Sport 14.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

3. HNL: Poraz Međimurja, pobjeda Mladosti

POLET 1
VIROVITICA 3
Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 150. Sudac: Hruškar. Strijelci: 0:1 Horvat (56), 0:2 Dežmarić (61), 1:2 A. Goričanec (79), 1:3 Serenčeš (84).
Polet: Đurkin, Sobočan, Turk, Hren, Horvat (28. Zadravec), Radiković, Cvetković (78. Jelen), A. Goričanec, Barat , K. Goričanec, Škvorc (78. Vinko). Trener Dražen Škvorc
Po teškom i natopljenom terenu u čvrstoj i borbenoj utakmici gosti iz Virovitice sretno i spretno došli su do zaslužene pobjede. Prvi dio uglavnom se odigravao na sredini terena bez izrazitih prilika. U 56. minuti nakon brze kontre Horvat postiže pogodak. Pet minuta kasnije prvo ime utakmice Dežmarić nakon slobodnog udarca i ubačaja glavom postiže pogodak za 0:2. Slijedi vratnica Turka te sporna situacija u kojoj su domaći tražili najstrožu kaznu. U 79. minuti nakon gužve A. Goričanec smanjuje na 1:2. Domaćin stvara još veći pritisak na gol gostiju koji šest minuta prije kraja povisuju na 1:3. (Z. Premuš)

SLATINA 1
MEĐIMURJE 0
Slatina - igralište Slatine. Gledatelja: 100. Sutkinja Veljačić (Koprivnica). Strijelac: Ciglar (87).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Novko, Dodlek, Petak, Menzil, Vuković, Golik, Skoliber (51. Baksa), Vabec (55. Vuk), Kokot. Trener Damir Biškup
Kada se to najmanje očekivalo, Čakovčani su neočekivano ali zasluženo poraženi. Već u 1. poluvremenu dva je put spašavao Šafarić, u tom dijelu za Čakovčane priliku nije iskoristio Vabec. U 2. poluvremenu oba su suparnika po jednom pogodili stativu, a domaćima u tri navrata nije uspjelo postići pogodak, Šafarić je bio nesavladiv. Tri minute pred kraj pogodak za domaće postigao je Ciglar, nakon prekida i ubačaja u šesnaesterac Čakovčana bio je precizan. Za razliku od ranijih susreta ovaj su put Čakovčani zakazali i razočarali. Dali je jedan od razloga za to što su dan uoči utakmice, ovo je neslužbeno, igrači primili umanjene naknade za protekli mjesec nismo istraživali. Ako je ova ponavljamo neslužbena informacija točna onda je potez odgovornih u klubu došao u krivo vrijeme i za to nema nikakvog opravdanja. (J. Freiler)

NEDELIŠĆE 3
GRANIČAR 1
Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 200. Sudac: Petrović. Strijelci: 0:1 Kos (6), 1:1 N. Pintarić (11), 2:1 Međumurac (56), 3:1 Kostelac (76).
Nedelišće: Košir, T. Pintarić (46. Ćosić), N. Pintarić, Vojnović, Bujanić, Marčec, Mihalic, Novak (66. Kostelac), Cindrić, Međumurac, Jarić (82. Smrtić). Trener Dražen Novak
Graničar: Jambres, Gorupić (78. Dar. Nađ), Beliga, Mikulan, Cecelja, Lončar, Mlakar, Kos, Dan. Nađ (85. Rebrek), Andrić, Latin. Trener Ladislav Furjan
Međimurski derbi odigran po izuzetno teškim uvjetima donio je borbenu utakmicu s puno preokreta. Već u 6. minuti hladan tuš za domaće priredio je Kos koji je postigao pogodak za 0:1. Ipak, pet minuta kasnije N. Pintarić postiže pogodak za 1:1. U 36. minuti u domaćem šesnaestercu nakon duela s domaćim igračem Kos pada da bi gosti tražili kazneni udarac ali sudac ništa ne svira, još k tome dodjeljuje žuti karton Kosu za simuliranje što je dodatno razljutilo gostujuće igrače i navijače. U nastavku odigranom po jakom pljusku u 56. minuti Međumurac pogotkom preokreće rezultat na 2:1 da bi Kostelac u 76. minuti potvrdio pogotkom zasluženu pobjedu domaćih. (Z. Premuš)

