Sport 09.05.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

II. HNL: Pobjeda protiv Gorice

SOLIN 3
MEĐIMURJE 1
Solin - Stadion pokraj Jadra. Gledatelja: 300. Sudac: Bionda (Zaprešić). Strijelci: 1:0 Porecki (21), 2:0 Kapetanović (23), 2:1 Barat (47), 3:1 Poredski (83).
Solin: Radošević, Čerina, Mičić, Radovniković, Ferić, Kapetanović, Predojević, Jurić, Kutleša (50. Rendić), Poredski (86. Bilonić), Šunjić (81. Čule). Trener: Vjekoslav Lokica
Međimurje: Božak, Dodlek, Borzić, Petak, Zeba, Nynkeu, Menzil, Barat, Tomić, Vuk, Marčec (70. Marčinković). Trener: Damir Biškup
- - - -
Odmah nakon dugog i napornog puta nekompletni čakovečki sastav odigrao je utakmicu, poražen je iako nije trebao biti. Domaći su do polovice prvog poluvremena postigli dva gola, lako i ponovo zbog dekoncentracije čakovečke obrane. Kod tog rezultata sudac Bionda, a s time su se složili svi objektivni gledatelji i kontrolor suđenja, trebao je za Čakovčane dosuditi klasični kazneni udarac kada je netko od domaćih igrača u svom kaznenom prostoru čak dva put očigledno igrao rukom. Nije pa su domaći na odmor otišli s prednošću od dva gola. Koja je odmah na početku drugog poluvremena smanjena, pogodak je nakon akcije s Dodlekom postigao mladi Barat. Do kraja susreta igralo se pred domaćim golom, imali su Čakovčani 2-3 izgledne prilike poravnati, nisu i u finišu susreta primili su još jedan “jeftini” pogodak.

MEĐIMURJE 4
GORICA 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Fratrić (Darda). Strijelci:1:0 Barat (6), 2:0 Nynkeu (7), 3:0 Nynkeu (10), 4:0 Puclin (48), 4:1 Mostarlić (90, 11 m).
Međimurje: Božak, Dodlek (85. Tomašek), Petak, Borzić, Zeba, Nynkeu, Menzil, Barat, (81. Vuk), Tomić, Marčinković (66. Marčec), Puclin. Trener: Damir Biškup
Gorica: Hadžić, Jankulica, Čunčić, Sabljak, Radoš, Pejić (66. Marković), Guilonzi, Crnov, Abramović, Plum (32. Vukić), Brekalo (46. Mostarlić). Trener: Sreten Ćuk
- - - -
Šteta da Čakovčani nisu igrali tako dobro na prijašnjim utakmicama kao što je bio slučaj s Goricom, sigurno bi bili visoko plasirani. Ovako unatoč vrlo dobroj igri i visokoj i apsolutno zasluženoj pobjedi ispadaju iz Lige, iduće će sezone igrati u 3. ligi. Šteta, šteta.
S Goricom su već u 10. minuti vodili s nedostižnih 3:0. Još se malobrojni gledatelji nisu snašli već je u 6. minuti Barat nakon dobre kombinacije s Marčinkovićem i Puclinom postigao rani vodeći pogodak. Minutu iza toga najbolji pojedinac susreta Nicolas Nynkeu s 25 metara bio je precizan za drugi pogodak, iznenadio je Hadžića, a i udarac je bio neobranjiv. Na treći se pogodak kratko čekalo, strijelac je ponovo bio Nynkeu, na dodavanje Marčinkovića glavom je savladao gostujućeg vratara. Početkom drugog dijela nesporazum pomoćnog suca Batoreka koji je nakon udarca domaćih iz kuta i prekršaja jednog gostujućeg igrača u svom kaznenom prostoru pokazao glavnom sucu da je to bio prekršaj za kazneni udarac, glavni sudac to nije nažalost uvažio. Nije to međutim zasmetalo Puclinu koji se u 48. minuti izborio za jednu loptu i dobro završio sam akciju rutinirano savladavši Hadžića. Visoko vodstvo domaći su kontrolirali do posljednje minute kada je Mostarlić iz opravdano suđenog kaznenog udarca postigao ‘počasni’ pogodak za goste.
• U pretposljednjem prvenstvenom kolu u nedjelju Čakovčani gostuju u Sinju kod Junaka. Ponove li igru kakva je bila s Goricom mogu se nadati dobrom rezultatu.

Ostali rezultati 27. kola: Imotski - Junak 1:1, Radnik - Dugopolje 0:0, Vinogradar - Hrvatski dragovoljac 0:0, Rudeš - Pomorac 2:1, Marsonia 1909 - Hašk 2:1, Gorica - Mosor 0:0, Croatia Sesvete slobodna.
Ostali rezultati 28. kola: Mosor - Marsonia 1909 2:1, Croatia Sesvete - Rudeš 0:2, Pomorac - Vinogradar 3:0, Hrvatski dragovoljac - Radnik 1:1, Dugopolje - Imotski 1:0, Junak - Solin 1:4, slobodan Hašk.
1. Pomorac 26 17 2 7 57:27 53
2. Dugopolje 26 15 6 5 48:27 51
3. Mosor 27 14 7 6 34:16 49
4. Vinograd. 26 14 5 7 43:28 47
5. Imotski 26 10 9 7 24:14 39
6. Gorica 27 10 9 8 27:24 39
7. Rudeš 26 10 8 8 39:29 38
8. Junak 26 10 8 8 29:26 38