Sport 04.04.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

(16:16, 18:22, 18:21, 31:21)
Čakovec - dvorana II. Osnovne škole. Gledatelja: 350. Suci: Peić K., Kardum L. i Mirković.
Međimurje: Jelenić 5, Pustić, Novak 4, Rusak, Krajačić 11, Poljak 8, Fodor, Klarić 31, Biševac 8, Mario Novak 14, Ljoljić, Matija Novak 2. Trener: Srećko Šopar, pom. trener: prof. Roko Sorić
Crikvenica: Stipičić 9, Veljačić 6, Pjevač, Antić 11, Jelenić 4, Komadina, Belina 25, Modrić, Matić 2, Kozlevčar 7, Deleut, Benić 16. Trener: Marijan Mance
Jako teško su izborili prvu pobjedu košarkaši Međimurja u drugom kolu kvalifikacija za prvu ligu. Početak utakmice, kao i u prvom kolu protiv Dubrave, igrači Međimurja odigrali su jako loše i gosti su u petoj minuti utakmice imali vodstvo od 12-2. Ipak, preostalih 5 minuta prve četvrtine u znaku su Međimurja koji taj period igre dobivaju serijom 14-4, a prva četvrtina završava izjednačeno, 16-16. Krenulo se izjednačeno u drugu četvrtinu, a nakon vodstva Međimurja 27-24, velika serija Crikvenice od 14-2 za novo njihovo veće vodstvo od 38-29. Četvrtinu su igrači Međimurja završili mini serijom od 5-0, za smanjenje vodstva gostiju na -4, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 34-38 za Crikvenicu.
Očekivalo se da će Međimurje nakon odmora podići razinu igre jer je često bilo tako u trećim četvrtinama, gdje su lomili svoje protivnike, ali ovaj put nije bilo tako. Utakmica je u prvim minutama treće četvrtine bila izjednačena do rezultata 42-42, a onda je opet uslijedio period u kojem je Crikvenica predvođena sjajnim šuterom, Gregorom Belinom, bila bolja. Oni su serijom 8-2 poveli 44-50, a do kraja ovog perioda igre, prednost su povećali na 7 koševa razlike sa koliko se ušlo u odlučujućih 10 minuta utakmice.
Međimurje je uspjelo malo smanjiti prednost Crikvenice, ali svejedno su gosti proveli u vodstvu skoro cijelu posljednju četvrtinu. Minutu i pola do kraja utakmice, na semaforu je svjetlilo 75-78 za goste i još su imali 2 slobodna bacanja s kojima bi, da su ih pogodili, riješili utakmicu u svoju korist, ali nisu, promašili su oba, a onda kako to obično biva u sportu, stigla je kazna. Na krilima Poljaka i Krajačića okrenuli su “konji“ rezultat i slavili s konačnih 83-80 svoju prvu pobjedu u kvalifikacijama.
Trener Međimurja, Srećko Šopar: - Puno teže nego su svi mislili dobili smo utakmicu, no ja sam očekivao ovakvu utakmicu. Svaka pobjeda doma je jako bitna. Ostvarili smo pobjedu na mišiće, mučili smo se cijelu utakmicu. Trebaju nam igrači koji danas nisu do kraja pružili što se od njih očekuje. Ovakva pobjeda puno znači za moral ekipe. Kroz ovu utakmicu prikazali smo pravo zajedništvo i došli smo do pobjede. Vjerovao sam u svoju ekipu.
Rezultati 2. kola: Poličnik - Dubrava 63:70; rezultati 3. kola: Dubrava - Osječki Sokol 76:66, Crikvenica - Poličnik 71:60.
1. Dubrava 3 3 0 +32 6
2. Crikvenica 2 1 1 +8 3
3. Os. Sokol 2 1 1 -1 3
4. Međimurje 2 1 1 -12 3
5. Poličnik 3 0 3 -27 3
Parovi 4. kola: Osječki sokol - Međimurje, Dubrava - Crikvenica, Poličnik slobodan.

