Čet, 08/03/2012

STOLNI TENIS: Šenkovec 2 najbliži naslovu

F. Flac
 

Još su 4 kola do završetka prvenstva u prvih 5 liga, a 6. će natjecanje završiti nešto ranije. Najbliže osvajanju prvoga mjesta je druga ekipa Šenkovca u 1. ligi i postoji samo teoretska mogućnost da izgubi veliku prednost od čak 7 bodova pred gotovo sigurno drugim Putjanama Bridom. Veliku prednost od 5 bodova ima ČSTK 3 u 4. ligi, a u svim ostalim ligama ima još mnogo nepoznanica što se tiče osvajanja prvih mjesta. Pogotovo u 6. ligi gdje su, novim visokim pobjedama, Damtex 2, Hodošan 4 i Putjane 9 i dalje poravnati i o prvom će mjestu rješavati u zadnja 2 kola. Prednost od 3 boda ima Mihovljan 4 u 3. ligi, u 2. su 3 vodeća sastava poredana na bod razlike, u 5. se čak 4 ekipe bore za prvo mjesto, a na vrh je, nakon neočekivanog poraza Male Subotice 2 od druge ekipe HE-DRE ponovo izbio ČSTK 4. Najveće borbe za opstanak i dalje se vode u prvoj, drugoj i trećoj ligi, a u četvrtoj i petoj, što se ispadanja tiče, sve je manje-više poznato.
● 1. LIGA - zbog bolesti igrača odgođene su 2 utakmice, a u odigranima vodeći Šenkovec 2, uz dominaciju Rinalda Jurinca, s tijesnih je 6:4 u derbiju kola savladao Kos-Kotoribu 2, Putjane Brid, kod kojega se odličnom igrom istakao Nenad Vurušić, rutinski je osvojio bodove na gostovanju kod HE-DRE 1 u čijem se sastavu s 2 pobjede istakao Kristian Lipić, a isto tako i Hodošan Elektro team, uz trice Paule Markati i Viktora Grantvergera, u Lopatincu istoimenu prvu domaću ekipu. U zaostalom susretu 13. kola Šenkovec 3 je nanio visoki poraz Nedelišću 1 prepustivši mu samo pobjedu u igri parova.
Rezultati: HE-DRA 1 - Putjane Brid 2:8 (K. Lipić 2 - Vurušić 3, Koprivec 2, Megla 2, Koprivec/Vurušić 1) 2:8, Šenkovec 2 - Kos-Kotoriba 2 6:4 (Jurinec 3, Z. Vidović 2, Jurinec/Z. Vidović 1 - S. Vidović 2, D. Radmanić 1, Jakupak 1), Lopatinec 1 - Hodošan Elektro team 3:7 (Bel 1, Ivanuša 1, Šoltić 1 - Paula Markati 3, V. Grantverger 3, Grantverger/P. Markati 1), MSTC Damtex - Šenkovec 3 i Nedelišće 1 - Hodošan 1 odgođeno, odgođena utakmica 13. kola: Šenkovec 3 - Nedelišće 1 9:1 (Balić 3, Anja Novak 3, Šimon ml. 3 - D. Tkalčec/Veseli 1).
TABLICA
1. Šenkov.2141400111:2928
2. Putjane B.14101392:4821
3. Kos-Kot.21480684:5616
4. Hodoš.ET1455466:7415
5. Šenko.3/-11371569:6114
6. MSTC Da.1353565:6513
7. Lopatin.11441951:89 9
8. Nedeliš.11332851:79 8
9. HE-DRA 114221050:90 6
10. Hodoš.113211041:89 5
NAJUSPJEŠNIJI IGRAČI/-CE: Jurinec (Šen 2) 40/1, Z. Vidović (Šen 2) 27/3, Paula Markati (HET) 32/7, S. Vidović (Kos-K 2) 31/10, N. Vurušić (PB) 26/13, Šimon ml. (Šen 3) 23/10, Koprivec (PB) 26/14, Legin (Kos-K 2) 20/11, Br. Damjan (MSTC D) 23/13, Kučević (MSTC D) 19/11, Balić (Šen 3) 19/11, D. Radmanić (Kos-K 2) 17/11, K. Lipić (HE-DRA 1) 22/17...