MLADOST (P) 2
RUDAR 1
Draškovec - igralište Draškovca. Glerdatelja: 100. Sudac Vugrinec (Sveti Đurđ). Strijelci: 0:1 B. Vurušić (67), 1:1 Sabol (74), 2:1 Habuš (80).
Mladost (P): Kranjec, Habuš, Erdelji, Lončarić, Gelo, Vlah, Hladnik, Sabol, Mihoci (86. Kavran), Caban, Jambrović (77. Halić). Trener Tomica Šestan
Rudar: Rajf, S. Vurušić, Jezernik, Vuri, B. Vurušić, D. Šoltić (75. Knežević), F. Novak, Rožman (85. Čalopa), N. Šoltić, D. Novak, M. Šoltić. Trener Josip Filipan
U lokalnom derbiju važnim bodovima zasluženo su se veselili domaći. Do njih su došli boljom igrom u 2. poluvremenu, na kraju gotovo po mraku. Nakon nekoliko prilika s obje strane u prvom dijelu, drugi je dio odigran po velikom pljusku, a bolje su se snašli gosti i preko Borisa Vurušića postigli vodeći pogodak. Dario Šoltić mogao je povećati vodstvo, sam pred domaćim vratarom pucao je preko gola. Kazna je ubrzo stigla, Sabol je odlično izveo slobodan udarac s 25 metara, a lopta se od lijeve stative odbila u mrežu. Za zasluženo veselje domaćih, koje se nastavilo u 80. minuti kada je Habuš nakon udaraca iz kuta bio spretan i siguran. (J. Freiler)

Ostali rezultati 13. kola: Podravac - Koprivnica 1:2, Bjelovar - Croatia 1:1, Varaždin - Mladost (Ž) 0:0.
16. Čakovec 13 0 2 11 6:75 2
PAROVI 14. KOLA: Virovitica - Rudar, Mladost (Ž) - Mladost (P), Podravina - Varaždin, Graničar - Čakovec, Međimurje - Nedelišće, Croatia - Slatina, Koprivnica - Bjelovar, Polet - Podravac.

Čakovec - Podravina nije odigrano!

Uoči utakmice Čakovca s Podravinom iz čakovečkog je kluba na adresu povjerenika za natjecanje poslana obavijest o odgodi koju prenosimo bez posebnog komentara, jer prosudbu ostavljamo čitateljima, a naš ćemo komentar objaviti nakon, kako se u obavijesti tvrdi, konferencije za novinare tijekom tjedna. .
»Obavještavamo Vas da, nažalost gore navedenu utakmicu koja se trebala odigrati 9. studenoga u Čakovcu u ovom trenutku nismo u mogućnosti organizirati zbog iznimno teške financijske situacije u Klubu. Već od samog početka ove sezone bilo je vidljivo da smo u problemima koji su prije svega uzrokovani kasnim saznanjem uoči samog početka prvenstva da smo i dalje član III. HNL-sjever, a sve zbog nepoštivanja pravilnika HNS-a u tek završenoj natjecateljskoj godini te odnosa dvaju klubova na stadionu SRC Mladosti Čakovec oko nastupa mladih kategorija - juniora i kadeta, odnosno nastupa najkvalitetnijih juniora i eventualno kadeta za NK Čakovec, kao što je to bilo planirano prilikom osnivanja zajedničke Nogometne škole. Naime, već smo tada razmišljali o prestanku natjecanja sa seniorskom momčadi, ali smo se odlučili za nastavak zbog tri potencijalna, što strana, što domaća partnera za preuzimanje vođenja i financiranja Kluba.
Tijekom cijele dosadašnje jesenje sezone bili smo u iščekivanju dolaska partnera koji su bili zainteresirani za preuzimanje Kluba. Pokušavali smo sve kako bismo izdržali i sačuvali Klub, da bar jesenski dio prvenstva privedemo kraju i time osiguramo dva - tri mjeseca zimske pauze za poslagivanje Kluba, no međutim, bez i jednog sponzora, s tek četiri-pet mala donatora, u ovom rangu natjecanja, dalje više ne ide. U narednom tjednu vidjet ćemo što i kako dalje, te ćemo Vas o svemu najhitnije obavijestiti, kao i javnost organiziranjem konferencije za novinare. Nadamo se da ćemo se iz ove situacije izvući i nastaviti natjecanje već sljedeće kolo, u protivnom ne preostaje nam ništa drugo nego prekinuti natjecanje sa seniorskom momčadi, a sve to u vrijeme kada bi naš Klub trebao proslaviti 105 godina igranja nogometa u Čakovcu« - piše u priopćenju kojeg potpisuje Dušan Mikolaj.
Utakmica je registrirana 3:0 u korist Podravine. (Josip Freiler)