Sport 16.05.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

III. HNL: Potop Čakovca!

GRANIČAR 3
IVANČICA 2
Kotoriba - igralište Sportski park. Gledatelja 120. Sudac: Karlica. Strijelci: 0:1 Pađen (59, 11m), 1:1 Hertelendi (60), 2:1 Hertelendi (62, 11m), 2:2 Murić (69), 3:2 V. Kos (86).
Graničar: Tropšek, Radmanić (66. Habuš), Fundak, Lončar, Beliga, Latin, Hertelendi (86. V. Kos), Čižmešija (46. Gorupić), F. Kos, Nađ, Matotek. Trener: Robert Čižmešija
Utakmica je počela inicijativom gostiju što je rezultiralo s nekoliko njihovih poluprilika. Najozbiljniju je u 15. minuti imao Božak koji je ostao sam pred domaćim vratarom Tropšekom ali je prebacio gol. Od tada se igra ravnopravno i dosadno. U 59. minuti Fundak ruši u svom šesnaestercu Bochla te iz jedanaesterca gosti dolaze u vodstvo. U 60. minuti Lončar pogađa vratnicu, na odbijenu loptu natrčava Hertelendi i izjednačuje. Dvije minute kasnije gostujući vratar ruši Filipa Kosa a iz opravdano dosuđenog jedanaesterca Hertelendi dovodi domaćina u vodstvo. Do izjednačenja dolazi kada Murić kroz šumu nogu neobranjivo puca u mrežu Tropšeka. Čim je ušao u igru prvim udarcem prema vratima Vilim Kos je zasluženo donio pobjedu domaćinu. (M. Grubić)
SLATINA 10
ČAKOVEC 2
Slatina - igralište Slatine. Gledatelja:150. Sudac: Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: Ciglar 9, Filipović 1.; Novak i Balent po 1.
Čakovec: Prekupec, Jakšić, Novak, N. Pintarić, L. Bobičanec, Balent, Kosec, Mihalić, D. Antonović, Igrec, Banfić. Trener: Izet Terzić
Uvjerljivim porazom, možda i najtežim u povijesti kluba, Čakovčani su osramotili klub i grad čije ime nose. Nastupili su sa svega 11 igrača, igrao je i rezervni vratar, neki od njih u “maturantskom raspoloženju”. Domaći nisu ni trebali posebno dobro igrati, već nakon 45 minuta vodili su 8:1, a njihov igrač Ciglar sigurno će dugo pamtiti utakmicu, postigao je čak 9 golova!
► Imala je utakmica i “treće poluvrijeme”. Pred kraj susreta domaći su gledatelji vrlo neukusnim vrijeđanjem i pokušajem fizičkog napada na ženski dio čakovečke ekspedicije bacili ljagu na susret, Čakovčanke su se povukle pravovremeno u autobus, a domaći su unatoč rekordne pobjede nakon utakmice najavili prigovor na suđenje. Gdje između ostalog spominju da im je dosuđen nepostojeći kazneni udarac, a Čakovčanima nije suđen klasični kazneni udarac, uz još mnogo grešaka sudačke trojke. Uglavnom mnogo toga što se nije smjelo dogoditi, ne ponovilo se. Nakon svega bi u čakovečkom klubu trebali ozbiljno razmisliti o tome može li tako dalje. (J. Freiler)
NEDELIŠĆE 5
PAPUK 4
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćica. Gledatelja 200. Sudac: Krasnić. Strijelci: 1:0 Vizinger (12), 2:0 Vizinger (15), 3:0 Vizinger (32), 3:1 Vratković (44), 4:1 Pintarić (45, 11m), 5:1 Treska (59), 5:2 Ugarković (68), 5:3 Vratković (75, 11m), 5:4 Vratković (85).
Nedelišće: D. Novak, Vibovec, Pintarić, Mihalic, Treska, Vizinger, Perko, Bujanić (60. Martan), Golubić (76. M. Novak), Jarić (46. Perišić), Balent
