Sport 15.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

CENTROMETAL - SISAK 3:2
(25:21, 16:25, 26:24, 22:25, 15:10)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Babić i Gvozden (oba Zagreb).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Gotal, Vincek, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Petran, Makarov, Križanović. Trener: Jadranko Kirić
Nakon čak 123 minute čiste igre odbojkaši Centrometala stigli su i do druge uzastopne pobjede u novom prvenstvu, koja je tim značajnija jer je izborena nad jakim Siščanima čiji su odbojkaši u prethodnom kolu maksimalnim rezultatom slavili u Vukovaru. Krenuli su domaći s trenutno najačom postavom i u startnom setu bili nezadrživi. Kod drugog tehničkog odmora bilo je 4 razlike (16:12), ali su borbeni gosti priprijetili pri 21:20. U završnici seta proigrao je Marin Posavec, koji prvo blokom, a potom i nezadrživim servisima donosi svom sastavu prvi set. U drugom domaći malo posustaju, što gosti koriste i uvjerljivo dobijaju set. Start trećeg seta pripada domaćima (11:6), ali potom gosti koriste razdoblje slabije igre Centrometala i stižu do poravnanja (12:12). Sredinom seta Križanovića mijenja Vincek, a potom tehničar Gotal odličnim servisima donosi domaćinu novu prednost. U završnici seta prava drama. Domaći imaju 23:21, a pri 24:23 i prvu set loptu. Siščani poravnavaju, a potom domaći dva puta uzastopno poentiraju i na razliku dobijaju set. U četvrtom vrlo izjednačena igra do sredine seta, a u tim trenucima trener Kirić vraća u igru Križanovića, a na mjesto tehničara uvodi iskusnog Makarova. Gosti bježe na 4 razlike i unatoč pritisku domaćina u završnici zasluženo osvajaju set. Igra se peti, odlučujući set. Pri promjeni strana Centrometalovci imaju dva razlike, ali uporni Siščani smanjuju tu prednost. Na servis stiže Makarov i tri puta uspješno poentira za odlučujuću prednost domaćina (11:7). Završnica seta bila je stvar rutine za novo slavlje sastava iz Črečana. Kod Centrometala fenomenalno je odigrao Ivan Kurteš, uz vrlo dobar doprinos i ostalih domaćih odbojkaša.
7. Vukovar 2 0 2 1:6 0
• U 3. kolu Centrometal je slobodan, a za 14 dana na redu je prava odbojkaška poslastica. U Nedelišće stiže zagrebačka Mladost. Preostali rezultati 2. kola: Mladost - Vukovar 3:1, Mursa - Rovinj 3:1, pauzirala je Rijeka.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Pobjeda Totovca
QUIRIN - TOTOVEC 0:3
(19:25, 18:25, 21:25)
Totovec: Rešetar, Kovačić, D. Pergar, Krklec, Trstenjak, Horvat, Topličanec
Odličnim nastupom i pobjedom odbojkaši Totovca najavili su i ove godine kandidaturu za visok plasman. U sva 3 seta popularni „Tottenham“ pokazao je svoju snagu i za svega 60 minuta razmontirao simpatične Siščane, uz odličan nastup svih igrača iz zapisnika.
NEDELIŠĆE - ČAZMA 1:3
(23:25, 25:23, 15:25, 21:25)
Nedelišće: Kocijan, H. Novak, K. Novak, I. Novak, Vuk, Kopačević, Treska, Vibovec, V. David, Marciuš
Vrlo dobar nastup domaće mladosti protiv favoriziranih Čazmanaca. Prvi set na razliku su dobili gosti, a domaći uzvratili istom mjerom u drugom, nakon bloka odličnog Karla Kocijana. Treći set uvjerljivo su dobili gosti, a Nedelišćani su priprijetili u završnici četvrtog, koji je ipak zasluženo otišao na gostujuću stranu. • U 2. kolu na rasporedu je međimurski derbi. Odbojkaši Totovca kao domaćini (subota, VUŠ, 17 h) dočekuju Nedelišće.
► 2. A LIGA-CENTAR (Ž) - odbojkašice pribislavečkog Kaštela svoj su susret 1. kola nove sezone odigrale jučer protiv ekipe Velike Gorice (na molbu gošći) u novoj dvorani u Belici, a u 2. kolu odlaze na gostovanje u Ivanić Grad.

2. B LIGA-SJEVER (Ž)
Slavile sve međimurske ekipe
KAŠTEL II - VARAŽDIN II 3:2
(25:15, 26:24, 14:25, 19:25, 15:7)
Kaštel II: Vnuk, Varga, Beč, Fučec, Kuhanec, L. Košak, Lo. Košak, Kamenić, Sabol, Mađarić, Rešetar. Trener: Marko Obadić
Uspješan nastup domaćih na startu prvenstva. Krenule su domaće odlučno u susret i dobila prva dva seta. U naredna 2 bolje gošće. U odlučujućem, 5.setu, dominacija Kaštelanki pa vrijedni bodovi ostaju u Pribislavcu.
TOPLICE - ŠTRIGOVA 1:3
(22:25, 25:23, 13:25, 25:21)
Štrigova: Pufek, Posedi, Golenko, Stanković, Horvat, Gložinić, Krumpić, Heric. Trener: Siniša Stanković
Vrijednu pobjedu, uz požrtvovnu igri svih igračica, izborile su odbojkašice iz Štrigove na vrućem parketu u Varaždinskim Toplicama,pred velikim brojem vrlo bučnih domaćih gledatelja, što je utakmici dalo poseban štih. U ujednačenom štrigovskom sastavu najbolje Paula Pufek i Ana Stanković.
CESTICA - KOP ČAKOVEC II 0:3
(12:25, 20:25, 17:25)
KOP Čak. II: Horvat, L. Kraljić, P. Novak, Furdi, Remenar, Marciuš, Benko. Trener: Rajko Kolarek
Pred velikim brojem gledatelja u prekrasnoj školskoj dvorani u Cestici Čakovčanke su stigle do startne pobjede nad novajlijom u ligi - Cesticom. Prvi set KOP-ovke su dobile uvjerljivo, u drugom je bilo znatno teže, a u trećem slično kao u prvom za konačnih 0:3.
Preostali rezultat 1. kola: Ivanec - Vinica 3:0 (25:15, 25:20, 25:15).
• Parovi 2. kola (20./21.10.): Varaždin II - Štrigova, Vinica - Kaštel II, KOP Čakovec II - Ivanec, KOP Čakovec I - Cestica, Toplice su slobodne.