Sport 20.03.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

ČAKOVEC - MEĐIMURJE 73:78
(20-18, 12-22, 16-21, 25-17)
Čakovec: Horvat 3, Terek M., Prprović 22, Terek D. 14, Kranjčec 14, Bujat, Juras 2, Ostoja 3, Wrana, Dovečer, Fečkeš 15, Drk 0. Trener: Bruno Kovačić
Međimurje: Novak N 1, Pustić 1, Novak Marek, Miko 2 , Krajačić 13, Kapelari, Fodor 22, Jelenić 2, Biševac 11, Novak Mario 16, Martinović, Novak Matija 10. Trener: Srećko Šopar
Bio je to pravi gradski derbi, a utakmica je, kao i ona u prvom dijelu riješena u posljednjim minutama. Čakovec je u neizvjesnoj prvoj četvrtini bio za nijansu bolji, a prva četvrtina završava njima u korist. Problemi za Međimurje bili su na poziciji organizatora igre. Prvi play ekipe Mario Novak-Marek nije igrao zbog ozljede, a Nikola Novak je loše ušao u utakmicu i trener Šopar nije ga koristio u nastavku utakmice. Ipak, druga četvrtina bila je potpuno na strani Međimurja koji su je dobili sa 10 razlike i na poluvrijeme odlaze sa +10 na kontu. Nastavila se dobra igra košarkaša Međimurja i u trećoj četvrtini u kojoj su svoju prednost povisili na najviših 16 koševa razlike, ali krajem četvrtine, igrači Čakovca podigli su razinu svoje igre i počeli koristiti to što je Međimurje bilo bez playmakera na terenu. Treća četvrtina završila je s 13 koševa razlike za Međimurje. Agresivnom obranom krenuo je Čakovec u posljednjoj četvrtini u nadi da stignu 13 koševa razlike, a u tome su i uspjeli pa su tako na 3 minute do kraja u dva navrata spustili prednost na samo -4 i imali napad za dodatno smanjenje prednosti, ali su oba puta bili neuspješni. Posljednja šansa bila je na 55 sekundi do kraja utakmice, kada su zaostajali samo 3 koša razlike i imali napad za potpuno priključenje u utakmicu, ali brzopleto odigrani napad otklonio je tu mogućnost. Na drugoj strani, Danijel Krajačić postigao je ključnu tricu koja je osigurala pobjedu Međimurju. Čakovcu preostaje za odigrati još jednu utakmicu, onu zaostalu protiv Bjelovara. Ukoliko pobijedi, a s obzirom na razliku u kvaliteti, hoće, osvojiti će odlično treće mjesto.
• Međimurje je sezonu završilo sa savršenih 22-0 i sada im slijede pripreme za prvoligaške kvalifikacije u koje će prema nekim izvorima ući s tri nova pojačanja. Već u subotu na prijateljskoj utakmici protiv prvoligaša Križevaca, za njih je igrao Vilim Poljak iz Varaždinske Vindije, a ispod koša bi ih trebali pojačati centri, Ljoljić iz Petra Zrinskog iz Vrbovca i igrač koji je već igrao za Međimurje u kvalifikacijama, Dražen Klarić igrač Švedskog prvoligaša Jmtlanda.
VINDIJA - RUDAR CIMPER 76:58
(20-16, 17-19, 23-6, 16-17)
Rudar Cimper: Varga 15, Novak, Levačić, Perčić, Korbelj, Radiković 8, Cilar 5, Bedi 4, Dodlek 4, Tkalec 10, Bogdan 10, Hrkač 2. Trener: Branko Damjanović
Posljednje je kolo prvenstva Rudar Cimper opet igrao znatno oslabljen na centarskim pozicijama kao i protiv Podravca prošlo kolo. Ovaj put su falili Srnec, Mikulaj i Frančić, ali i bez njih su igrači Rudara pružili odličan otpor drugoplasiranoj Vindiji u Varaždinu. Nošeni bučnim navijanjem trojice navijača, koji nisu prestali navijati od početka do kraja utakmice inspiriranom igrom, Rudar Cimper držao je utakmicu u egalu tokom cijelog prvog poluvremena. Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kada igrači iz Murskog Središća nisu uspjeli postići koš u prvih 5 i pola minuta igre, a igrači Vindije su otišli na 13 razlike. Nakon toga, igrači Rudara u sljedećih par napada igraju bolje i smanjuju razliku na -8, ali završnica četvrtine ipak pripada Vindiji, koja na krilima Manuela Novaka, Čakovčanca u redovima Varaždina odlazi na +19. Pokušali su igrači Rudar Cimpera smanjiti razliku u zadnjih 10 minuta, ali falila je za napetiju utakmicu bolja igra Nikole Hrkača koji je ove sezone predvodio Rudar do mnogih pobjeda, ali na kraju sezone, zadovoljni su svi iz kluba ovom sezonom.
• Spomenimo i navijače Rudara koji su se pridružili navijačkim košarkaškim skupinama (Tornado Zadar, Sinjski Maligani, UNC Smogovci, Wild Wolwesi Cibona, Rebels Dubrava i Gerila Kutina) u borbi protiv “najvećeg zla“ Hrvatske košarke, kako mnogi govore, predsjednika Hrvatskog košarkaškog saveza, Danka Radića. Oni su po dogovoru sa ostalim skupinama, na utakmici imali transparent “Danko odlazi!“.
Ostali rezultati 22. kola: Mladost - Petar Zrinski 81:61, Radnik - Grafičar 110:76, Podravac - Koprivnica 93:59, Bjelovar - Ivančica 79:90.

