Horvat, D. Horvat, Leskovar
Plavi: Mavrič, Bilas, J. Novak, G. Novak, Turk, Škvorc
U međimurskom derbiju domaćini su došli do neočekivano visoke pobjede nad igrački neraspoloženim pekleničkim sastavom. Domaćini su nešto teže dobili tek startni set, a u ostala 2 potpuno su se razigrali i potpuno deklasirali goste. Susret između Koprivnice i Poljanca je odgođen.
1. Žerek 13 11 2 37:14 33
2. Centro. II 12 10 2 34:15 29
3. Poljanec 12 7 5 27:22 20
4. Varaždin II 13 6 7 25:25 20
5. Mladost 13 6 7 22:25 18
6. Plavi 13 3 10 17:35 10
7. Totovec II 12 3 9 16:29 9
8. Koprivnica 10 3 7 11:24 8
• U posljednjem, 14. kolu (10./11.3.) igraju: Poljanec - Mladost, Žerek - Koprivnica, Plavi - Centrometal II, Varaždin II - Totovec II.