● 2. LIGA - kolo bez utakmice koju bismo mogli okarakterizirati derbijem, ali s velikom važnošću za Donji Kraljevec 1, koji je visokom pobjedom nad pomlađenim Mihovljanom 3 osvojio važne bodove za opstanak. MSTC Štikma, pojačana novo prijavljenim Nikolom Magdalenićem, osvojila je bodove protiv Kos-Kotoribe 3 i preskočila ju na tablici, a Mala Subotica 1, uz tricu Ivice Pongračića, preokrenula je vodstvo Damtexa 1 od 3:1 i ostala na vrhu tablice. Siniša Ajdarpašić tricom je bio prevaga za pobjedu ČSTK-a 2 nad Lopatincem 1, a braća Kovačić i Vlado Rapaić visokom su pobjedom Putjane 4 i dalje zadržali na dnu tablice.
Rezultati: ČSTK 2 - Lopatinec 2 6:4 (Ajdarpašić 3, M. Peras 2, Čeh 1 - De. Ivanuša 2, Da. Ivanuša 1, Da. Ivanuša/De. Ivanuša 1), Putjane 4 - Katex 1:9 (Galinec 1 - K. Kovačić 3, Rapaić 3, V. Kovačić 2, K. Kovačić/V. Kovačić 1), MSTC Štikma - Kos-Kotoriba 3 7:3 (Magdalenić 3, Jambor 2, Kaja Popović 2 - Dolenec 2, Dolenec/F. Radmanić 1), Donji Kraljevec 1 - Mihovljan 3 9:1 (D. Filipašić 3, Belovari 3, Pigac 2, Belovari/Filipašić 1 - I. Mikac 1), Damtex 1 - Mala Subotica 1 4:6 (Damjan 2, Vurušić 1, Damjan/Vurušić 1 - Pongračić 3, Škvorc 2, Bašek 1).
TABLICA
1. M.Subot.114111294:4623
2. ČSTK 214110393:4722
3. Katex14101392:4821
4. MSTC Št.1472573:6716
5. Kos-Kot.31463572:6815
6. Lopatin.21453669:7113
7. Mihovlj.31453662:7813
8. D.Kralj.114401052:88 8
9. Damtex 114301158:82 6
10. Putjane 414031135:105 3
NAJUSPJEŠNIJI IGRAČI/-CE: Bujan (Mih 3) 22/0, Ajdarpašić (ČSTK 2) 36/4, Pongračić (MS 1) 36/6, K. Kovačić (Kat) 34/8, Škvorc (MS 1) 31/11, Jambor (MSTC Š) 27/12, Rapaić (Kat) 27/15, Dolenec (Kos-K 3) 27/15, D. Filipašić (DK 1) 19/11, De. Ivanuša (Lop 2) 19/11, M. Peras (ČSTK 2) 22/13, I. Lovrek (MSTC Š) 24/15, Čeh (ČSTK 2) 22/16...
● 3. LIGA - vodeći Mihovljan 4 kao domaćin je izgubio bod od Šenkovca 4, čemu je tricom za Šenkovčane kumovao Dražen Korent, pa su mu se na samo 3 (ipak velika) boda približili Šenkovec 6, koji je na krilima Roberta Lehkeca osvojio bodove kod Putjana 5 i Šenkovec 5, čije su igračice Ema i Anja Toplek te Tamara Vidović savladale već otpisanu Kos-Kotoribu 4. Korak, nakon neodlučenog rezultata kod Hodošana 2, za koji je tricu osvojio Josip Magdalenić, pomalo gubi MSTC Nostro Žiškovec, a Cirkovljan Zabat 1 i Draškovec svoj će odgođeni susret odigrati do sredine tjedna.
