Sport 05.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

ROVINJ - CENTROMETAL 3:2
(25:27, 23:25, 25:23, 25:20, 15:13)
Rovinj - gradska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Rajković i Brlas (Rijeka)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Gotal, Križanović, Kurteš, T. Posavec, Vuk, Makarov, Petran, David, Vincek. Trener: Jadranko Kirić
U sjajnoj odbojkaškoj predstavi i pred velikim brojem gledatelja slavili su domaći te na taj način nanijeli prvi poraz našem Centrometalu. Krenuli su odbojkaši iz Črečana sjajno u susret i na razliku dobili startna 2 seta, za kapitalnih 0:2. U naredna 2 seta igra se odlična odbojka, ali su domaći (predvođeni Demirovićem i Išekom) bili prisebniji u završnicama i sve je bilo na početku. U petom, odlučujućem, setu neizvjesnost do samoga kraja i tu su domaćini bili prisebniji. Unatoč porazu vrijedan gostujući bod Centrometalovaca i dobra najava pred subotnji derbi na domaćem parketu s osječkom Mursom.
Ostali rezultati 5. kola: Mladost - Mursa 2:3, Sisak - Rijeka 3:1, pauzirao Vukovar.
7. Rijeka 4 0 4 4:12 1
• U 6. kolu u dvoranu Atona u Nedelišću stiže vodeća Mursa. Utakmica se igra u subotu (10. studenog) s početkom u 18 sati.
R. Kolarek

2. A LIGA-CENTAR (M)
Derbi Totovcu
TOTOVEC - GORICA 3:1
(21:25, 25:22, 25:18, 25:16)
Totovec: Novak, Krklec, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Kovačić, Rešetar, Trstenjak, M. Horvat, Marković, Topličanec
Derbi neporaženih sastava zasluženo je pripao domaćima, koji su tako i dalje na maksimalnom bodovnom učinku. Gosti iz Gorice predstavili su se domaćoj publici u odličnom svjetlu. Prvi set zasluženo su dobili zahvaljujući brojnim pogreškama domaćih na prijemu i naročito napadu. U drugom su krenuli Totovčani s 13:6, ali su uporni gosti u završnicu ušli s 2 razlike (19:21). Slijedi serija domaćih, koji preko sjajnog Jurice Trstenjaka u napadu i Siniše Novaka na servisu ipak zasluženo dobijaju set. U trećem, te četvrtom setu „Tottenham“ se potpuno razmahao te na krilima nezaustavljivog Trstenjaka u napadu i braće Pergar na bloku stigao do zlata vrijednih bodova i najavio ozbiljnu kandidaturu za naslov prvaka.
VARAŽDIN - NEDELIŠĆE 3:0
(25:18, 25:16, 25:15)
Nedelišće: Marciuš, H. Novak, V. David, Vibovec, Kocijan, Vuk, Kopačević, I. Novak, K. Novak, Košir. Trener: Josip Treska
Vodeći sastav lige (u kojem su nositelji igre Čakovčani Kole Mihajlov i Spasoje Todorović) bio je previsoka prepreka za mlade Nedelišćane, koji će prve bodove morati potražiti u narednim susretima. Odlično su gosti parirali domaćinima u prvom setu i do drugog tehničkog odmora bili tek na minus dva (16:14). Završnica seta pripada kvalitetnijim Varaždincima, kao i naredna dva seta, što im u konačnici donosi očekivani uspjeh.
Ostali rezultati 4. kola: Croatia - Čazma 1:3, Medicinar - Petrinja 3:0, Toplice - Nepomuk 3:0, 4 Rijeke - Quirin odgođeno.
12. Nepomuk 4 0 4 0:12 0
• U 5. kolu Nedelišće na svom parketu dočekuje karlovačke 4 rijeke, a odbojkaši Totovca gostuju u Čazmi.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Prvi poraz Kaštelanki
KAŠTEL - VRBOVEC 1:3
(15:25, 25:14, 14:25, 20:25)
Kaštel: Šestan, Novak, M. Ivačić, Prprović, Herman, Knezić, Toplek, Varga, Breban, Železnjak, Horvat, Petran. Trener: Marko Obadić
Bez čak trojice vrlo bitnih igračica (Vincek, Novak, D. Ivačić) domaće nisu uspjele doći do novih bodova u srazu s vodećim sastavom lige Vrbovcem. Prvi set zasluženo su dobile gošće, Kaštelanke uzvratile u drugom, ali su Vrbovčanke pokazale više u naredna 2 seta i stigle do nove prvenstvene pobjede.
Ostali rezultati 4. kola: V. Gorica - Azena II 3:1, I. Grad - Bjelovar 1:3, pauzirao je Varaždin.
7. I. Grad 3 0 3 2:9 0
• U 5. kolu Kaštelanke gostuju u Bjelovaru.