A-2 LIGA SJEVER
Čakovec treći
ČAKOVEC - BJELOVAR 108:73
Odigrana je konačno i zaostala utakmica između Čakovca i Bjelovara koju su dobili košarkaši Čakovca s uvjerljivih 35 razlike. Zanimljivo kako je upravo Bjelovar ekipa zbog koje se ama baš svake sezone odgađaju utakmice, na njihove zahtjeve, a ova je bila odgađana 2 puta i već je polako smiješno da im se svake sezone to dozvoljava. Utakmica se igrala tako 2 tjedna nakon regularnog završetka lige, a treba spomenuti da tu momčad Čakovca nije niti malo kriva, samo apeliramo na košarkaški savez Varaždinske županije da im to ne dozvoljava svake sezone. Jako neozbiljno od strane Bjelovara, koji su, usput spomenimo u Mursko Središće došli na utakmicu (tokom prvenstva) u subotu iako im je na službenom nalogu pisalo da se utakmica igra u nedjelju pa su se tako 2 puta u samo 24 sata morali voziti od Bjelovara do Murskog Središća i natrag. Ovom pobjedom Čakovec je sezonu završio na odličnom trećem mjestu, a ujedno su i ekipa s najboljom obranom lige jer su u 22 odigrana kola primili ukupno najmanje koševa od svih ekipa. Protiv Bjelovara najbolji na terenu, Prprović kao i uvijek te braća Matija i Darko Terek.

Kadetska regija
Počelo je i natjecanje kadeta za regiju sjever. Međimurje predstavljaju ekipe Međimurja iz Čakovca i Donjeg Kraljevca, a odigrana su prva dva kola. Njihovi međusobni rezultati iz Međimurske kadetske lige se prenose, a bolje je bilo Međimurje u obje utakmice. Prva dva kola regije donijela su za naše klubove 1 pobjedu i 3 poraza. Međimurje je dobilo Bjelovar i izgubilo od Radnika, dok je Donji Kraljevec poražen i od Bjelovara i od Radnika. Dvije prvoplasirane momčadi plasirati će se na polufinalni turnir prvenstva Hrvatske.
Rezultati - 1. kolo: Međimurje - Bjelovar 110:93, Donji Kraljevec - Radnik 75:83; 2. kolo: Bjelovar - Donji Kraljevec 109:78, Međimurje - Radnik 69:79.

(17-13, 19-12, 23-24, 20-17)
Međimurje Globetka i Dubravčan u posljednjem su kolu u međusobnoj utakmici odlučivali tko će odnijeti naslov prvaka C-1 lige. Bolji su bili igrači domaće momčadi Međimurje Globetke koji su uvjerljivo dobili goste iz Donje Dubrave s 13 koševa razlike. Momčad Međimurje Globetke tokom cijele je utakmice bila u vodstvu, osim na samom početku kada je Dubravčan poveo 6-0, ali to je bilo sve od njih. Do naslova prvaka predvodio ih je iskusni i prekaljeni Dejan Vugrinec sa 35 koševa, a upravo je on bio prevaga koja je donijela naslov Međimurje Globetki. Trener Međimurje Globetke, Davorin Škoda: - Potpuno zasluženo smo dobili utakmicu, igrači su se od početka do kraja držali dogovorenog, posebno u obrani i pohvale cijeloj ekipi od prvog do zadnjeg igrača.
DONJI KRALJEVEC - PRELOG 76:74
Lokalni derbi između Donjeg Kraljevca i Preloga dobio je Donji Kraljevec i to sa 2 poena razlike nakon produžetaka. Prelog je na kraju zauzeo treće mjesto na ljestvici, dok je Donji Kraljevec četvrti, ali s odličnom mladom ekipom s puno potencijala čije vrijeme tek dolazi u sljedećim sezonama.
KOTORIBA - MLADOST 54:88
Mladost je u posljednjem kolu bila bolja na gostovanju kod Kotoribe sa uvjerljivih 34 poena razlike.