Sport 09.05.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

ODBOJKA: Totovcu "dravski derbi"

LJETNA LIGA

Utakmicama 1. kola krenulo je natjecanje u novoformiranoj Ljetnoj ligi u kojoj se natječe 7 odbojkaških ekipa iz Međimurja. „Dravski derbi“ igran je u Vulariji, gdje je u srazu domaće Mladosti i Totovca bolji bio gostujući sastav. Bilo je na kraju uvjerljivih 0:3. Vrlo dobar susret igran je u Totovcu, gdje je domaći Tottenham odlično parirao vrlo jakom sastavu Centrometala Macinec. Prvi set dobili su gosti, mada su domaći u završnici imali izglednih 23:21. Gosti su bili bolji i u drugom, a domaćin je dobitkom trećeg vratio susret u rezultatsku neizvjesnost. Ipak, u četvrtom gosti čvršći, dobijaju set i startne bodove. Najzanimljiviji i najneizvjesniji susret igran je u Črečanu, gdje je Elting ugostio sastav Centrometal Čakovec. Eltingaši su bolje otvorili susret i na razliku dobili prvi set. U naredna dva gosti su čvršći, ali su u četvrtom domaćini ponovili startni set i krenulo se u rulet 5. seta. Gosti su se bolje snašli, poveli s 8:1 i ključni set bez većih poteškoća priveli kraju. Domaćima 1, gostima 2 boda. U ovom kolu slobodni su bili odbojkaši Plavih iz Peklenice.
Rezultati 1. kola: Mladost - Totovec 0:3 (21:25, 20:25, 21:25), Tottenham - Centrometal Macinec 1:3 (21:25, 19:25, 25:21, 20:25), Elting Nedelišće - Centrometal Čakovec 2:3 (27:25, 21:25, 21:25, 25:23, 10:15), slobodni su bili Plavi iz Peklenice.
7. Vularija - - - -:- -
• U 2. kolu (subota, 12.5.) igraju: Centrometal Macinec - Plavi (17 h), Centrometal Čakovec - Tottenham (18.30), Totovec - Elting, slobodna je Mladost iz Vularije.
R. Kolarek

Okupili se "stari prijatelji"

Subota je bila povijesni dan za odbojkaše i sportske prijatelje, koji su pred gotovo 30 godina žarili i palili međimurskom odbojkom, igrajući za tadašnji odbojkaški klub “Jedinstvo” iz Čakovca. U dvorani čakovečke Ekonomske i trgovačke škole prvo je odigran revijalni susret „Starih prijatelja“ i članova Kluba odbojke na pijesku-Čakovec. Nakon čak dva sata vrlo uzbudljive i neizvjesne odbojke završilo je miroljubivim rezultatom 2:2.
Za „Stare prijatelje“ nastupili su Robi, Moca, Feri, Hans, Radovan i Rajac, a za KOP-ovce Vesna, Slađa, Mladen, Cico, Denis i Pipo (na slici). Utakmicu je, u društvu Antuna Mikaca, pratio legendarni tajnik kluba Franjo Gyofi. Nakon utakmice krenulo se s roštiljom (u režiji majstora Moce) i zajedničkim druženjem uz piće, viceve i pjesmu do ranih jutarnjih sati.