Sport 26.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

3. HNL: Mladost pobijedila Polet

MLADOST (P) 3
POLET 1
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 400. Sudac: Juras (Čk). Strijelci: 1:0 Dominić (42), 2:0 Martinec (55), 3:0 Dominić (56), 3:1 Rodrigue (90).
Mladost (P): Farkaš, Habuš (35. Sabol), Dominić, Halić, Balent, Magdalenić, Bukal, Farkaš, Bunc, Strahija (85. Hrešć), Martinec (80. Furundžija). Trener Krunoslav Bauer
Polet: Đurkin, Karlovčec, Vinković, Turk, Horvat (60. K. Goričanec) Begović, Škvorc (66. Lisjak), Sobočan, Šoštarić, A. Goričanec, Brezovački (46. Rodrigue). Trener Krešimir Šenji
Posljednje jesensko kolo donijelo je u Draškovcu međimurski derbi u kojoj je pojačan i izuzetno motiviran domaćin ostvario potpuno zasluženu pobjedu. Domaćin je došao u vodstvo krajem prvog dijela. Hitri Strahija je probio desnu stranu da bi odlično proigrao Dominića koji s nekoliko metara postiže pogodak. U nastavku gosti pokušavaju doći do poravnanja vrše pritisak što domaćinu daje puno prostora te u 55. minuti nakon brze akcije koja je krenula od Dominića koji proigrava Bukala ovaj kratko do Martinca koji sa šesnaest metara preciznim udarcem povećava na 2:0. Tek što se krenulo s centra domaćin uzima loptu gostima te u brzoj akciji Strahija proigrava Dominića koji postiže pogodak za 3:0. Do kraja utakmica gosti pokušavaju doći do pogotka, domaćin odolijeva svim tim napadima pred kraj je i zaiskrilo da bi ipak u 90. minuti nakon ubačaja Rodrigue postigao pogodak za konačnih 3:1.
Nakon utakmice trener gostiju Krešimir Šenji objektivno je prvo čestitao na pobjedi domaćinu te rekao: - Nismo odigrali utakmicu na najbolji način, puno smo griješili, na početku nismo iskoristili naše prilike da bi domaćin došao u vodstvo što je bio i prijelomni trenutak. U nastavku smo pokušali doći do poravnanja ali našim pogreškama smo u kratkom vremenu primili na brzinu dva pogotka i izgubili utakmicu.
Domaći trener Krunoslav Bauer konačno je imao razloga za zadovoljstvo: - Odigrali smo jako dobru utakmicu i ostvarili važnu pobjedu koja nas drži u priključku za sredinu tablice, u nastavku prvenstva naravno ako maksimalno iskoristimo stanku te se pojačamo. Svi igrači zaslužuju čestitke za ovu pobjedu.
Prvo ime utakmice bio je Oporovčanin Luka Dominić koji je postigao dva pogotka i koji je nedavno stigao iz Koprivnice te potvrdio da se radi o odličnom igraču: - Pribojavali smo se ove utakmice jer je Polet kvalitetna ekipa što potvrđuju posljednji njihovi ostvareni rezultati. Ipak, maksimalnim htijenjem i zalaganjem ostvarili smo potpuno zasluženu pobjedu te bih pohvalio sve svoje suigrače koji su odlično odigrali utakmicu. (Z.P.)
MEĐIMURJE 4
ČAKOVEC 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Dumančić. Strijelci: 1:0 Halilović (13), 2:0 Puclin (23), 2:1 Balent (33), 3:1 Vabec (69), 4:1 Puclin (89).