Rezultati: Mihovljan 4 - Šenkovec 4 5:5 Bojana Kolarić 2, Bubek 1, Labazan 1, Bubek/Kolarić 1 - D. Korent 3, M. Korent 1, Šprajc 1), Putjane 5 - Šenkovec 6 4:6 (Murković 2, Šarić 1, Šoltić 1 - Lehkec 3, Hajdinjak 2, Hajdinjak/Lehkec 1), Hodošan 2 - MSTC Nostro Žiškovec 5:5 (J. Magdalenić 3, K. Markati 1, J. Magdalenić/Zrna 1 - Belše 2, H. Peras 2, Gerenčer 1), Šenkovec 5 - Kos-Kotoriba 4 8:2 (Ema Toplek 3, Anja Toplek 2, Tamara Vidović 2, E. Toplek/Vidović 1 - Hegediš 1, Vučenik 1), Cirkovljan Zabat 1 - Draškovec odgođeno.
TABLICA
1. Mihovlj.4141031100:4023
2. Šenkov.61484284:5620
3. Šenkov.51476182:5820
4. MSTC NŽ1466283:5718
5. Šenkov.41463577:6315
6. Hodoš.21435665:7511
7. Draškovec1351755:7511
8. Putjane 51450962:7810
9. Cirk.Zab.11350848:8210
10. Kos-Kot.414001434:106 0
NAJUSPJEŠNIJI IGRAČI/-CE: Bojana Kolarić (Mih 4) 36/6, Ema Toplek (Šen 5) 34/6, J. Magdalenić (Hod 2) 31/6, Lehkec (Šen 6) 33/8, Labazan (Mih 4) 32/8, Nedeljka Munđar (Draš) 28/8, D. Korent (Šen 4) 32/10, Podkrajac (Šen 5) 22/8, H. Peras (MSTC N Ž) 30/11, Belše (MSTC N Ž) 29/13, Hajdinjak (Šen 6) 28/14, Bubek (Mih 4) 15/11...
● 4. LIGA - pobjedom u derbiju protiv Nedelišća 2, ČSTK 3 je, s neporaženima u susretu Zvonkom Turkom i Dejanom Lajtmanom, vjerojatno osigurao konačno prvo mjesto, a Nedelišćani će se s Goričanom 1, za koji je tricu napravio Dejan Gudlin, i koji je donio bodove iz Kotoribe boriti za drugu poziciju. Iz tog kruga vjerojatno je, nakon visokoga poraza kod Donjega Kraljevca 2 u kojemu je tricom bio raspoložen Roberto Miketek, otpao Lopatinec 3. Njegovu četvrtu poziciju ugrožavaju Hodošan 3, koji je kao domaćin pobijedio Putjane 6 i čiji je najbolji igrač s 3 pobjede bio Filip Bergovec, te Cirkovljan Zabat 2, koji je predvođen Krešom Horvatom osvojio bodove u Mihovljanu.
Rezultati: Donji Kraljevec 2 - Lopatinec 3 8:2 (Miketek 3, Glavak 2, Ružić 2 - Pintarić 2), Nedelišće 2 - ČSTK 3 3:7 (Hergotić 1, Marčec 1, Marčec/Vibović 1 - Turk 3, Lajtman 2, Mutvar 2), Kos-Kotoriba 5 - Goričan 1 2:8 (Krušelj 1, Petra Vidović 1 - Gudlin 3, Čakmazović 2, Šavora 2, Čakmazović/Markušić 1), Hodošan 3 - Putjane 6 7:3 (Bergovec 3, Pandur 2, D. Dominić 2 - Mikulčić 2, Dunjko/Mikulčić 1), Mihovljan 5 Prima biro - Cirkovljan Zabat 2 4:6 (Fodor 2, V. Mezga 1, Jožić 1 - K. Horvat 3, Igrec 2, K. Horvat/Igrec 1).
