Sport 02.08.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

Još malo, pa - prvenstvo

Nogometaši Međimurja i dalje vrlo intenzivno, uglavnom dva puta dnevno, treniraju i pripremaju se za skori početak (18. kolovoza)nove prvenstvene sezone, ovaj put u 3. HNL-i sjever. Treniraju uglavnom mladi, domaći igrači iz međimurskih klubova i Nogometne škole, od iskusnih iz prošlog prvenstva ostali su Menzil i Nynkeu, priključili su im se ovih dana Danijel Mesarić u prošloj sezoni igrač Čakovca i Malog Mihaljevca prije je već igrao u nekad prvoligaškom sastavu Međimurja, Danijel Kuzmić, stoper dolazi iz Cuibelie Vinkovci i Dejan Šafarić iz Dunjkovca donedavni igrač Varteksa i Varaždina. U međuvremenu su iz kluba otišli mladi Marčec u Nedelišće i Tomašek u Dinamo Domašinec, tako da trenutno trener Damir Biškup ima na raspolaganju slijedeće igrače: Tizaj, Dodlek, Petak, Kuzmić, Novko, Pintarić, Menzil, Nynkeu, Barat, Kopasić, Mesarić, Šafarić, Prekupec, Vuković, Mihalic, Koren, Čalopa, Antonović, Skoliber, Šarić i Vuk. Većina od njih igrala je prvu kontrolnu prijateljsku utakmicu s novim drugoligašem Zelinom, koja je zbog suspenzije Čakovčana od strane HNS-a bila zatvorenog tipa, igrana umjesto u dresovima u „markerima“ bez vođenja zapisnika, krajnji rezultat bio je 1:1. Gosti su poveli u 17. Minuti nakon brze akcije, Čakovčani su imali više inicijative u prvom poluvremenu neiskorišteni priliku Mesarića. U drugom poluvr4emenu mnogo izmjena u oba sastava više inicijative gostiju, tri je puta odličnim intervencijama spašavao mladi Šafarić, jednom su gosti pogodili prečku, a u 67. minuti efektnim je pogotkom izjednačio rezultat mladi Skoliber.
Zbog znane suspenzije HNS-a nije nam poznato kako će Čakovčani u nastavku igrati pripremne utakmice i tko će i kako organizirati turnir četiri međimurska trećeligaša (Međimurje, Nedelišće, Mladost Prelog i Polet Sveti Martin na Muri 3. i 4. kolovoza u Čakovcu na SRC-U Mladosti. Valjda će odgovorni do tada iznaći odgovarajuća rješenja jer bez istih se neće moći igrati ni prvenstveni susreti koji su sve bliži.