Sport 29.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

III. HNL: Peta pobjeda Poleta

POLET 3
MLADOST (Ž) 1
Sv. Martin na Muri - igralište Poleta. Gledatelja 400. Strijelci: 1:0 Šoštarić (11), 1:1 Nađ (45), 2:1 Rodrigues (73), 3:1 Turk (79).
Polet: Đurkin, M. Karlovčec, M. Karlovčec, A. Begović, Hren, M. Begović, Škvorc, Vinko (55. Sobočan), Goričanec (67. Turk), Šoštarić, Brezovački (46. Rodrigues). Trener: Krešimir Šenji
U derbiju su nogometaši Poleta ostvarili petu uzastopnu pobjedu. Domaćin je već u 11. minuti poveo s 1:0, da bi u posljednjoj minuti prvog dijela gosti poravnali. U nastavku gosti kreću odlučno da što prije potpuno preokrenu rezultat, ali domaćin odličnom taktičkom igrom sve te pokušaje zaustavlja. Domaći trener Šenji odlično je pogodio sa izmjenama jer su upravo one riješile utakmicu. Tako je u 73. minuti nakon solo akcije u gostujućem šesnaestercu Rodrigues postigao pogodak za 2:1 a u 79. minuti nakon izvedenog indirektnog udarca Šoštarića greškom gostujućeg vratara koji kratko odbija loptu na koju natrčava Turk i zabija za konačnih 3:1. (z.p.)
KOPRIVNICA 7
ČAKOVEC 1
Koprivnica - stadion Slavena. Sudac Špoljarić (Virovitica). Strijelci: 1:0 Martinčić (19; 2:0 Herant (16), 2:1 Balent (42), 3:1 Drvarić (50), 4:1 Tucaković (62), 5:1 Picig (67), 6:1 Drvoderić (72), 7:1 Tucaković (90).
Čakovec: Prekupec, Koren, Fajt, Jambrović, Borović, Herc (63. Moreira), Balent, Kapeš (72. Planinc), Suvajec, Drožđek, L. Pintarić, P. Pintarić. Trener Miljenko Dovečer
Rezultat najbolje govori o događanjima u Koprivnici. Čakovčani su doživjeli pravi rezultatski potop. Prvi dio susreta još su se nekako držali, u drugom je igrala samo domaća momčad koja im je napunila mrežu. Dobro da nisu realizirali sve prilike jer bi “potop” bio veći. (j.f.)
MLADOST (P) 5
GRANIČAR 1
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 200. Sudac: Novosel. Strijelci: 1:0 Furundžija (11), 1:1 Kosec (15), 2:1 Furundžija (36), 3:1 Vugrinec (59), 4:1 Sabol (68), 5:1 Sabol (88).
Mladost/P: Farkaš, Habuš (52. Hladnik), Sraka, Dominić, Halić, Balent, Furundžija (67. Hrešć), Magdalenić, Sabol, Vugrinec (71. Kwedi), Mišić. Trener: Krunoslav Bauer
Graničar/K: Jambres, Latin (62. Mikulan), Gorupić, Beliga, D. Matotek, Kosec, Fundak, E. Matotek (59. Tilošanec), Kos, Nađ (46. Lončar), Horvat. Trener: Zoran Kastel
Na najbolji mogući način nogometaši Mladosti iz Preloga oprostili su se od svog stadiona na kojem su odigrali posljednju utakmicu jer se kreće s izgradnjom novoga. Pojačani Dominićem koji se predstavio u najboljem svijetlu već u 11. minuti dolaze u vodstvo. Gosti se vraćaju u utakmicu četiri minute kasnije preko Koseca da bi po drugi puta Furundžija u 36. minuti postigao pogodak te svoju ekipu odveo na odmor s 2:1. U nastavku domaći su dominirali i potvrdili pobjedu s još 3 pogotka. Trener domaćina Krunoslav Bauer nam je poslije utakmice rekao: - Uspjeli smo se psihološki vratiti nakon visokog poraza u Ludbregu te smo odigrali jednu odličnu utakmicu protiv kvalitetnog Graničara. Čestitke mojim igračima, a posebno treba spomenuti našeg novog igrača Dominića koji je u svom prvom nastupu potvrdio da se radi o izuzetno kvalitetnom igraču koji će biti veliko pojačanje za nas.
KRIŽEVCI 0
NEDELIŠĆE 2
Križevci - gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Pajtak. Strijelci: 0:1 Vizinger (30), 0:2 Mihalic (64).
Nedelišće: Košir, Železnjak, Đukes, Sečan, Pintarić, Novak (46. Mihalic), Vizinger (46. Jagec), Bujanić (70. Topolnjak), Međumurac, Jarić, Piškor. Trener: Nenad Marčec
Kao što se i očekivalo Nedelišće je ostvarilo pobjedu u Križevcima protiv trenutno posljednje ekipe prvenstva. Goste je doveo u vodstvo Vizinger u 30. minuti utakmice da bi Mihalic u 64. minuti pogotkom potvrdio zasluženu pobjedu. (z.p.)
MEĐIMURJE 4
IVANČICA 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja 200. Sudac Krasnić (Križevci). Strijelci: 1:0 Skoliber (8), 2:0 Halilović (12), 2:1 Pađen (25, 11m), 3:1 Golik (58), 4:1 Menzil (59, 11m).
Međimurje: Šafarić, Kuzmić, Menzil, Golik, Skoliber (72. Kopasić), Pintarić, Pudlin, Halilović, Vuković (80. Vabec), Dodlek (66. Mesarić), Petak. Trener Damir Biškup
Očekivana pobjeda. Već u 12. minuti vodili su 2:0. Bilo je još prilika za povećanje vodstva, no pogodak su postigli gosti iz kaznenog udarca (Kuzmić igrao rukom). U nastavku susreta u dvije minute domaćini su postigli 2 pogotka. Gosti neopasni, a Čakovčani su mogli pobijediti i uvjerljivije da su iskoristili sve prilike. (j.f.)

Ostali rezultati 11. kola: Croatia - Virovitica 2:1, Podravac - Podravina 2:3, Bjelovar - Slatina 1:2.
1. Međimurje 11 9 1 1 23:8 28
2. Podravina 11 7 2 2 33:12 23
3. Mladost/Ž 11 6 4 1 25:11 22
4. Slatina 11 7 1 3 17:11 22
5. Nedeliš./-1 11 6 2 3 20:17 19
6. Koprivnica 11 6 0 5 29:21 18
7. Polet 11 5 2 4 20:18 17
8. Croatia 11 5 1 5 23:15 16