Sport 12.09.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

III. HNL: Međimurju derbi i vodstvo

MEĐIMURJE 4
KOPRIVNICA 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Pavlić. Strijelci: 1:0 Menzil (49, 11 m), 2:0 Menzil (73), 3:0 Skoliber (77), 4:0 Halilović (85), 4:1 Tucaković (88, 11 m).
Međimurje: Šafarić, Dodlek (46. Novko), Petak, Kuzmić, Pintarić, Mesarić, Vuković (82. Vabec), Barat, Menzil, Skoliber (77. Mihalic), Halilović. Trener: Damir Biškup
Čakovčani su lakše od očekivanja došli do pobjede koja je mogla biti i veća. Već poslije prvog poluvremena mogli su riješiti pitanje pobjednika da su Kuzmić, Halilović i Skoliber realizirali vrlo izgledne prilike. U drugom poluvremenu vidjeli smo čak 5 pogodaka. Prvi je već u 49. minuti iz opravdano suđenog kaznenog udarca postigao najbolji pojedinac susreta Menzil nakon što je Mesarić nepropisno zaustavljen u gostujućem kaznenom prostoru. Menzil je postigao i drugi pogodak za domaće, nakon što je grubim prekršajem zaustavljen Skoliber, s 20 metara vrlo je precizno i neobranjivo izveo slobodan udarac. Treći pogodak za domaće postigao je Skoliber, iako ozlijeđen iz jedne gužve pred gostujućim vratima iz drugog je pokušaja svladao Markovića. Četvrti pogodak za domaće glavom je postigao Halilović i tako efektno završio akciju s Novkom. 2 minute prije kraja „počasni pogodak“ za goste postigao je Tucaković iz opravdano suđenog kaznenog udarca, pogriješio je Novko. (j.f.)
KRIŽEVCI 0
MLADOST (P) 2
Križevci - gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Župan. Strijelci: 0:1 Balent (56), 0:2 Sabol (72).
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Sraka, Halić, Balent, Furundžija (90. Vuk), Magdalenić, Hladnik (73. Radiković), Sabol, Vugrinec, Mišić (52. Biber). Trener: Ivan Habuš
Odlične vijesti u petak stigle su iz Križevaca gdje je Mladost ostvarila pobjedu nad domaćinom i na najbolji način čestitala svom treneru Ivanu Habušu ženidbu. Tokom cijelog susreta Preložani su dominirali terenom, imali prilike preko Furundžije koje nisu uspjeli realizirati. Ipak, Mladost je povela u 56. minuti prekrasnim pogotkom Balenta iz slobodnog udarca da bi Sabol u 72. minuti lob udarcem postavio konačan rezultat. (z.p.)
BJELOVAR 3
POLET 0
Bjelovar - gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac: Babić. Strijelci: 1:0 Jurić (4), 2:0 Kraljević (27), 3:0 Kesić (66).
Polet: Đurkin, Karlovčec, Novak (Lisjak), K. Goričanec, Hren, Turk, Škvorc (Sobočan), Senčar (Vinko), A. Goričanec, Šoštarić, Brezovački. Trener: Krešimir Šenji
Polet oslabljen bez Šardija, Horvata, Karlovčeca i Radikovića izgubio je zasluženo u Bjelovaru. Već u 4. minuti domaćin nakon ubačaja s lijeve preko Jurića dolazi u vodstvo. Domaćin dominira i stvara prilike da bi u 27. minuti preko Kraljevića povećali rezultat na 2:0 i praktički riješili utakmicu. U nastavku gosti uspijevaju donekle parirati domaćinu, u nekoliko navrata opasnije prijete ali bez rezultata da bi u 66. minuti Kesić postigao pogodak za konačnih 3:0. (z.p.)
NEDELIŠĆE 2
ČAKOVEC 3