(12:11,12:25,8:13,9:11)
Radost: Glumac H. 8, Đokić D., Balog D. (cap.) 10, Šmitran E., Hozjan D. 2, Kranjčec J. 2, Tkalec I. 9, Bogdan A. 4, Živković V., Pongrac M., Stagličić V. 4, Živković A. 2. Trener Ž. Levačić
Loše su odigrale naše djevojke posljednju utakmicu ovogodišnje sezone u A2 ligi, pa su poražene pred domaćom publikom. Solidno su otvorile utakmicu, povele na samom početku te se ravnopravno nosile s favoriziranim gošćama iz Rijeke i cijelu prvu četvrtinu bile u prednosti. Ipak, pod kraj četvrtine pada koncentracija i gošće 2 puta poentiraju i potpuno hvataju priključak na 12:11. Čvršće i angažiranije su Riječanke zaigrale na početku druge četvrtine i malo pomalo povećavale prednost. Loše su se branila dodavanja ispod koša za najvišu igračicu gostiju, Slavicu. Rezultat takve igre, bilo je sigurno ali još uvijek dostižno vodstvo gošći nakon prvog dijela sa 24:36. Podigla je ekipa Radosti agresivnost na početku drugog poluvremena i navela protivnice na dosta krivih dodavanja i izgubljenih lopti. Nažalost, to igračice Radosti nisu iskoristile jer su u napadu bile neefikasne i nisu uspjele smanjiti vodstvo i ozbiljnije zaprijetiti. Opet se istaknula mlada Jana Kranjčec, ovaj put najviše u obrambenim zadacima, gdje je uspješno čuvala njihovu najbolju i najefikasniju igračicu Perić koja u tom periodu nije uspjela poentirati. Sasvim je izgledno da pred njom stoji uspješna karijera bude li nastavila predano trenirati.
• Na kraju treba podvući crtu ispod ove drugoligaške sezone, iako je još prerano za ozbiljne analize djevojke generalno nisu razočarale. Ligu su završile na solidnom četvrtom mjestu s 5 pobjeda i 7 poraza što i nije tako loše, ali ostaje žal što su cure u nekim utakmicama pokazale dosta slabosti koje su objektivno mogle i trebale pobijediti pa bi skor bio i bolji, pogotovo protiv ekipe Otočca i Vindija iz Varaždina. Očigledno je da mlade igračice stasaju i velikim koracima se priključuju iskusnijim igračicama što svakako veseli pa bi ubrzo mogle biti oslonac i nosioci igre. Ukoliko roster ekipe ostane isti i za sljedeću sezonu, sa oporavljenom Hlebec i svim iskusnijim igračicama, sljedeće sezone možemo uz stasanje mladih igračica očekivati i bolje rezultate.

JUNIORI - REGIJA SJEVER
Međimurje i Dubravčan u igri
Počelo je i regionalno juniorsko prvenstvo. Međimursku županiju predstavlja prvak juniorske lige, Međimurje iz Čakovca i viceprvak Dubravčan iz Donje Dubrave. Njihova se dva međusobna susreta iz lige prenose i neće igrati opet jedni protiv drugih. Međimurje je slavilo u obje utakmice. Protivnici našim klubovima biti će Bjelovar i Radnik iz Križevaca. Oba naša predstavnika su odigrala po dva susreta do sada, Međimurje je dobilo oba, a Dubravčan je poražen u oba. Prva dva sastava plasirati će se na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske. Rezultati: Bjelovar - Dubravčan 67:44, Međimurje - Radnik 94:76, Bjelovar - Međimurje 78:84, Dubravčan - Radnik 64:67. Redoslijed: 1. Međimurje 8 (4-0, +55), 2. Bjelovar 7 (3-1, +48), 3. Radnik 5 (1-3, -46), 4. Dubravčan 4 (0-4, -57). (Teo Cilar)