Sport 20.06.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KARATE: Srebro Grgića u Moskvi

U Moskvi je 9. i 10. lipnja održano 10. Europsko prvenstvo regija na kojem je kao izbornik hrvatske reprezentacije u katama nastupio trener KK Globus iz Čakovca Tihomir Grgić i osvojio s muškim seniorskim kata timom srebrnu medalju. Hrvatska je dobila tešku skupinu sa Španjolskom, Francuskom, Italijom, Turskom i Crnom Gorom. U 1. kolu naši su lagano pobijedili Crnu Goru s 5:0, u 2. kolu su nadvisili prošlogodišnje prvake, ekipu Turske također s 5:0 i ulaze u polufinale protiv Španjolske koju dobivaju s 3:2. U finalu su naši momci na žalost poraženi od europskih i svjetskih prvaka Francuza 4:1. Ovime je naš Tihomir Grgić drugu godinu zaredom s kata ekipom osvojio srebrnu medalju na Europskom prvenstvu (sljedeće godine se nadamo i zlatu), te potvrdio da je naše Međimurje (i Karate Klub Globus gdje je trener) jedan od centara karate sporta u Hrvatskoj i šire. (i.g.)