TABLICA
1. ČSTK 314121197:4325
2. Nedeliš.21484291:4920
3. Goričan 11482476:6418
4. Lopatin.31473482:5817
5. Hodoš.31464474:6616
6. Cirk.Zab.21447369:7115
7. D.Kralj.21436568:7212
8. Mih. 5 Pr.1434766:7410
9. Putjane 61423953:87 7
10. Kos-Kot.514001424:116 0
NAJUSPJEŠNIJI IGRAČI/-CE: Turk (ČSTK 3) 38/1, K. Horvat (CZ 2) 29/4, Marčec (Ned 2) 6/6, Lajtman (ČSTK 3) 5/6, Bergovec (Hod 3) 29/12, Vidović (Lop 3) 26/11, D. Gudlin (Gor 1) 27/14, Hergotić (Ned 2) 21/12, Vibović (Ned 2) 20/12, Ružić (DK 2) 26/16, Miketek (DK 2) 25/17, V. Mikulčić (Put 6) 16/11, Čakmazović (Gor 1) 24/18...
● 5. LIGA - ČSTK 4 je visokom pobjedom nad Mladošću u Ivanovcu iskoristio kiks Male Subotice 2 kod HE-DRE 2 u Draškovcu, u čijemu su se sastavu tricama istakli Tihomir Kovač i Nikola Varga, i s njome se bodovno izjednačio na tablici. Nakon ovakvih ishoda sada za konačno prvo mjesto kandidiraju i Zasadbreg, koji donio bodove od Goričana 3 i Orehovica, koja je u derbiju kola formulom: Predrag Zadravec 3, Matija Trstenjak 2, Robert Hunjadi 1 pobjeda, visoko u Šandorovcu savladao domaći sastav. U preostaloj utakmici Goričan 2 (trice Ivica Vražić i Kruno Vargek) je visokom pobjedom trećemu sastavu donjega Kraljevca uskratio nadu za spas od ispadanja u 6. ligu.
Rezultati: Goričan 2 - Donji Kraljevec 3 8:2 (Vražić 3, Vargek 3, Harmicar 1, Vargek/Vražić 1 - Cerovec 1, Belovari 1), Goričan 3 - Zasadbreg 1:9 Josip Bašnec 1 - S. Radek 3, To. Radek 3, Pergar 2, S. Radek/To. Radek 1), Šandorovec - Orehovica 3:7 (Novoselec 2, Kocijan 1 - Zadravec 3, Trstenjak 2, Hunjadi 1, Trstenjak/Zadravec 1), Mladost - ČSTK 4 1:9 (Baša 1 - Šimon 3, Varga 3, Cerovec 2, Kovačević/Šimon 1), HE-DRA 2 - Mala Subotica 2 8:2 (T. Kovač 3, Varga 3, Danijel Matjačić 2 - Krčmar 1, Krčmar/S. Škvorc 1).
TABLICA
1. ČSTK 414101396:4421
2. M.Subot.214101393:4721
3. Zasadbreg1492383:5720
4. Orehovica1491486:5419
5. Šandorovec1481587:5317
6. HE-DRA 21471687:5315
7. Goričan 21470775:6514
8. Goričan 31441950:90 9
9. D.Kralj.314201236:104 4
10. Mladost1400147:133 0
NAJUSPJEŠNIJI IGRAČI/-CE: Šimon (ČSTK 4) 29/7, Cerovec (ČSTK 4) 33/8, Novoselec (Šan) 31/8, Vražić (Gor 2) 33/9, Krčmar (MS 2) 29/8, Varga (HE-DRA 2) 30/11, K. Ivanušić (Or) 28/11, S. Radek (Zas) 30/12, To. Radek (zas) 23/10, D. Škvorc (MS 2) 22/10, Zadravec (Or) 26/16, T. Kovač (HE-DRA 2) 25/17, Vargek (Gor 2) 24/18, Dan. Matjačić (HE-DRA 2) 24/18...