► Utakmica odigrana u sjeni smjene i to neposredno pred utakmicu domaćeg trenera Željka Orehovca. S obzirom da pravog razloga za to nije bilo jer je klub u vrhu tablice, te je i na pragu finala međimurskog kupa, svi su s čuđenjem i negodovanjem primili ovu vijest. Očigledno da je riječ o utakmici s Čakovcem u kojoj je predsjednik Mihalić ustao s klupe i jednom igraču nešto savjetovao da bi mu trener Orehovec rekao da ne mogu voditi dvojica utakmicu jer je on trener. Tu je očito došlo do sukoba. Cijeli je tjedan Orehovec vodio treninge, bilo je pokušaja za njegovom smjenom ali ostali članovi uprave kluba nisu bili za to, no, očigledno da je ipak svoj naum predsjednik ostvario. Što se tiče utakmice Nedelišće je ostvarilo očekivanu pobjedu nad Papukom koji je velikom borbenošću i zalaganjem od 5:1 došao na 5:4. (Z. Premuš)
KOPRIVNICA 2
MLADOST (P) 1
Koprivnica - gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Špoljarić. Strijelci: 1:0 Šimunić (61), 1:1 Furundžija (75), 2:1 Pašalija (90).
Mladost/P: F. Farkaš, Habuš, Sraka, Kranjec, Magdalenić, Furundžija (88. Kraljić), Andre Silva, Hladnik, Sabol, Mišić, Radiković (71. Halić). Trener: Ivan Habuš
Nogometaši Mladosti odigrali su u Koprivnici s istoimenim klubom vrlo dobru utakmicu i bili korak da naprave iznenađenje ali su u sudačkoj nadoknadi primili pogodak. Prvi dio protekao je u ravnopravnoj igri u kojoj su prilike za pogodak imali gostujući igrači Sabol i Radiković ali ih ne uspijevaju realizirati. Domaćin je poveo u 61. minuti da bi Preložani u 75. minuti nakon prekršaja nad Sabolom pogotkom Furundžije iz slobodnog udarca poravnali na 1:1. I kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika domaćin je u sudačkoj nadoknadi uspio postići pogodak vrijedan pobjede. (Z. Premuš)
POLET 0
CROATIA 4
Pribislavec - Stadion Petar Peršić. Gledatelja 100. Sudac: Novosel. Strijelci: 0:1 Presečan (32), 0:2 Lončarek (51), 0:3 Lončarek (74), 0:4 Ivačić (84).
Polet: Dolović, Bašek, Lesjak, Novak, Toplek, Halabarec, Krištofić, Rešetar, Sanjković, Fajfarić, Vibovec. Trener: Alen Pintarić
Domaćin koji je jedva upio sastaviti ekipu zbog ozljeda i kartona očekivano je poražen. Gosti dolaze u vodstvo u 32. minuti prekrasnim pogotkom Presečana iz slobodnog udarca. Na 2:0 povisuje nakon ubačaja Lončarek u 51. minuti. Domaćin ima priliku preko Krištofića koju ne koristi da bi kazna stigla drugim pogotkom Lončareka. Domaćin propušta odličnu priliku preko Vibovca da bi Ivačić šest minuta prije kraja utakmice postavio konačan rezultat utakmice. (Z. Premuš)

Ostali rezultati 28. kola: Bjelovar - Nedeljanec 2:0, Podravac - Križevci 1:1, Podravina - Mladost (Ž) 3:2.
1. Mladost/Ž 28 19 7 2 85:25 64
2. Koprivnica 28 19 6 3 62:20 63
3. Bjelovar 28 18 5 5 58:15 59
4. Slatina 28 18 3 7 77:28 57
5. Nedeliš./-1 28 18 4 6 63:45 57
6. Podravina 28 16 2 10 68:44 50
7. Croatia 28 15 4 9 64:36 49
8. Čakovec 28 14 6 8 61:52 48