Sport 11.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

NEDELIŠĆE 0
VIROVITICA 0
Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 300. Sudac: Pavlić.
Nedelišće: Novak, Pintarić, Levačić, Batarilo, Kolarić (74. Hanc), Marčec (59. Pintarić), Topolnjak, Vizinger (68. Posavec), Cindrić, Međumurac, Vojnović. Trener Goran Međumurac
Domaćin je imao stalnu terensku inicijativu s dosta neiskorištenih prilika ali gosti su se spretno branili i obranili i Nedelišće napustili neporaženi. U prvom poluvremenu Levačić, Kolarić, Međumurac imali su prilike za pogodak, a u nastavku i dalje inicijativa domaćina dok gosti pokušavaju prijetiti iz kontri. Topolnjak, Levačić i Međumurec bili su najbliže pogotku ali su njihovi udarci završavali pored gola. (Z.P.)

SLATINA 4
ČAKOVEC 1
Slatina - igralište Slatine. Gledatelja: 100. Sutkinja: Kristina Valjačić. Strijelci: 1:0 Dumbović (6), 2:0 Dumbović (52), 3:0 Pecojal (55), 4:0 Ciglar (58), 4:1 Pušić (72).
Čakovec: Trivanović, Vico, Bilješko, Dodig (75. Matijaš), Rašić, Božičković, Bubnjar, Jakšić, Moreira, Pušić, Jukić. Trener Josip Zbiljski
Šteta da Čakovčani nisu na ovoj utakmici dobru igru okrunili boljim rezultatom. Imali su kao i domaći prilike postići još koji pogodak, domaći su nakon vodstva 1:0 poslije prvih 45 minuta igre početkom drugog poluvremena za svega 6 minuta postigli 3 brza pogotka i riješili pitanje zasluženog pobjednika. (J.F.)

PODRAVAC 6
MLADOST (P) 0
Virje - sportski park. Gledatelja 150. Sudac: Gadžo. Strijelci: 1:0 Grgić (29), 2:0 Njegač (37), 3:0 Križanović (56), 4:0 Njegač (59), 5:0 Grgić (66), 6:0 Šimek (71).
Mladost: Piljak, Habuš, Sraka, Ivančić, Halić, Balent, Vuk (62. Hrešč), Hladnik, Mihoci (81. Mišić), Caban (55. Erdelji), Jambrović. Trener Slobodan Sudec
Težak poraz Preložana u Virju. U prvih pola sata ravnopravna igra da bi domaćin nakon velike pogreške obrane gostiju poveo 1:0. Gosti stvaraju dvije odlične prilike u kojoj Balent pogađa vratnicu dok u drugoj Caban s nekoliko metara ne uspijeva postići pogodak. U 55. minuti isti igrač nakon ozljede napušta igru što je uvelike poremetilo igru gostiju. To iskorištava domaćin te postiže pogotke za konačnih 6:0. (Z.P.)

POLET 0
RUDAR 1
Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 800. Sudac: Stanić. Strijelac: Zadravec (13).
Polet: Đurkin, Karlovčec, Begović, Hren, Sobočan, Radiković, Barat, Cvetković (46. A. Goričanec), K. Goričanec, Turk, Škvorc (46. Čurin). Trener Dražen Škvorc
Rudar: Rajf, Šprajc, Vurušić (90. Čalopa), Županec, D. Šoltić, F. Novak (59. Vuri), Zadravec, Stojko (90. Jezernik), N. Šoltić, D. Novak, M. Šoltić
Crveni kartoni: Šprajc (57), Turk (90).
U odličnoj atmosferi pred oko 800 gledatelja odigran je susjedski derbi koji je donio borbenu i neizvjesnu utakmicu. Domaćin je prvi imao priliku za pogodak kada je Radiković izašao sam pred gostujućeg vratara ali puca ravno u njega. U 13. minuti za goste je bio dosuđen slobodni udarac na oko 30 metara. Udarac izvodi Zadravec, domaći vratar Đurkin nespretno reagira te mu lopta kroz noge ulazi u gol. Gosti stvaraju još dvije odlične prilike preko Županca te D. Šoltića ali domaći vratar odlično reagira te se donekle iskupljuje za primljeni pogodak. Domaćin ima odličnu priliku preko Begovića te Radikovića koji loše reagiraju. U 40. minuti odličan udarac upućuje domaći igrač K. Goričanec ali lopta odlazi pored gola. Od 58. minute gosti ostaju s igračem manje jer im je isključen Šprajc. Domaćin preuzima igru, prijeti ali odličan je Rajf. Posljednju priliku na utakmici imaju preko Radikovića čiji udarac iskosa odlazi pored gola te utakmica završava velikim slavljem gostiju zbog vrijedne pobjede. (Z.P.)

MEĐIMURJE 8
GRANIČAR 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Brljak (D. Dubrava). Strijelci: 0:1 Cecelja (14), 1:1 Vuk (22), 2:1 Dodlek (35), 3:1 Dodlek (43), 4:1 Vuk (46), 5:1 Kokot (56), 6:1 Golik (68, 11 m), 7:1 Kokot (86), 8:1 Hernandez (88).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Dodlek, Kuzmić (77. Hrustek), Petak, Puclin, Vuković (66. Hernandez), Vuk, Kokot, Golik (77. Vabec), Novko. Trener Mario Kovačević
Graničar: Jambres (43. Mlakar), Gorupić (63. Matotek), Mikulan, Cecelja, Lončar, Stojkov, Paveli, Kos, Latin (80. Rebrek), Nađ, Hertelendi. Trener Ladislav Furjan
Slabiji ulazak u utakmicu iskoristili su gosti i nakon nesporazuma domaće obrane preko Cecelje postigli vodeći pogodak. To je s njihove strane bilo sve, do kraja susreta igrao je samo domaći sastav. Nakon što je Vuk na dodavanje Dodleka postigao izjednačujući pogodak, do kraja poluvremena još dva pogotka postigao je Dodlek. Od 43. minute na golu Graničara bio je igrač Mlakar, teže se ozlijedio vratar Jambres. U 46. minuti Vuk je bio prebrz za gostujuću obranu postigavši četvrti pogodak. Peti je pogodak na dodavanje Golika postigao Kokot, Golik je iza toga bio precizan s 11 metara nakon što je Puclin nepropisno zaustavljen, iza toga Kokot je postigao svoj drugi pogodak, a iz trećeg pokušaja precizan je bio i Hernandez za osmi pogodak. (J.F.)
Snimio Zlatko Premuš

PAROVI 22. KOLA: Virovitica - Međimurje, Graničar - Croatia, Podravina - Koprivnica, Mladost (Ž) - Polet, Rudar - Podravac, Mladost (P) - Bjelovar, Varaždin - Slatina, Čakovec - Nedelišće.

Nije šamar, nego ćuška!

S utakmice Slatina - Čakovec bilježimo i izjavu delegata susreta Damira Benotića da je u 59. minuti isključen trener Čakovčana Josip Zbiljski zbog udaranja otvorenim dlanom svog igrača Božičkovića (!?). U ime NK-a Čakovec oglasio se priopćenjem Mate Rašić: »Nije to bio udarac, kako je opisano u zapisniku, već je to bila odgojna mjera, ‘ćuška’, kakvu je svaki igrač mlađih uzrasnih kategorija dobio zbog nepoštivanja zahtjeva trenera. Naš trener Josip Zbiljski veliki je profesionalac i radnik, prije svega veliki čovjek, te mi svi igrači stajemo u njegovu obranu.« (jf)