Sport 22.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

3. HNL: Potop Preložana u Ludbregu

SLATINA 0
MEĐIMURJE 1
Slatina - igralište Slatine. Gledatelja: 250. Sudac: Karlica (Garešnica). Strijelac: 0:1 Dodlek (85).
Međimurje: Šafarić, Kuzmić, Golik, Skoliber (77. Barat), Pintarić, Puclin (52. Kopasić), Halilović, Vuković (76. Vabec), Nynkeu, Dodlek, Petak. Trener: Damir Biškup
Derbi susret zasluženo je pripao Čakovčanima koji su nakon njega i dalje vodeći sastav na tablici. Do pobjede su došli dobrom igrom i zalaganjem, dobro razrađenom taktikom, pobjeda je postignuta po tradiciji kada je u pitanju gostovanje u finišu susreta. Već u 1. minuti slabi sudac Karlica, očito naklonjenih tijekom cijelog susreta domaćima koji su igrali previše oštro, nije dosudio klasični kazneni udarac na Vukoviću. Iza toga do kraja poluvremena domaći su se samo branili, Čakovčani imali inicijativu, poluvrijeme je ipak završilo bez pogodaka. U drugom i dalje veća inicijativa igrača trenera Biškupa, pobjedonosni pogodak pomalo slučajno uz „pomoć“ domaćeg vratara postigao je 5 minuta pred kraj Dodlek. Domaći su u drugom poluvremenu dva put opasno ugrozili Šafarića koji je bio siguran. (J.F.)
NEDELIŠĆE 2
PODRAVAC 0
Dunjkovec-Pretetinec - igrališće Hrašćica. Gledatelja 250. Sudac: Slunjski. Strijelci: 1:0 Mihalic (39), 2:0 Međumurac (43).
Nedelišće: Košir, N. Pintarić, Sečan, Jagec, Topolnjak (46. Piškor), Mihalic, Novak (46. F. Pintarić), Vizinger (61. Đukes), Bujanić, Međumurac, Jarić. Trener: Nenad Marčec
Rutinski “s pola gasa” nogometaši Nedelišća odradili su posao protiv Podravca a prema propuštenim prilikama mogli su slaviti puno uvjerljivije. Domaćin od početka utakmice dominira terenom, inicijativa je urodila plodom u 39. minuti kada je Topolnjak uputio udarac da bi loptu nakratko izbili gostujući igrači koja je došla do Mihalica koji postiže pogodak za 1:0. Samo četiri minute kasnije Međumurac je nanizao nekoliko igrača gostiju i s oko osamnaest metara postigao lijepi pogodak za 2:0. U nastavku domaćin i dalje dominira stvorivši nekoliko odličnih prilika koje nije realizirao. (Z.P.)
PODRAVINA 7
MLADOST (P) 0
Ludbreg - stadion Podravine. Gledatelja 200. Sudac: Ramić (Orahovica). Strijelci: 1:0 Stubić (7), 2:0 Stubić (16), 3:0 Hojski (20), 4:0 Valjak (21), 5:0 Hojski (26), 6:0 Stubić (66), 7:0 Valjak (83).
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Sraka, Halić, Hrešć (66. Vuk), Balent, Magdalenić, Hladnik (46. Mišić), Sabol, Vugrinec, Kwedi
Nogometaši Mladosti iz Preloga doživjeli su debakl u Ludbregu izgubivši od Podravine rezultatom od 7:0. Pet pogodaka u prvom te dva u nastavku rezime je utakmice u kojoj je tri pogotka za domaćina postigao Stubić, te po dva Valjak i Hojski. (Z.P.)
GRANIČAR 2
KOPRIVNICA 1
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Hruškar. Strijelci: 1:0 Kos (8), 2:0 Kos (54), 2:1 Martinčić (70).
Graničar: Jambres, Gorupić, Beliga, Matotek, Kosec 7, Hertelendi (71. Latin), Kos (76. Lončar), Nađ, Kukec, Klekar (4. Fundak), Horvat. Trener: Zoran Kastel
Potpuno zaslužena pobjeda Kotoripčana. Počelo je neviđenim pritiskom od strane gostiju ali srećom po vrata domaćih gosti nisu imali odgovarajuće završnice. Ipak smo u tom periodu vidjeli pogodak i to od strane domaćih koji su u 8. minuti iz prvog kontranapada poveli na način da je Gorupić probio lijevu stranu, oštro pucao Marković je loptu kratko loptu odbio a Kosu nije bilo teško rutinski sprovesti loptu u mrežu. I drugo poluvrijeme je počelo žustro pa je već u 49. minuti, nakon opsade vrata Jambresa, Radotović pogodio vratnicu. Domaći su se oslobodili pritiska i nakon jednog protunapada Kos i Kosec izigrali su kompletnu obranu gostiju, Kos je izbio sam pred Markovića i loptu zakucao u njegovu mrežu. Gosti su smanjili dvadeset minuta prije kraja. (M.G.)
ČAKOVEC 1
POLET 2
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 400. Sudac: Jalžabetić (Koprivnica). Strijelci: 0:1 Sobočan (66), 0:2 A. Begović (86), 1:2 Suvajac (90).
Čakovec: Krklec, Fajt, Planinc (58. L. Pintarić ), Hanc, Balent, Kapeš, Suvajac, Drožđe, Jambrović, Moreira, P. Pintarić. Trener: Miljenko Dovečer
Polet: Đurkin, M. Karlovčec, Mi. Karlovčec, A. Begović, Hren, M. Begović, Škvorc (74. Turk), Vinko (46. Sobočan), K. Goričanec, A. Goričanec, Senčar (46. Lisjak). Trener: Goran Makovec
Međimurski derbi zasluženo su dobili gosti kod koji se osjetilo neigranje ponajboljeg igrača i kreatora igre Igora Šoštarića. U prvom poluvremenu izjednačeno s nešto više uglavnom neučinkovite inicijative domaćih i dva opasna udarca prema Đurkinu. U 40. minuti bez razloga je s gostujuće klupe udaljen njihov predstavnik i predsjednik Tomislav Kralj, sudac je očigledno pogriješio. U drugom dijelu domaćima je ponestalo snage i koncentracije što su gosti iskoristili. U 66. minuti brzu akciju na dodavanje A. Goričanca zaključio je Sobočan. U finišu susreta nakon greške domaće obrane iz brze kontre Begović je riješio pitanje pobjednika. Počasni pogodak za domaće postigao je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora Suvajac. Gostujući navijači (domaćih gotovo da nije bilo) krajem prvog poluvremena vrlo su neukusno “navijali” (cigani, cigani), a od 90. minute gosti su igrali bez „pocrvenjelog“ A. Goričanca (drugi žuti). (J.F.)

Ostali rezultati 10. kola: Virovitica - Bjelovar 1:2, Ivančica - Križevci 5:2, Mladost (Ž) - Croatia 3:1.
1. Međimurje 10 8 1 1 19:7 25
2. Mladost/Ž 10 6 4 0 24:8 22
3. Podravina 10 6 2 2 30:10 20
4. Slatina 10 6 1 3 15:10 19
5. Virovitica 10 5 1 4 25:18 16
6. Bjelovar 10 5 1 4 16:9 16
7. Nedeliš./-1 10 5 2 3 18:17 16
8. Koprivnica 10 5 0 5 22:20 15