Sport 16.05.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Porazi za kraj

KVALIFIKACIJE ZA A-1 LIGU
Porazi za kraj
Dva porazima su košarkaši Međimurja završili kvalifikacije, s 2 pobjede i 6 poraza na pretposljednjem, četvrtom mjestu.

MEĐIMURJE - OSJEČKI SOKOL 65:73
Međimurje je u posljednjoj domaćoj utakmici poraženo. Prvo poluvrijeme bilo je ravnopravno, a završilo je rezultatom 42-43 u korist Osječkog Sokola. Slavonci su se u nastavku odvojili na desetak koševa razlike i tu prednost su zadržali do kraja. Međimurje je u posljednjem dijelu susreta zadnji put zaprijetilo u 33. minuti kada su došli na 59-63, više od toga nisu mogli.
Međimurje: Jelenić 4 , Pustić, Mar. Novak 2, Rusak, Krajačić 16, Poljak 5, Fodor 5, Klarić 17, Biševac, Mar. Novak 10, Ljoljić 2, Mat. Novak 4. Trener: Roko Sorić

POLIČNIK - MEĐIMURJE 75:65
Posljednje kolo donijelo je Međimurju gostovanje kod Poličnika, jedine momčadi bez pobjede u kvalifikacijama. Utakmica bez ikakve rezultatske važnosti za obje momčadi otišla je na stranu domaćina koji je upisao svoju prvu pobjedu, a unatoč pobjedi, situacija na ljestvici nije se promjenila.
Ostali rezultati: Crikvenica - Dubrava 88:75, Crikvenica - Dubrava 88:75, Osječki Sokol - Crikvenica 92:67.

Kadeti i mlađi kadeti Međimurja na turniru u Zadru

Nakon trodnevnih nadmetanja u organizaciji Košarkaškog kluba ABC Zadar završen je 16. međunarodni turnir “Sjećanje na Krešu Ćosića”. Na tri zasebna turnira juniora, kadeta i mlađih kadeta sudjelovalo je 20 momčadi iz Hrvatske, BiH, Slovenije i Mađarske. Košarkaši Međimurja iz Čakovca nastupili su u kategoriji kadeta i mlađih kadeta. Osvojili su prvo mjesto u kadetskoj konkurenciji i treće mjesto u mlađim kadetima. Kod kadeta slavili su dječaci Međimurja iz Čakovca nakon pobjede u finalu nad domaćinom momčadi ABC Zadar 79:62. U kategoriji mlađih kadeta Međimurje je u utakmici za treće mjesto dobilo sastav “All Star“, uvjerljivo s 54:33. Sastav Međimurja: Martin Herman, Bojan Hrustanović, Vanja Čugalj Pongrac, Kristijan Kuqi, Frane Juras, Nikola Đokić i Matej Kokolek.

Susret generacija
Sljedeće subote u sklopu Dana grada (19.5.) s početkom u 16 sati, košarkaški klub “Rudar Cimper“ iz Murskog Središća organizira tradicionalni “Susret generacija“.
Tradicija je to koju godinama održavaju u košarkaškom klubu, gdje se na kraju natjecateljske sezone okupe svi bivši i sadašnji igrači kluba, svih generacija, ali i ostali prijatelji košarke i druže se uz odigravanje međusobnih utakmica.
Kao i svake godine nećete ostati ni gladni, ni žedni! Susret će se održati na vanjskom košarkaškom igralištu pokraj sportske dvorane, u slučaju kiše, susret će biti u dvorani! Vidimo se!