Sport 05.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

MEĐIMURJE 20
ĐAKOVO 29
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Botinčan i Rupčić (Rijeka).
Međimurje: Horvat, Torner, Mišević 1, Škrobar 5, Bralić 2, N. Petek 3, Levak 1, Lacić, Pustić 1, Hutinec 1, Hajdarović, Martinjak 2, Blagus, Sklepić, Kovačić, M. Petek 4. Trener: Ivica Haček
Očekivana i zaslužena pobjeda iskusnog i kvalitetnog sastava Đakova. U tome su im međutim umnogome pomogli Čakovčani, posebno slabom, bezvoljnom i bezidejnom igrom u drugom poluvremenu. Na početku susreta nije tako izgledalo, do 8. su minute domaći vodili 1:0 golom iz sedmerca, a imali su na golu cijelo prvo poluvrijeme raspoloženog Horvata. Što nisu znali koristiti, previše su griješili posebno u napadu pa su to gosti dobro koristili i taj dio susreta već vodili 14:9. U drugom, su poluvremenu vodstvo povisili, kad je bilo +10 u igru su ušli mladi igrači i vodstvo zadržali do kraja. Čakovčani su u drugom poluvremenu nastavili s greškama, a takva igra kod kvalitetnog sastava kakav je bio gostujući, ne prolazi. Posebno ako neki igrači neredovito treniraju i nedovoljno se bore za boje kluba.
► Klub se inače nalazi u vrlo teškom, gotovo bezizlaznom položaju. Naime, dugovanja prema sucima i službenim osobama te članarine i „upisnine“ za prvenstvo, dosegla su oko 40.000 kuna. Ukoliko se tijekom tjedna ne podmire, već u srijedu slijedi suspenzija HRS-a, oduzimanje bodova i zabrana nastupa dok se dugovanja ne podmire. Malobrojni iz uprave, ako takva postoji, kucaju na sva vrata koja međutim sva ostaju zatvorena. Postoje određena obećanja, od obećanja se, međutim, ne živi pa ozbiljno u pitanje dolazi subotnje gostovanje u Dugom Selu, ali i opstanak kluba. Ima li nekog tko može pomoći i spasiti čakovečki klub i rukomet? Koji je do prije “nekoliko dana” bio perjanica međimurskog i čakovečkog sporta, čak i više od toga. Odgovor ćemo doznati tijekom tjedna.
Ostali rezultati 9. kola: Dugo Selo - Kozala 36:34, Umag - KTC 28:23, Osijek - Matulji 32:33, Hrvatski dragovoljac - Moslavina 23:20, Senj - Biograd 24:20, Crikvenica - Županja 23:31.

PRELOG 24
Borovo - rukometaši Preloga bez Krajnera, Bratkovića i Logožara izgubili su u Borovu protiv istoimenog domaćina. Do 25. minute utakmica je bila ravnopravna da bi nakon nekoliko sitnih pogrešaka domaćin otišao na odmor vodstvom od 15:12. U nastavku gosti uspijevaju poravnati na 16:16, dobro se drže do 45. minute kada je rezultat 21:21 da bi domaćin nakon nekoliko izgubljenih lopti gostiju te pogrešaka nanizao seriju od 9:0 te ostvario pobjedu od +10.
Ostali rezultati 6. kola: Požega - Đurđenovac 32:18, Ivančica - Viro-Virovitica 30:21, Beli Manastir - Ivanska 37:30, Slatina - Brod 39:23.
12. Đurđenov. 6 1 0 5 -46 2
• 7. kolo: U subotu Preložani ugošćuju ekipu Ilove. (Z. Premuš)

II. LIGA-SJEVER (Ž)
Pobjednički niz
ZRINSKI - IVANEC 27:22
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 50. Suci: Blesić i Presek (Koprivnica).
Zrinski: Markanović, Žvorc, Ivačić, P. Posavec 7, Sinanović, Makar, Androić, Glad 1, S. Posavec 6, Zadravec 6, T. Horvat 4, Car, L. Posavec 2, Ahel, E. Horvat 1, Benčik. Trener: Željko Golik
Osrednjom igrom Čakovčanke su došle do očekivane pobjede kojom su zadržale vodeću poziciju na tablici. Gošće su samo na početku imale kratkotrajno vodstvo od 2 razlike, do kraja poluvremena domaće su unatoč pogreškama vodile +4, do sredine drugog poluvremena to je vodstvo naraslo na +10. Kada je trener Golik u igru uveo one najmlađe, koje rijetko igraju, Ivančanke su uspjele smanjiti vodstvo. Čakovčanke u idućem kolu čeka gostovanje u Virovitici.
Ostali rezultati 4. kola: Brod Gym. - Podravka L. 16:29, Bjelovar - Pitomača 33:26, Darda - Pan Đakovo 20:26, Đurđevac - Tvin Trgocentar 27:39.

Prelog - Čakovec 25:24
Prelog - sportska dvorana. Gledatelja: 20. Suci: Mucko i Šipoš (Varaždin).
Prelog: Barlović, Žeželj 1, Režek, Karol 2, Zimprich 1, Gosarić 6, Mikloška, Golomboš, Belić 2, Varga, Sraka, Slaviček 10, Delladio 3. Trener: Juraj Delladio
Čakovec: Poljaković, Križaić, T. Horvat 8, Sršan, Radić-Vržina 1, Vojković, Vidačić, Gudlin 9, Đuran, Rob, I. Horvat 1, Kodba, Zelić, Kržina, Kolarić, Mlinarić 5. Trener: Pavao Juršić
Domaće su se revanširale za poraz u prvom prvenstvenom krugu u Čakovcu. Nije međutim trebalo tako biti, do same završnice u vodstvu su bile Čakovčanke. Nakon prvog poluvremena Čakovčanke su vodile 14:10, desetak minuta pred kraj susreta također s +4, u samom finišu 21:20. Neizvjesnost je trajala do 23:23, sve ovo vrijeme domaće se nisu predale, iskoristile su slabu završnicu protivnica i u zadnju minutu ušle vodstvom 25:23 što im je bilo dostatno za vrijednu pobjedu.
Rezultati 6. kola: Koka II - Veliko Trojstvo 26:25, Bjelovar II - Mlinar 24:25. Redoslijed: Bjelovar II 8, Mlinar i Veliko Trojstvo 7, Prelog i Koka II 5, Čakovec 4 boda.