2. B LIGA-SJEVER (Ž)
Derbiji Štrigovi i
KOP-u I
KOP ČAKOVEC II - ŠTRIGOVA 0:3
(17:25, 13:25, 22:25)
KOP Čak II: Horvat, Turopoljac, L. Kraljić, Remenar, Poljaković, Trstenjak, Furdi, Marciuš, P. Novak. Trener: Rajko Kolarek
Štrigova: Krumpić, Heric, Pufek, Stanković, Posedi, Golenko, Kovačić. Trener: Drago Heric
Međimurski derbi zasluženo je pripao odbojkašicama iz Štrigove, koje su pobjedom zasjele na vodeću poziciju na ljestvici. Prva dva seta gošće su dobile uvjerljivo, a domaće su priliku za povratak u meč ispustile u trećem, pri vodstvu od 22:21. Kod pobjednica sjajan nastup Ane Stanković i Paule Pufek.
KOP ČAKOVEC I - KAŠTEL II 3:2
(25:21, 28:30, 25:23, 22:25, 15:12)
KOP Čak. I: Ciglar, Štefić, Baksa, Šalamon, Apostolovski, Ivanuša, Zadravec, A. Kraljić, Hajdinjak, K. Novak, Petak. Trener: Ivan Vabec
Kaštel II: Sabol, Beč, Kuhanec, Varga, Mađarić, Rešetar, Lu. Košak, Kamenić, Lo. Košak, Vnuk. Trener: Marko Obadić
U drugom međimurskom derbiji (u pravoj ljepotici kola) zasluženo su slavile KOP-ovke u susretu koji je ukupno trajao čak 2 sata i 10 minuta. Uoči početka susreta nesreća za domaće, jer se pri zagrijavanju ozlijedila standardna Štefić. Što se susreta tiče prikazana je obostrano kvalitetna odbojka. Domaće su dva put vodile, Kaštelanke poravnavale, a u odlučujućem, 5. setu, domaće koncentriranije u završnici, što im je u konačnici donijelo zasluženo slavlje. U redovima pobjednica najbolje Anđelina Kraljić i Sara Petak, a kod poraženih Inka Varga.
Ostali rezultati 4. kola: Cestica - Ivanec 3:1, Toplice - Vinica 3:0, pauzirao je Varaždin II.
1. Štrigova 4 3 1 10:4 9
2. Kaštel II 4 3 1 11:5 9
3. KOP Čk I 3 3 0 9:2 8
4. KOP Čk II 4 2 2 6:6 6
5. Toplice 3 2 1 7:4 6
6. Varaždin 3 1 2 6:7 4
7. Ivanec 4 1 3 4:9 3
8. Cestica 3 1 2 3:7 3
9. Vinica 4 0 4 0:12 0
• Parovi 5. kola (10./11. studenog): Štrigova - KOP Čakovec I, KOP Čakovec II - Toplice, Varaždin II - Vinica, Kaštel II - Cestica, pauzira Ivanec. (Rajko Kolarek)