Sport 27.03.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

II. HNL: Međimurje sve dalje od druge lige

MEĐIMURJE 1
POMORAC 2
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Hruškar (Bjelovar). Pomoćnici: Geler (Daruvar) i Pervan (Bjelovar). Delegat: Ukić (Zagreb). Strijelci: 0:1 Grbac (11), 0:2 Duračak (48), 1:2 Dodlek (73).
Međimurje: Bešenić, Dodlek, Borzić (55. Čosić), Zeba, Tomić, Menzil, Nynkeu, Marčinković, Barat, Mikić, Puclin. Trener: Damir Biškup
Pomorac: Burcsa, Duračak (63. Rudeš), Rudan, Turkalj, Damiš, Prpić, Weltzer, Čuturilo, Divković (90. Muminović), Bjelanović (73. Jergović), Grbac. Trener: Predrag Stilinović
- - - -
Sve na utakmici Čakovčana s vodećim sastavom Lige viđeno je na većini utakmica koje su naši igrali kao domaćini, vjerujemo isto i u gostima. Upravo zbog toga poraz više ne čudi, čudilo bi da su eventualno zabilježili pobjedu ili neriješen ishod. Imali su međutim za bolji rezultat prilike u završnici utakmice, nakon 70. minute, prije toga ne, jer su igrali slabo, bez borbenosti, neefikasno, bez prilika za gol, jednom riječju kako se ne igra.
Prvih 45 minuta bilo je nezanimljivo, bez tempa, igralo se između dva šesnaesterca, gosti su čekali i dočekali grešku domaće obrane da postignu vodeći gol. Prije toga Borzić je dva puta pogriješio, srećom da to nisu Kostrenjani iskoristili, treću grešku međutim iskoristio je Grbac i lako poentirao uz dilemu je li bilo zaleđe (TV snimka pokazuje da je bilo). Ako kažemo da su domaći u prvih 45 minuta tek jednom pucali preko gostujućeg gola, rekli smo sve o njihovoj igri, time da je u 22. minuti pogriješio sudac Hruškar kada nije označio prekršaj na Tomiću koji je sam krenuo prema gostujućem golu.
Početkom drugog poluvremena nakon ubačaja s lijeve s strane, s 25 metara Divković je odličnim udarcem pogodio mrežu domaćina i povisio vodstvo Pomorca. Od 70. minute domaći su zaigrali nešto bolje pa je Dodlek u 73. minuti iznenadio Burcsu i smanjio rezultat. U 77. minuti izjednačujući gol nije iz izgledne prilike postigao Čosić. Imao je dobru priliku poravnati rezultat Nynkeu u 83. i Puclin u 84. minuti, očito su se domaći kasno pokrenuli. Jer u 90. minuti goste je od izjednačenja prvo spasila stativa, pucao je Zeba, a odmah iza toga Burcsa je loptu upućenu od Nynkeua skrenuo u korner i tako je i posljednja prilika za izjednačenje propala. Čakovčani su i dalje čvrsto na posljednjem mjestu i sve dalje od Druge lige. Jer u nedjelju ih čeka novo i teško iskušenje, gostovanje u Mladini kod Vinogradara.
• Za petak (30.3., 17 sati) je u prostorijama kluba najavljena dugo očekivana Skupština, gdje će sigurno biti govora o slabim igrama i rezultatima prvotimaca, ali i o preoblikovanju kluba što je u ovom trenutku također vrlo važno pitanje.
Josip Freiler

Ostali rezultati 20. kola: Hrvatski dragovoljac - Croatia Sesvete 1:1, Dugopolje - Hašk 1:0, Junak - Mosor 0:1, Solin - Gorica 2:1, Imotski - Marsonia 1909 3:0, Vinogradar - Rudeš 2:2, slobodan je bio Radnik.
1. Pomorac 19 13 1 5 42:20 40
2. Dugopolje 19 12 3 4 41:21 39
3. Mosor 19 10 5 4 23:9 35
4. Vinograd. 18 10 3 5 29:19 33
5. Junak 19 9 6 4 22:12 33
6. Imotski 19 9 5 5 18:9 32
7. Gorica 19 8 6 5 19:11 30
8. Solin 19 7 3 9 25:37 24