Sport 08.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

Marko Turk - prvak Hrvatske u kartingu!

U Virovitici je završilo Prvenstvo Hrvatske u kartingu za 2012. godinu. Fenomenalni Marko Turk, šestogodišnjak iz Savske Vesi, član AK FM Teama briljirao je u cijeloj sezoni, te je s pet prvih i jednim trećim mjestom premoćno pobijedio u svojoj kategoriji Limač 50 i time potvrdio svoju prošlogodišnju kvalitetu (iako se ova kategorija ne boduje za službeni poredak). Valja napomenuti da je njegova desetogodišnja sestra Matea Turk u kategoriji Mini 60 do posljednjeg trenutka bila u prilici za osvajanje trećeg mjesta, no usprkos velikoj borbenosti sve do ulaska u sam cilj to joj nažalost nije uspjelo, te je sezonu završila na diobi četvrtog i petog mjesta.
Sljedeće sezone “međimurski Vettel”, kako prijatelji zovu Marka, prelazi u kategoriju Mini 60 te će voditi borbu na stazi sa svojom sestrom Mateom. Marko i Matea odličan su primjer djece koja svojim radom, trudom i odricanjem postižu izvrsne sporske rezultate. Naravno, iza njih stoje roditelji koji se brinu da sve bude savršeno pripremljeno kako bi njihova djeca mogla uživati u onome što najviše vole, vožnji i utrci kartinga. Poželimo im da ostvare san svakog vozača - voziti Formulu 1. (dg)