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćica. Gledatelja 30. Sudac: Koprić. Strijelci: 0:1 Pintarić (4), 1:1 Vizinger (26), 2:1 Jagec (60), 2:2 Balent (81), 2:3 Balent (89).
Nedelišće: Posavec, Hrušoci (73. Marčec), N. Pintarić, Sečan (46. Perko), F. Pintarić, Jagec, Mihalic, Vizinger, Bujanić, Jarić, Piškor
Čakovec: Krklec, Novak, Gelo, Cvetković, Planinc, Hanc, Balent (90. Radiković), Kapeš, Suvajac, L. Pintarić, P. Pintarić. Trener: Miljenko Dovečer
Nogometaši Nedelišća su nakon velikog razočaranja u međimurskom kupu novi šok doživjeli kao domaćini susjednom Čakovcu, koji ih je u utakmici punoj preokreta i neizvjesnosti potpuno zasluženo pobijedio. Već u 4. minuti gosti preko najmlađeg na terenu Pintarića koji odličnim udarcem sa 16 metara iz voleja pogađa mrežu dolaze u vodstvo. Domaćin uspjeva izjednačiti u 26. minuti kada je nakon slobodnog udarca Danijela Jageca lopta pogodila stativu, da bi je Nino Vizinger glavom pospremio u gol. U nastavku domaćin u 60. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca preko Jageca preokreće rezultat na 2:1. Nedelišće ima inicijativu, stvara odlične prilike dok najizgledniju propušta Mihalec koji izlazi sam pred gostujućeg vratara ali slabo puca. U posljednjih desetak minuta utakmice koncentracija domaćina potpuno pada te najbolji igrač na terenu Karlo Balent prvo u 81. minuti nakon kornera glavom izjednačava rezultat, a zatim u 89. također nakon ubačaja preokreće na konačnih 2:3 u korist Čakovca. (z.p.)
PODRAVINA 4
GRANIČAR 1
Ludbreg - stadion NK Podravine. Gledatelja: 150. Sudac: Ivana Martinčić (Koprivnica). Strijelci: 1:0 Pomper (43), 2:0 Valjak (43), 3:0 Valjak (46), 4:0 Stubić (69), 4:1 Klekar (87).
Graničar: Jambres, Beliga, D. Matotek, Kosec, Lončar (66. Gorupić), E. Matotek (74. Mikulan), Kos, Nađ, Kukec, Klekar, Horvat (53. Latin). Trener: Zoran Kastel
Danijel Fundak, tehnički tajnik “Graničara“, utakmicu u Ludbregu ilustrativno je prokomentirao riječima: - Kada je neka momčad bolja, morate biti spremni da će vas kad-tad načeti… Upravo tako je i bilo. Nogometaši „Podravine“ od samog početka imali su laganu terensku inicijativu kojoj su gosti dobro odolijevali sve do 43. minute kada je Nikola Pomper iskoristio pogrešku gostujuće obrane čime je načeta mreža Kotoripčana. Uskoro domaći dolaze u vodstvo od 2:0 kada Valjak s udarcem s 25 metara neobranjivo pogađa mrežu Dine Jambresa. Već početkom drugog dijela domaći brzom akcijom po lijevoj strani povisuju rezultat na 3:0. Na isti način postignut je i četvrti pogodak.
Kotoripčani su čast spasili pogotkom Gorana Klekara iz slobodnog udarca. Kotoripčani svoj treći prvenstveni susret u Kotoribi igraju u nedjelju protiv momčadi „Virovitice“. To je utakmica vezana uz Dane Kotoribe pa bi pobjeda nad cijenjenim protivnicima bila Općini najljepši dar. (m.g.)

Ostali rezultati 4. kola: Virovitica - Podravac 7:1, Slatina - Croatia 3:0, Ivančica - Mladost (Ž) 3:4.
16. Polet 4 0 1 3 4:9 1
Parovi 5. kola: Graničar - Virovitica, Čakovec - Podravina, Mladost (Ž) - Nedelišće, Croatia - Ivančica, Polet - Slatina, Koprivnica - Bjelovar, Mladost (P) - Međimurje, Podravac - Križevci; zaostala utakmica 1. kola (srijeda, SRC Mladost, 16.30 h): Čakovec - Bjelovar.