● 6. LIGA - ekipe iz vodeće trojke u razigravanju od 1. do 6. mjesta visokim su rezultatima savladale sastave poredane na tablici od 4. do 6. pozicije. Najlakše je bilo Damtexu 2 protiv Goričana 4, kojemu je jedinu pobjedu uzeo Josip Đuran. Zdravko Čižmešija i Franjo Hižman dobili su po partiju za Putjane 7 protiv Hodošana 4, a Željko Frančić s 2 i Nikola Zvonarek s 1 pobjedom su, nakon vodstva Putjana 9 od 4:0, ublažili poraz svojega Preloga 1. U skupini od 7. do 12. mjesta Putjane 10 su, protiv Kos-Kotoribe 6, izborile treći uzastopni uspjeh, akteri kojega su bili Vlado i Emil Šestak s po 3 i Jasminka Spudić s 1 pojedinačnom pobjedom, a Dragoslavec Breg (trice Bojana Jambrovića i Danijela Kosa), visokom pobjedom nad Kos-Kotoribom 7, suvereno vlada ovom skupinom razigravanja.
Rezultati: 1. - 6. mjesto - 8. kolo: Putjane 7 - Hodošan 4 2:8 (Čižmešija 1, Hižman 1 - J. Pintarić 3, K. Bezjak 3, Jan Zrna 1, Bezjak/J. Pintarić 1), Putjane 9 - Prelog 1 7:3 (Puškadija 3, Babić 2, Žerjav 1, Babić/Puškadija 1 - Frančić 2, N. Zvonarek 1), Damtex 2 - Goričan 4 9:1 (Damjan 3, Flac 3, Döring 1, Zetin 1, Flac/Zetin 1 - Đuran 1).
TABLICA
1. Damtex 2861162:1813
2. Hodoš.4861155:2513
3. Putjane 9861150:3013
4. Putjane 7821532:48 5
5. Prelog 1820629:51 4
6. Goričan 4800812:68 0
NAJUSPJEŠNIJI IGRAČI/-CE: J. Pintarić (Hod 4) 22/1, Flac (Dam 2) 22/2, K. Bezjak (Hod 4) 20/4, Babić (Put 9) 18/6, Božo Damjan (Dam 2) 17/6, Döring (Dam 2) 11/4, Puškadija (Put 9) 16/8, N. Zvonarek (Pr 1) 14/10, Hižman (Put 7) 12/9...
7. - 12. mjesto - 11. kolo: Kos-Kotoriba 6 - Putjane 10 2:8 (S. Škoda 1, D. Škoda 1 - E. Šestak 3, V. Šestak 3, Jasminka Spudić 1), Dragoslavec Breg - Kos-Kotoriba 7 8:2 (Jambrović 3, Kos 3, Miljančić 1, Ciglar/Jambrović 1 - Nika Lukša 1, Sabina Horvat 1), Šenkovec 7 i Putjane 8 slobodni.
TABLICA
7. Dr. Breg.971161:2915
8. Putjane 8851252:2811
9. Šenkov.7840445:35 8
10. Kos-Kot.6732237:33 8
11. Putjane 10930636:54 6
12. Kos-Kot.770079:61 0
NAJUSPJEŠNIJI IGRAČI/-CE: Novak (Šen 7) 23/1, S. Škoda (Kos-K 6) 18/3, Kos (DB) 22/5, Srša (DB) 14/5, E. Šestak (Put 10) 18/9, Filo (Put 8) 16/8, Jambrović (DB) 17/9, Čukulic (Kos-K 6) 10/6, Mikec (Put 8) 14/9, Knezić (Put 8) 13/9...
Franjo FLAC