Sport 27.03.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

CENTROMETAL - RIJEKA 3:2
(22:25, 23:25, 25:23, 25:23, 15:12)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Hranić i Raca (Zagreb)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Križanović, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, D. Posavec, Petran, Gotal, Vuk. Trener: Jadranko Kirić
Nakon pobjede u prvom dijelu natjecanja u Rijeci, odbojkaši Centrometala dobili su istog protivnika identičnim rezultatom i na svom parketu. U utakmici dviju izjednačenih momčadi bilo je puno rezultatsih obrata. Završnicu 1. seta bolje odigravaju gosti i preko svog prvog topnika Pečenkovića dolaze do startnog seta. U drugom izjednačeno do samoga kraja, a tu su prisebniji bili Rječani i na semaforu je već 0:2. U naredna dva seta imali su domaćini malu prednost, i to su na kraju setova znali kapitalizirati. Slijedi rulet petog seta, a tu su Centrometalovci bili čvršći i na kraju zasluženo slavili. U domaćim redovima istanuo se Todorović u napadu, libero Vuk, a odlično su svoju minutažu iskoristili mladi Puđa i Harambašić.

VARAŽDIN - CENTROMETAL 2:3
(28:26, 25:21, 14:25, 22:25, 15:17)
Varaždin- dvorana Arena. Gledatelja: 150. Suci: Milinović i Bingula (Zagreb)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Gotal, Harambašić, Todorović, Križanović, Vuk, M. Posavec, David. Trener: Jadranko Kirić
Posljednja utakmica liga dijela za Varaždince je bila od velike važnosti, jer su za opstanak trebali 2 boda. Domaćini su bolje krenuli u susret i prva dva seta riješili u svoju korist, pa je u tim trenucima opstanak u prvoligaškom društvu bio vrlo blizu. Nakon 0:2 trener Kirić uvodi Palinkaša na primača te M. Posavca na srednjaka. Igra se diže i treći set je vrlo lako dobijen. Gosti su dominirali i u četvrtom a u odlučujućem, 5.setu, igra se vrlo izjednačeno. Kod promjene strana domaćini imaju 8:7, ali gosti brzo preokreću i sve do kraja seta drže rezultatsku prednost. Prvi dolaze do meč lopte (13:14), ali se domaći spašavaju. Pri 14:15 nova meč lopta za goste, ali i nju domaćini spašavaju. Slijede 2 uzastopna poena Črečana koja im donose novu pobjedu, a domaćine seli u niži rang.
R. Kolarek

Ostali rezultati: 25. kolo: Karlovac - Zadar 3:1, Rovinj - Split 3:1, Daruvar - Opatija 3:0, Sisak - Varaždin 3:1, Šibenik - Mursa 0:3, Zagreb - Vukovar 0:3; 26. kolo: Zadar - Zagreb 3:0, Šibenik - Vukovar 3:0, Mursa - Sisak 1:3, Rijeka - Daruvar 3:2, Opatija - Rovinj 0:3, Split - Karlovac 0:3.

14. Split 26 5 21 22:69 13
► Doigravanje za prvaka države kreće već ovog utorka (27. 3.) prvim utakmicama 1/4 finala. Odbojkaši Centrometala idu na višestruke državne prvake, odbojkaše zagrebačke Mladosti. Prvi susret na rasporedu je u utorak (17 h) u zagrebačkom Domu odbojke, drugi u četvrtak (Aton, 29.3., 18.45 h), a možebitni treći u Zagrebu, 1.4.

TOTOVEC - GORICA 3:1
(25:20, 25:22, 23:25, 25:20)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Novak, Krklec, Rešetar, Trstenjak, Kovačić, Marković • Pobjedom u derbiju kola nad sastavom iz Velike Gorice odbojkaši Totovca gotovo su „zacementirali“ vodeću poziciju na ljestvici, što će im u konačnici (gotovo sigurno) donijeti naslov prvaka lige. Sama utakmica bila je vrlo kvalitetna i u sva četiri seta izjednačena. Domaći su krenuli s 2:0 u setovima, gosti smanjili dobitkom trećem, a u četvrtom domaći ponovo u svom stilu, dobijaju ključni set i zasluženo se vesele.

ČAZMA - NEDELIŠĆE 3:0
(25:20, 25:19, 25:11)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Vuk, Vibovec, Kopačević, Petran, Kocijan, Košir. Trener: Josip Treska • Novi poraz mladog nedelišćanskog sastava na teškom gostovanju. U prva dva seta gosti su se solidno držali, a u trećem više nije bilo ni snage ni moći za eventualni povratak u meč,pa su se Čazmanci na kraju zasluženo radovali.
Ostali rezultati 19. kola: 4 Rijeke - Croatia 2:3, Petrinja - Medicinar 3:0.
10. Toplice 15 2 13 13:39 8
• U 20. kolu Nedelišćani na svom parketu dočekuju karlovačke 4 Rijeke, dok je sastav Totovca slobodan.

2.A LIGA CENTAR (Ž)
Kući pjevajući
MULTIBIBUS - KAŠTEL 1:3
(25:16, 15:25, 24:26, 22:25)
Kaštel: Obadić, M. Ivačić, D. Ivačić, Novak, Šestan, Toplek, Knezić, Mlinarić, Herman, Prprović. Trener: Marko Obadić • Druga uzastopna pobjeda Pribislavčanki, koja je tim draža jer je ostvarena u gostima. Domaće su bolje krenule i glatko dobile prvi set. U drugom sasvim druga priča. Kaštelanke razigrane i predvođene odličnom Petrom Prprović glatko dobijaju set i sve je na početku. U sljedeća 2 vrlo izjednačeno, ali su Kaštelanke bile prisebnije kod ključnih poena i otišle kući s 3 vrijedna boda.
Ostali rezultati 10. kola: Plavi Zmaj - Don Bosco 0:3, Karlovac - V. Gorica 3:0, Novi Zagreb - Mladost II igraju u srijedu.
8. V. Gorica 10 1 9 8:28 4
• U 11. kolu Kaštelanke na svom parketu ugošćuju zagrebački Don Bosco.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Viceprvaci i
viceprvakinje
■ MUŠKI - nakon što su odigrana 2 zaostala susreta kompletirana je konačna tablica. Totovec II na svom je parketu u pet setova poražen od Koprivnice i sezonu završio na posljednjem mjestu. Centrometal II pak je u četiri seta slavio u Koprivnici i pobjedom samo potvrdio 2. mjesto na ljestvici. Rezultati: Totovec II - Koprivnica 2:3 (25:27, 25:23, 21:25, 25:19, 7:15), Koprivnica - Centrometal II 1:3 (23:25, 23:25, 25:21, 16:25).
8. Totovec II 14 3 11 20:35 11
■ ŽENE - odigravanjem zaostalih susreta kompletirana je tablica za žene. KOP Čakovec II s 3:0 (25:15, 25:19, 27:25) bio je bolji od Kaštela III, Kaštel II s 3:1 (25:15, 20:25, 25:16, 25:5) od Toplica, a Štrigova s 3:1 (25:19, 17:25, 25.16, 25:15) od Kaštela III.

1. Barok 14 13 1 39:5 39
2. Kaštel II 14 13 1 37:9 38
3. KOP Čk I 14 9 5 28:20 26
4. Štrigova 14 7 7 25:26 21
5. KOP Čk II 14 6 8 24:29 19
6. Toplice 14 5 9 21:28 16
7. Kaštel III 14 2 12 11:38 5
8. Varaždin II 14 1 13 7:40 4