Sport 18.04.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

KOŠARKA: Roko Sorić novi trener Međimurja

KVALIFIKACIJE ZA A-1 LIGU
S novim trenerom pobjeda i poraz
Košarkaši Međimurja prošlog su tjedna dobili novog trenera. Srećka Šopara zamijenio je njegov pomoćnik Roko Sorić, a zatim su igrali dvije utakmice na domaćem terenu. Prvo su u srijedu uvjerljivo dobili posljednje plasirani Poličnik, a u subotu su poraženi isto tako uvjerljivo od Dubrave te su tako izgubili šanse za viši plasman. Sada je u igri jedino teorija.

MEĐIMURJE - POLIČNIK 84:64
(22:16, 18:22, 29:13, 17:15)
Čakovec - suci: Holjevac, Tresoglavić, Katić.
Međimurje: Jelenić 3, Pustić 2, Novak M. 16, Rusak 3, Krajačić 11, Poljak 7, Fodor 2, Klarić 19, Biševac 2, Novak Mario 19, Ljoljić, Novak Matija
Prije ove utakmice, Međimurje je dobilo novog trenera. Prvo su se sporazumno razišli sa Srećkom Šoparom nakon teškog poraza u Osijeku, a zatim su za trenera postavili njegovog pomoćnika, Roka Sorića koji će voditi Međimurje do kraja kvalifikacija. Na čelu s novim trenerom, ostvarili su uvjerljivu pobjedu. Utakmica je u prvom poluvremenu bila izjednačena. Prvu četvrtinu dobili su naši košarkaši sa 6 poena razlike, da bi drugu dobili potpuno rasterećeni gosti sa 4 koša viška i na poluvrijeme se otišlo sa +2 na kontu Međimurja. Utakmica je bila riješena u trećoj četvrtini koju je dobilo Međimurje sa 16 poena razlike. Tako se sa +18 otišlo u posljednjih 10 minuta gdje nije bilo nikakvih šansi da gosti stignu tu prednost. Igrači Međimurja dobili su i posljednjih 10 minuta sa minimalnih 2 poena viška za okruglih +20 na kraju utakmice. Međimurje su do pobjede predvodili Klarić i Mario Novak Medo sa po 19 poena i Mario Novak Marek sa 16.

MEĐIMURJE - DUBRAVA 76:91
(21:24, 22:30, 14:19, 19:18)
Čakovec - Dvorana II. osnovne škole. Gledatelja 300. Suci: Peić, Holjevac, Blašković.
Međimurje: Jelenić, Pustić, M. Novak, Rusak, Krajačić 10, Poljak 2, Fodor 15, Klarić 22, Biševac 3, M. Novak 16, Ljoljić 8, Mat. Novak
Furiozno su otvorili igrači Međimurja utakmicu, odmah u prvom napadu Goran Fodor zabio je tricu, sljedeći napad Mario Novak-Medo pogađa oba slobodna bacanja i nakon toga opet dobra obrana Međimurja i još jedna trica Fodora za 8-0 koja je prisilila gostujućeg trenera Borisa Gnjidića na minutu odmora. Bolje su zaigrali gosti nakon kratkog predaha i u sljedeće dvije minute rade seriju 9-0. Kod rezultata 14-13 za Međimurje, Fodor pogađa još jednu tricu, svoju treću u utakmici za vodstvo 17-13, u sljedećem napadu krade loptu Prgometu, a sa dva pogođena slobodna bacanja Ljoljić povisuje na 19-13. Bilo je to posljednje vodstvo Međimurja na utakmici, a tu na scenu stupa daleko najbolji igrač utakmice, Ozren Mišić koji je pred par sezona igrao za Međimurje u jednom dijelu sezone. Tricom je smanjio na 19-16 i svojim asistencijama razigrao ostatak ekipe za seriju 8-0 i novo vodstvo Dubrave od 19-21. Drugu četvrtinu otvara Mišić tricom za najveće vodstvo gostiju, 21-27. Međimurje koševima iz slobodnih bacanja Maria Novaka-Mede i Gorana Fodora poravnava na 37:37. Bilo je to ujedno i posljednje poravnanje rezultata na utakmici. Nakon što su u posljednjoj četvrtini gosti otišli na +19, slijedio je “one man show“ u režiji Dražena Klarića koji pogađa dva slobodna bacanja, pa koš uz dodatno bacanje, zatim je pogodio nova dva slobodna bacanja i još dva šuta za 2 poena i doveo Međimurje na “samo“ -10. Imao je priliku tricom smanjiti i na -7, no na žalost cijele dvorane, ona nije ušla. Do kraja su gosti rutinirano držali prednost i na kraju slavili sa 76:91. Kod Međimurja, Klarić 22 poena iako uopće nije igrao u prvoj i trećoj četvrtini!? Mario Novak-Medo je dodao 16, a Fodor 15 koševa.
Ostali rezultati 5. i 6. kola: Crikvenica - Osječki Sokol 74:82, Osječki Sokol je dobio Poličnik s 11 koševa razlike.
1. Os. Sokol 5 4 1 +44 9
2. Dubrava 5 4 1 +34 9
3. Međimurje 5 2 3 -43 7
4. Crikvenica 4 2 2 +13 6
5. Poličnik 5 0 5 -58 5
Parovi 7. kola (subota, 21.4.): Crikvenica - Međimurje, Dubrava - Poličnik, Osječki Sokol slobodan.

KADETSKA LIGA SJEVER
Međimurje bez
poluzavršnice
Utakmica koja je odlučivala koja će ekipa otići na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske bila je ona između Bjelovara i Međimurja. Međimurje je teško poraženo i na poluzavršnicu će istoimeni domaćin. Donji Kraljevec pak je ostvario vrijednu pobjedu na gostovanju u Križevcima koja im je nagrada za marljivi rad i nadamo se da će im biti motiv za dalje.
Rezultati 5. kola: Bjelovar - Međimurje 111:85, Radnik - Donji Kraljevec 73:81.