Sport 30.05.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

III. HNL: Graničar osigurao ostanak

GRANIČAR 3
ČAKOVEC 1
Kotoriba - Sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Vugrinec. Strijelci: 0:1 Antonović (53), 1:1 Lončar (65), 2:1 V. Kos (80), 3:1 Tilošanec (90).
Graničar: Tropšek, Fundak, Lončar, Beliga, Habuš, Latin, Hertelendi (72. Gorupić), Čižmešija (83. Tilošanec), Nađ, Matotek (64. V. Kos), Horvat. Trener: Robert Čižmešija
Čakovec: Banfić, Pintarić, Jakšić, Antonović, Novak, Pintarić, Pomper, Bobičanec, Balent, Kosec (74. Prekupec), Antonović (61. Igrec). Trener: Izet Terzić
Mladi čakovečki sastav u igru je krenuo ležerno ali kombinatorno. Domaći su krenuli odlučno da susret riješe što prije pa su više napadali ali i dosta griješili. Gosti su se orijentirali na protunapade pa je iz jednog takvog Kosec u 27. minuti pogodio vratnicu i od tada imaju više od igre pa su na taj način stvorili nekoliko izglednih prigoda. U drugom dijelu domaći su počeli igrati odrješitije pa su tako Čižmešija, Lončar i Hertelendi propustili najizglednije prigode. Gosti dolaze u vodstvo kada lijepim udarcem sa 16 metara Antonović zakucava loptu u donji lijevi kut vratara Tropšeka. Gosti od tada mnogo bolji. Domaći iz jedne kontre lijepim udarcem Lončara sa 18 metara izjednačuju. Gosti imaju 100% prigodu u 75. minuti kada Igrec promašuje cijela vrata. Od tada igraju ležerno što su iskoristili domaćini pa iskusni strijelac V. Kos prvo dovodi domaće u vodstvo a mladi Tilošanec pečati sudbinu gostiju. (M. Grubić)
NEDELIŠĆE 5
KRIŽEVCI 3
Dunjkovec-Preteteinec - igrališće Hrašćica. Gledatelja 200. Sudac: Lončar. Strijelci: 1:0 Vizinger (45), 1:1 Knezić (48), 2:1 Balent (50), 2:2 Ćorić (52), 3:2 Perko (65), 3:3 Lepčić (70), 4:3 Jagec (82, 11m), 4:2 Levačić (87).
Nedelišće: Posavec, Novak (od 46. Balent), Levačić, Đukes, Vibovec, Jagec (88. Martan), Perišić, Treska, Vizinger, Perko, Jarić. Trener: Ivica Mihalić
Na oproštaju od uspješne sezone nogometaši Nedelišća od vjernih su se simpatizera oprostili na najbolji mogući način - pobjedom. U čvrstoj i borbenoj utakmici u kojoj je postignuto 8 pogodaka domaćin je u tri navrata vodio da bi gosti uspijevali poravnavati. Ipak u samom finišu Nedelišćani su u 82. minuti iz kaznenog udarca pogotkom Jageca poveli 4:3, da bi Levačić tri minute prije kraja lijepim pogotkom povećao rezultat na 5:3. (Z. Premuš)
PODRAVAC 2
MLADOST (P) 2
Virje - Sportski park. Gledatelja 150. Sudac: Strusa. Strijelci: 1:0 Strajnić (3), 1:1 Furundžija (11), 2:1 Hrženjak (65), 2:2 Sraka (77).
Mladost/P: F. Farkaš, Habuš, Sraka, M. Kranjec, D. Kranjec, Magdalenić, Furundžija, Andre Silva (8. Halić), Hladnik (61. Vugrinec), Sabol (85. Radiković), Mišić
U izuzetno važnoj utakmici u borbi za ostanak nogometaši Mladosti nisu uspjeli ostvariti pobjedu i bez obzira što su ostali neporaženi s bodom završili su prvenstvo na 14. mjestu i time došli u tešku situaciju. Već u 3. minuti domaćin je došao u vodstvo da bi u 8. minuti došlo do teške povrede ponajboljeg igrača Mladosti Andre Silve koji je hitno prebačen u bolnicu. Ipak, mladostaši koji su jako dobro, borbeno odigrali ovu utakmicu poravnali su u 11. minuti pogotkom Furundžije. Ponovo domaćin dolazi u vodstvo u 65. minuti preko Hrženjaka da bi u 77. minuti rezultat poravnao Sraka. Do kraja gosti su imali odlične prilike preko Magdalenića, Srake, Vugrinca koje ne uspijevaju realizirati. Poraz je jako pogodio predsjednika Miju Hrešća koji je nakon utakmice podnio neopozivu ostavku. (Z. Premuš)
KOPRIVNICA 5
POLET 0
Koprivnica - Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Gašparić. Strijelci: Jambrušić (3), Potroško, Pašalija.
Polet: Dolović, Bačić, Sanjković, Lesjak, Juričan, Toplek, Halabarec, Krištofić, Rešetar, Vibovec, Kovač
Onako kako su započeli sezonu tako su je i završili - porazom. Tri pogotka u prvom te dva u nastavku rezime je utakmice u kojoj je ponovo igrao prvi vratar Poleta Vibovec zbog malog broja igrača. (Z. Premuš)

Ostali rezultati 30. (posljednjeg) kola: Ivančica - Papuk 5:0, Slatina - Nedeljanec 4:0, Bjelovar - Mladost (Ž) 3:1, Podravina - Croatia 3:3.