Sport 04.04.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

MLADOST (ZG)- CENTROMETAL 3:0
(25:22, 25:23, 25:20)
Zagreb - Dom odbojke. Gledatelja: 100.
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Vuk, Križanović, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, D. Posavec, Gotal, Petran. Trener: Jadranko Kirić
Veliku priliku propustili su črečanski odbojkaši u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za prvaka države, protiv višestrukih državnih prvaka i sudionika Interlige - zagrebačke Mladosti. Sastav Jadranka Kirića krenuo je sjajno u susret, imali su rezultatsku prednost do 12:13 u startnom setu, a u samoj završnici imali tek poen zaostatka(23:22). Kod završnih poena seta Mladostaši su bili čvršći i s dva uzastopna poena set i dobili. I u drugom setu igralo se potpuno izjednačeno od početka pa do kraja. Imali su Centrometalovci u završnici seta dva poena prednosti (18:20), ali se potom pri rezultatu 23:23 ozlijedio prvi libero Mišo Petran, što je domaćin iskoristio i na razliku osvojio i taj set. Dečki iz Črečana nisu se predali ni nakon 2:0, imali su u trećem i 3 razlike (12:15), ali su domaćini ponovo bili koncentriraniji u završnici, dobili i treći set, te poveli s seriji s 1:0. U redovima Centrometala odličan nastup Spasoja Todorovića.

• 2. utakmica
CENTROMETAL - MLADOST (ZG) 1:3
(25:23, 18:25, 13:25, 21:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150.
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Križanović, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Gotal, Petran, Vuk. Trener: Jadranko Kirić
Pred solidno popunjenim tribinama nedelišćanske dvorane Centrometalovci su odigrali solidan susret protiv vrlo dobrih Zagrepčana, ali su na kraju poraženi u četiri seta, nakon 110 minuta kvalitetne odbojke. Krenuli su domaći sjajno i preko odlično pucački raspoloženog Todorovića diktirali i igru i rezultat u startnom setu. Sve do 17:12 držali su domaći 5-6 razlike. Mladostaši su iskoristili nešto lošije razdoblje domaćih i prvi put poravnali pri 23:23. Set loptu domaćinu donosi Križanović, a točku na „i“ stavlja odličnim servisom tehničar Gotal za startnih 1:0 i ogroman pljesak s tribina. Žustro su domaći krenuli i u drugom i sredinom seta imali 12:11, nakon as servisa Todorovića. Slijedi razdoblje lošije igre na prijemu servisu, što su gosti znali kazniti i na koncu zasluženo set i dobiti. U trećem izjednačena igra do 6:6, a potom domaći griješe u serijama, prijem servisa je stao i gosti su lako došli do seta. U završnici seta trener Kirić dao je određenu minutažu najmlađima (Puđi, Davidu, Harambašiću), te time želio sačuvati udarne igrače za četvrti set. I krenuli su domaćini odlučnije u samom startu i vodili s 2-3 razlike sve do 11:8. Gosti vraćaju servis i preko Colića dolaze do 5 razlike (13:18). Pritisli su Centrometalovci u završnici, stigli gotovo do poravnanja (20:21), ali više nisu mogli, jer gosti su u četvrtak bili vrlo dobri. Ovom pobjedom Zagrepčani su se s 2:0 u pobjedama plasirali u polufinale doigravanja, a Centrometal se dostojno oprostio od svojih vjernih navijača u prvenstvu, koje je za njih bilo i više nego dobro. U redovima domaćina najbolji Spasoje Todorović, a kod Mladostaša Darko Nojić i Ivan Tropan. (R. Kolarek)

Novi poraz Nedelišća

NEDELIŠĆE - 4 RIJEKE 0:3
(19:25, 19:25, 21:25)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Kopačević, Vuk,Košir, David, Kocijan. Trener: Josip Treska
Vrlo lošim nastupom na vlastitom parketu odbojkaši Nedelišća pretrpjeli su novi poraz u srazu s karlovačkim sastavom, te pali na posljednje mjesto ligaške ljestvice. Posebno loše domaćini su odigrali na prijemu servisa, bili bez obrane i gosti su potpuno zasluženo slavili. Domaći su se malo trgli tek u trećem setu, kada je Marko David igrao kao napadač, a na poziciju tehničara uskočio Karlo Novak. Poravnali su domaći kod 21:21, ali završne poene ipak dobijaju gosti i zasluženo se raduju.
Ostali rezultati 20. kola: Gorica - Petrinja 1:3, Croatia - Toplice 1:3, Mladost II - Čazma 3:2. Totovec je u ovom kolu pauzirao.

10. Nedelišće 16 3 13 13:42 10
• U 21. kolu (7. travnja) oba naša sastava gostuju. Nedelišće putuje u Varaždinske Toplice, a Totovec u Petrinju.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Uvjerljiv poraz Kaštelanki
KAŠTEL - DON BOSCO 0:3
(21:25, 21:25, 21:25)
Kaštel: Šestan, Toplek, Obadić, M. Ivačić, D. Ivačić, Novak, Breban, Knezić, Herman, Prprović, Mlinarić. Trener: Marko Obadić
Nakon serije dobrih rezultata uslijedio je domaći poraz Kaštelanki u srazu s neugodnim zagrebačkim sastavom. Iako su u prvom dijelu Lige za prvaka odbojkašice iz Pribislavca slavile u Zagrebu u dvorani ETŠ-a gošće su pokazale više i zasluženo došle do pobjede i novih bodova.
Ostali rezultati 11. kola: Mladost II - Karlovac 1:3, V. Gorica - Multibibus 2:3, Novi Zagreb - Plavi Zmaj 3:0.
8. V. Gorica 11 1 10 10:31 5
• U 12. kolu odbojkašice Kaštela gostuju u Dugoj Resi, kod domaćeg Plavog Zmaja. (Rajko Kolarek)