Međimurje: Šafarić, Pintarić (71. Novko), Dodlek, Kuzmić, Vuković, Petak, Menzil, Golik (37. Vabec), Puclin, Skoliber (79. Mesarić), Halilović. Trener Dražen Biškup
Čakovec: Prekupec, Koren, Ivančić, Antonović, Jambrović, Balent, Suvajac, Drožđek, L. Pintarić, P. Pintarić, Kapeš (73. Moreira)
Gradski derbi protekao je u znaku nogometaša Međimurja, koji su tijekom cijelog susreta, posebno u prvih 45 minuta imali više inicijative i prilika već tada za vrlo uvjerljivo vodstvo. U 13. minuti Golik je dobro izveo slobodni udarac, odbijenu loptu Prekupca Halilović je rutinirano poslao u mrežu. Nakon što Skoliber u 17. minuti nije realizirao još jednu izglednu priliku, vodstvo je na dodavanje Skolibera preciznim udarcem povećao Puclin. Mogao se Skoliber u 27. i 32. minuti proslaviti, pa je stigla kazna u vidu efektnog pogotka Balenta. Mogli su Balent preokrenuti rezultat no nisu bili precizni. U drugom poluvremenu manje zanimljivo. Vabec je u 68. minuti nakon dobre akcije s Dodlekom i Puclinom postigao treći pogodak, a točku na i stavio Puclin. (J.F.)
BJELOVAR 3
GRANIČAR 0
Bjelovar - gradski stadion Bjelovar. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Molvarec (Đurđevac). Strijelci: 1:0 Golubić (26), 2:0 Mrzlečki (75), 3:0 Ljubić (85, 11m).
Graničar: Jambres, Latin (53. Lončar), Beliga, D. Matotek, Kosec, Hertelendi, Kos, Nađ, Kukec (66. E. Matotek), Klekar (77. Ujlaki), Horvat. Trener Zoran Kastel
Ni na posljednjem gostovanju, kao ni jednom do sada, Kotoripčani nisu osvojili bodove. Bila je to utakmica u kojoj su domaći imali laganu terensku inicijativu što je u prvom dijelu susreta rezultiralo minimalnim vodstvom. U drugom dijelu nastavilo se istom dominacijom, tek uz jednu pravu prigodu gostiju, pa je to rezultiralo vodstvom u 75. minuti kada je Mrzlečki udarcem glavom povisio vodstvo na 2:0. Konačan rezultat postignut je iz najstrože kazne kada je u svom kaznenom prostoru Danijel Nađ igrao rukom. Tom prilikom on je zaradio isključenje jer je, nakon 59. minute, dobio drugu javnu opomenu. Kotoripčani odlaze na zaslužni odmor s jednom zanimljivom statistikom. Na domaćem terenu u polusezoni nisu izgubili nijedan susret, a na gostovanju nisu osvojili niti bod! (M.G.)
IVANČICA 1
NEDELIŠĆE 2
Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Petrović. Strijelci: 0:1 Piškor (8), 1:1 Murić (25), 1:2 Mihalic (70).
Nedelišće: Novak, Topolnjak (46. Perko), N. Pintarić, F. Pintarić, Jagec, Marčec (51. Vizinger), Mihalic, Bujanić (88. M. Novak), Međumurac, Jarić, Piškor
Odlične vijesti stigle su iz Ivanca gdje su nogometaši Nedelišća oslabljeni (bez Sečana i Đukesa) ostvarili pobjedu. Već u 8. minuti Bujanić je proigrao Piškora koji je nanizao nekoliko domaćih igrača i postigao pogodak za 0:1. Gosti propuštaju veliku priliku preko Međumurca da bi kazna stigla u 25. minuti kada Murić glavom postiže pogodak za 1:1. Domaćin do odlaska na odmor pogađa vratnicu dok u jednoj je prilici odlično reagirao mladi i izuzetno talentirani vratar Novak. U nastavku domaćin pokušava doći do preokreta ali gostujuća obrana je na visini zadatka da bi u 70. minuti Mihalic s ruba šesnaesterca postigao pogodak na kraju vrijedan pobjede. (Z.P.)
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 15. kola: Koprivnica - Virovitica 6:1, Podravac - Croatia 1:4, Križevci - Mladost (Ž) 0:1, Slatina - Podravina 0:2.