Sport 03.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

Nogometaši Nedelišća izbacili Rijeku iz kupa!

NEDELIŠĆE 1
RIJEKA 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćice. Gledatelja 1000. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Grgić (Osijek) i Pataki (Đakovo). Delegat Davor Ivić (Sisak). Strijelac: 1:0 Jagec (96, 11m).
Nedelišće: Posavec, Perko (96. Vizinger), Jarić, Đukes, F. Pintarić, Sečan, N. Pintarić, Jagec (112. Marčec), Bujanić, Piškor, Međimurec (115. Topolnjak). Trener: Nenad Marčec
Rijeka: Lisjak, Datković, Knežević, Marić (106. Mutombo), Mujanović, Brezovec (76. Močinić), Kreilach, Weitzer, Vannucci (75. Benko), Cesarec, Čulina. Trener: Elvis Scoria
Žuti kartoni: Jagec (39), Cesarec (60), Jarić (76), Perko (87), Močinić (95), F. Pintarić (113); crveni karton; Močinić (112-drugi žuti karton); igrač utakmice: Nikola Posavec
- - -
Nogometaši Nedelišća priredili su prvorazrednu senzaciju u 1/16 hrvatskog kupa pobijedivši prvoligaša Rijeku. Prekrasno sunčano vrijeme na stadion Hrašćica u Dunjkovec-Pretetinec okupio je preko 1000 gledatelja. Domaćin je odmah na početku utakmice ostao bez Bujanića koji se u duelu s protivničkim igračem ozlijedio te je trinaest minuta bio izvan terena ali u tom dijelu igre ništa se posebno nije događalo. Prvi je zaprijetio domaćin udarcem Jageca s oko 30 metara da bi gosti uzvratili preko Brezovca čiji udarac vratar Posavec odličnom intervencijom brani. Domaćin u nekoliko navrata preko Međumurca opasno prijeti ali bez rezultata dok Cesarec u 37. te Jagec u 38. minuti udarcima a daljine neuspješno prijete. U nastavku gosti dominiraju terenom, dugačkim loptama pokušavaju doći do prilike ali bez uspjeha. U samoj završnici utakmice Weitzer kod gostiju te Sečan kod domaćina prijete ali bez rezultata te utakmica završava bez pobjednika 0:0 pa se prišlo odigravanju produžetaka.
Igrala se 96. minuta kada je Piškor ukrao Benku na desnoj strani blizu kornera loptu te je ušao u šesnaesterac, ovaj ga ruši a sudac opravdano dosuđuje kazneni udarac. Udarac izvodi Jagec i “panenkom” postiže pogodak a na stadionu erupcija radosti i veselja. Gosti su u šoku. Samo četiri minute kasnije u izigranoj akciji u kojoj je Jagec proigrao Piškora ovaj upošljava Međumurca koji izlazi sam pred vratara Lisjaka koji mu bravuroznom intervencijom zaustavlja udarac. Gosti su imali prvu izglednu priliku u 103. minuti kada je Čulina izašao sam pred vratara kojeg je zaobišao ali njegov udarac odlazi tik pored gola. Do kraja bilježimo u 112. minuti isključenje gostujućeg igrača nakon drugog žutog kartona Močinića te utakmica završava povijesnom pobjedom domaćina.
Nenad Marčec (trener Nedelišća): - Ostvarili smo povijesni uspjeh kluba zahvaljući poštivanjem dogovora te zajedništvom. Hvala gledateljima koji su nas bodrili tokom cijele utakmice.
Danijel Jagec (strijelac pobjedonosnog pogotka): - Velikim zajedništvom te striktnim pridržavanjem taktičkih zadataka ostvarili smo zasluženu pobjedu. Čestitam suigračima na odličnoj igri te gledateljima koji su nas bodrili.
Nogometašima Nedelišća protivnik u osmini finala je GOŠK iz Dubrovnika, također trećeligaš, koji je pobijedio Šibenik. Domaćinstvo utakmice koja se igra 31. listopada će se odrediti ovih dana.