Sport 14.03.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

CENTROMETAL - SPLIT 3:0
(25:18, 25:14, 25:17)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Perić i Babić (Zagreb)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Križanović, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, D. Posavec, Gotal, Petran, Harambašić. Trener: Jadranko Kirić
Uvjerljivom pobjedom nad fenjerašem iz Splita domaći su još više učvrstili 5. pozicijuuoči skorog doigravanja za prvaka države, gdje će (već je sasvim izvjesno) na zagrebačku Mladost. Ttakmica sa Splitom bila je igra mačke i miša. Iskusni CM-ovci lako su izlazili na kraj s mladim Splićanima, a trener Kirić u igri je rotirao sve igrače iz zapisnika. U sva 3 seta bili su dominantni, ostvarivali nedostižnu prednost već sredinom setova i bez većih poteškoća održavali do kraja.
Ostali rezultati 23. kola: Rovinj - Zadar 3:0, Sisak - Opatija 3:1, Šibenik - Rijeka 1:3, Zagreb - Varaždin 3:2, Vukovar - Mursa 2:3.
14. Split 22 4 18 18:58 11
• Ovog vikenda sastav iz Črečana odigrat će 2 susreta. U subotu (17.3.) gostuju kod Opatije, a već narednog dana (Aton, nedjelja, 18.3., 17 h) dogovorom klubova (službeno kao gosti) ugošćuju Šibenčane. (R. Kolarek)

ODBOJKA
2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Zagrepčanke prejake
MLADOST II - KAŠTEL 3:0
Kaštel: Šestan, Vincek, Toplek, Novak, M. Ivačić, D. Ivačić, Prprović, Herman, Knezić, Breban, Mlinarić. Trener: Marko Obadić • Vodeći sastav lige bio je previsoka prepreka za odbojkašice iz Pribislavca. Mladostašice su bile uvjerljive u sva 3 seta, stigle do novih bodova i još više povećale bodovnu prednost na ljestvici. U 8. kolu odbojkašice Kaštela idu u goste Novom Zagrebu.
Ostali rezultati 7. kola: Novi Zagreb - Don Bosco 0:3, Karlovac - Multibibus 3:1, V. Gorica - Plavi Zmaj 3:1.

TOTOVEC - MLADOST II 3:0
Totovec: Rešetar, Novak, Krklec, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Marković, Kovačić, J. Kozar, Trstenjak • Sjajnom igrom u sva 3 seta popularni „Tottenham“ razmontirao je i Mladostaše, čiji su odbojkaši u prethodnom kolu dobili jaku Goricu. Krenuli su domaći odlučno i već u prvom setu najavili novu pobjedu odličnom igrom svih odbojkaša. U drugom je bilo malo teže, ali domaći su vodili tijekom čitavog seta. U trećem repriza prvog i na koncu zasluženo slavlje igrača iz Totovca i zadržavanje čelne pozicije na ljestvici.
PETRINJA - NEDELIŠĆE 3:0
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Košir, Kocijan, Kopačević, Vuk, Vibovec. Trener: Josip Treska • Novi poraz mladog nedelišćanskog sastava, ovog puta na gostovanju u Petrinji. Prvi set Nedelišćanci su prespavali, u drugom su bili vrlo blizu, a u trećem Petrinjci ponovno dominantni i zasluženo se veselili novim bodovima.
Ostali rezultati 17. kola: Čazma - Toplice 3:0, Gorica - Medicinar 1:3.
10. Toplice 13 1 12 10:36 5
• U 18. kolu odbojkaši Totovca (u derbiju kola i prvenstva) gostuju u Zagrebu, kod Medicinara. Pobijede li naslov prvaka lige im je na dlanu. Odbojkaši Nedelišća u ovom su kolu slobodni.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Štrigovčankama međimurski derbi
KOP ČAKOVEC I - ŠTRIGOVA 0:3
KOP Čak. I: Ciglar, Štefić, Šalamon, Remenar, Hajdinjak, Turopoljac, Zadravec, Petak, Apostolovski. Trener: Ivan Vabec
Štrigova: Stanković, Pufek, Horvat, Posadi, Golenko, Gložinić, Lovrec, Krumpić, Kovačić. Trener: Spasoje Todorović
Međimurski derbi zasluženo je pripao odbojkašicama iz Štrigove. Domaće su vrlo loše krenule u susret i prvi set gošće su uvjerljivo dobile. U drugom bolje otvaranje domaćih, ali nakon 2. tehničkog odmora igra im se totalno raspala i već je 0:2. Zaigrale su domaće čvršće u trećem, imale 16:13 i nakon toga posustale. Štrigovčanke su prvo poravnale i na krilima Ane Stanković i Paule Pufek zasluženo slavile.

VARAŽDIN II - KAŠTEL II 1:3
Varaždin II: Breban, Beč, Vnuk, Varga, Mađarić, Sabol. Trener: Marko Obadić • Drugoplasirani sastav lige neozbiljno je krenuo u meč s Varaždinkama, što ih je stajalo gubitka startnog seta. U naredna 3 gošće su se uozbiljile, zaigrale znatno čvršće i bez većih poteškoća osvojile očekivane bodove.
Ostali susreti 13. kola: Barok - Toplice 3:0, KOP Čakovec II - Kaštel III (utorak, 13.3., 19.15 h); zaostali susret 12. kola: Kaštel II - KOP Čakovec II 3:1.

8. Varaždin II 14 1 13 7:40 4
• Zaostali susreti: KOP Čakovec II - Kaštel III, Štrigova - Kaštel III, Kaštel II - Toplice.

III. HRV. LIGA-SJEVER (M)
Žerek prvak lige
Glatkom pobjedom od 3:0 u posljednjem kolu odbojkaši varaždinskog Žereka osvojili su naslov prvaka. Uvjerljiv u posljednjem kolu bio je i Poljanec, koji je domaćom pobjedom od 3:0 nad Mladosti iz Vularije prvenstvo završio na visokom trećem mjestu. Najneizvjesniji susreti igrani su u M. Središću te Varaždinu. U međimurskom derbiju domaći Plavi su nakon čak 120 minuta uzbudljive odbojke dobili Centrometal II s 3:2, a isto je pošlo za rukom i Varaždinu II, čiji su odbojkaši u 5 setova nadvisili Totovec II. Rezultati posljednjeg, 14. kola: Žerek - Koprivnica 3:0 (25:19, 25:18, 25:23), Poljanec - Mladost 3:0 (25:17, 25:23, 25:19), Plavi - Centrometal II 3:2 (25:21, 22:25, 21:25, 28:26, 15:13), Varaždin II - Totovec II 3:2 (25:19, 20:25, 25:18, 20:25, 16:14). Konačnu tablicu objavit ćemo kada se odigraju 2 zaostala susreta. (R. Kolarek)