Sport 12.09.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Brkić i Utješinović.
Međimurje: Horvat, Hajdarović, Lacić, Kolarić, Mišević 7, Škrobar 6, Goleš, N. Petek 5, Vurušić 1, Pustić, Bralić 3, Bašek 3, Kovačić 2, Sklepić 6, Torner, M. Petek 3. Trener: Ivica Haček
HD: Glavaš, Gale 1, Plazibat 6, Vukelić, A.Jakelić, Bajkuša 1,F. Pleić 3, Đonlić, Perić 1, I. Pleić 3, Banović 10, Stipičić 3, Čolić, Tafra, M. Jakeljić 1. Trener: Boško Nazor
Sedmerci: Međimurje: 4/3, HD: 5/5. Isključenja: Međimurje 4 minute, HD 8 minuta
Mladi čakovečki sastav u novu prvenstvenu sezonu ovaj put u Prvoj ligi startao je pobjedom. Važnom i apsolutno zasluženom. Dobro su otvorili susret, vodili 5:2, gosti su iza toga koristili njihove greške i slabu igru u obrani, preokrenuli rezultat i vodili 2-3 razlike te prvo poluvrijeme završili vodstvom 18:17. U drugom poluvremenu veliki preokret. Zaigrali su domaći vrlo borbeno, popravili igru u obrani, u napadu realizirali gotovo svaku dobro izvedenu i uigranu akciju, borili se za svaku loptu i takva im se igra isplatila. Nakon što su sredinom drugog poluvremena poveli 24:23, do kraja su susreta stalno povećavali vodstvo koje je na kraju bilo +7, što je i realan odnos snaga na terenu kada se zbroji učinak svih 60 minuta igre. Na utakmici smo vidjeli 3 dobra vratara (Horvat, Lacić, Hajdarović), vrlo dobro igrali su mladi Mišević, Škrobar i Sklepić, mladi Bralić već sada pokazuje svoje velike mogućnosti, tu su Vurušić i Bašek, braća Petek biti će još bolji kad se fizički još bolje pripreme, ostali iz sastava dobri, svi pak mogu još bolje.
Ostali rezultati 1. kola: Moslavina - Kozala 33:22, Đakovo - Crikvenica 29:24, Umag - Osijek 35:23, Matulji - Biograd 35:26, KTC - Županja 36:28, Dugo Selo - Senj 31:21.
• U subotu Čakovčani gostuju u Senju.

TREĆA LIGA-SJEVER
Info star i Nedelišće odustali
U Bjelovaru gdje će i dalje biti središte Treće rukometne lige sjever održan je Plenum svih klubova sudionika gdje su dogovoreni svi organizacijski detalji pred početak nove prvenstvene sezone. Mnogo je „novina“ posebno glede broja sudionika. U muškoj Ligi naša županija više nema predstavnika, u prošlom prvenstvu visoko plasirani sastavi Info stara Čakovec i Nedelišća odustali su od nastupa zbog organizacijsko-financijskih problema, neslužbeno saznajemo da će i dalje raditi i nastupati samo s mladim sastavima. Ženska će Liga brojiti tek 6 sudionika, početak prvenstva zakazan je za 13./14. listopada, razmišlja se da se zbog malog broja sudionika igra dvokružno. I tu je nekoliko klubova iz protekle prvenstvene sezone zbog gore spomenutih razloga odustalo od nastupa. Naši predstavnici Čakovec i Prelog sastaju se međusobno već u 1. kolu, ostali parovi su: Veliko Trojstvo - Koka II (Varaždin) i Mlinar (Križevci) - Bjelovar II.

PRIJATELJSKE
UTAKMICE
Zrinski - Branik 39:35
Čakovec - Koristan pripremni susret za obje ekipe. Igrale su sve igračice, treneri su mogli tako dobiti dobar uvid u trenutnu formu i mogućnosti svake od njih. U takvoj igri domaće su pokazale više, igrale bolje i efikasnije, konačni rezultat to potvrđuje. Do početka nove prvenstvene sezone može se još mnogo toga popraviti, posebno igra u obrani.
Zrinski: Žvorc, Ivačić, Markanović, Dominić, P. Posavec 3, S. Posavec 4, Laptoš 2, Makar 5, Šarić 2, Zadravec 4, T. Horvat 1, Resman 1, L. Posavec 4, E. Horvat 3, Trstenjak 4, Ahel 3, Car 2, Ladić 1, Benčik. Trener: Željko Golik
Prelog - Velika Nedelja 28:27
Prelog - pripremna utakmica Preloga i slovenskog drugoligaša protekla je u izjednačenoj i neizvjesnoj igri u kojoj su gosti na odmor otišli s dva pogotka prednosti da bi u nastavku domaćin bio bolji te preokrenuo rezultat i ostvario zasluženu pobjedu.
Prelog: Logožar, Krajner 5, Balog 6, Bergovec 3, Najman, Martinčević 2, Bratković 1, Lončarić, Mikloška, Belić 5, Horvatić 2, Šelja, Malek 3, Grgek, Vlašić, Matić 1. Trener: Josip Borković (Z.P.)
Millenium - Zrinski 27:37
Radenci - utakmica je bolje poslužila treneru Goliku koji je dao priliku igrati svim igračicama, igrale su sve dobro, domaće sa svega 8 igračica nisu mogle ozbiljnije ugroziti pobjedu mladog čakovečkog sastava. U petak se u Čakovcu igra uzvratni susret, u subotu Čakovčanke s dva sastava (seniorskim i mladim rođenih 1998. i 1999. godine) nastupaju u Dugom Selu na turniru u organizaciji tamošnjeg istoimenog sastava. Isti mladi sastav gostovao je i u Varaždinu i visokim rezultatom 24:9 porazio vršnjakinje varaždinskih prvoligašica Koke.
Zrinski: Ivačić, Markanović, Žvorc, Ahel 2, T. Horvat 6, Laptoš, Makar 2, L. Posavec 2, P. Posavec 8, S. Posavec 2, Resman 3, Trstenjak 4, Zadravec 8. Trener: Željko Golik