Sport 17.12.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

SISAK - CENTROMETAL 3:0
(25:22, 25:22, 25:13)
Sisak - Dvorana Brezovica. Gledatelja: 200. Suci: Milinović i Bingula (Zagreb).
Centrometal: Kurteš, Palinkaš, Petran, Vuk, Križanović, Kurteš, Puđa, T. Posavec, M. Posavec, Kovač, Makarov. Trener Jadranko Kirić
Uvjerljiv poraz Centrometala u Sisku, protiv vrlo dobrih domaćina. Odgoda susreta išla je na ruku Siščanima, jer je tijekom cijelog susreta bio vidljiv pad u igri črečanskog sastava. Krenuli su dobro Centrometalovci, imali u startu 3 razlike (6:9). Rezultat je poravnat na 15:15, u završnici seta izjednačeno, ali su kod ključnih poena pribraniji bili domaćini. U drugom ponovo Centrometal u startu ima malu prednost (4:6), ali domaći pri 2. tehničkom odmoru bježe na 16:11. Slijedi dionica sjajne igre veterana Makarova, koji s dva „kuhanja“ i isto toliko sjajnih servisa vraća Centrometal „među žive“. Gosti poravnavaju na 17:17, a potom se Siščani odvajaju na 3 razlike i tu prednost održavaju do kraja seta. Očekivao se u trećem odgovor odbojkaša iz Črečana, ali ništa od toga. Valja naglasiti da su gosti u ovom susreti bili lišeni pomoći svog prvog tehničara Kristijana Gotala, koji zbog ozljede prsta nije mogao pomoći svom sastavu.
MLADOST - CENTROMETAL 3:0
(25:20, 25:20, 25:23)
Zagreb - Dom odbojke. Gledatelja: 50. Suci: Ramić i Pavičić (Sisak),
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Vincek, Petran, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Makarov, Križanović. Trener Jadranko Kirić
I drugi uzastopni poraz odbojkaša iz Črečana maksimalnim rezultatom. U Domu odbojke očekivala se bolja igra u odnosu na onu u Sisku, ali ništa od toga. Krenuli su gosti odlučno u startu susreta i imali 5 razlike (3:8), ali to je kratko trajalo. Domaćini preokreću pri 15:14 i tu prednost do konca seta povećavaju. Sličan scenarij i u drugom setu. Gosti neprepoznatljivi, domaćini u istom ritmu i na semaforu je već 2:0. U trećem domaćini kreću sa 16:11, ali potom je Centrometal proigrao. U završnici seta gosti imaju 20:21, a potom sisački suci dodjeljuju čak 3 sporne lopte Mladostašima, koji taj poklon koriste i dobijaju susret.
Ostali rezultati 11. kola: Sisak - Mursa 3:1, Vukovar - Rijeka 1:3.
7. Vukovar 10 1 9 8:27 4
• Zbog nastupa Rovinja narednog vikenda u završnici kupa Hrvatske susret 12. kola Centrometal - Rovinj odigrat će se 26. siječnja. Unatoč dva uzastopna poraza Centrometal je još u igri za prva 3 mjesta koja vode u doigravanje, jer do kraja liga dijela natjecanja ima dva domaća susreta (Rovinj, Vukovar), te gostovanje u Osijeku, kod Murse. (R. Kolarek)

2. A LIGA-CENTAR (M)
Dvije pobjede Nedelišća
NEDELIŠĆE - CROATIA 3:1
(21:25, 25:19, 25:20, 25:23)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Kopačević, Vuk, Košir, Kocijan, V. David, Marciuš. Trener Josip Treska
U zaostalom susretu 9. kola odličnom igrom domaćini su stigli do važnih bodova protiv neugodnih Zagrepčana. Prvi set dobili su gosti, ali su domaćini uzvratili u naredna dva. U četvrtom prava drama. Gosti su u završnicu ušli s 16:22, ali se domaći nisu predavali. Trener Treska u igru je na servis ubacio mladog Vanju Marciuša, koji je sa 7 uzastopnih servis poena donio svom sastavu prednost (23:22). Gosti poravnavaju, a potom Deni Vuk s dva projektila donosi Nedelišću set i velika 3 boda.
NEDELIŠĆE - PETRINJA 3:0
(25:15, 25:23, 25:17)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Kopačević, V. David, Kocijan, Košir, Vuk, Marciuš. Trener Josip Treska
Mladi Nedelišćani i dalje „gaze“. U redovnom kolu u dvorani Atona pala je i Petrinja. Domaćini su ponovo bili razigrani i sve riješili u 3 seta. Gosti iz Petrinje opasnije su prijetili tek u drugom setu, a sve ostalo bilo je u znaku mladih Nedelišćana. U ujednačenom domaćem sastavu briljirali su Ivan i Karlo Novak.
TOPLICE - TOTOVEC 0:3
(11:25, 11:25, 21:25)
Totovec: Rešetar, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Kovačić, Novak, Trstenjak, Horvat, Topličanec, Marković
Nakon dugog rezultatskog posta Totovec se opet vratio na pobjedničke staze. U ovom kolu stradao je sastav Toplica s uvjerljivih 3:0. U prva dva seta gosti bez pogreške, a domaći su ozbiljniji otpor pružili tek u trećem setu. U redovima Totovca odličan nastup svih.
Ostali rezultati 10. kola: 4 Rijeke - Medicinar 0:3, Nepomuk - Čazma 0:3, Quirin - Gorica odgođeno, Croatia - Varaždin 0:3.
12. Nepomuk 9 0 9 0:27 0
• U 11. kolu (22.12.) Totovec je domaćin Nepomuku, a Nedelišće gostuje kod Gorice.
JUNIORSKO PRVENSTVO REGIJE CENTAR
Dvije pobjede Centrometala
Juniori prvoligaša Centrometala i juniorke Kluba odbojke na pijesku Čakovec bili su domaćini 1. turnira regionalnog natjecanja, koje je u nedjelju održano u dvoranama Aton u Nedelišću i II. OŠ u Čakovcu. Juniori Centrometala odigrali su 3 susreta. Dobili su Varaždin i zagrebačku Croatiu sa po 2:0, dok su tijesno (u 2 seta na razliku) poraženi od Siska. Za Centrometal su nastupili: Vuk, Kopačević, I. Novak, K. Novak, Kocijan, Marciuš, Košir i V. David. Nakon prvog turnira u vodstvu je zagrebačka Mladost sa 6 bodova, Slijede Sisak i Centrometal s 4, Varaždin i Croatia s 2, te Karlovac bez bodova.
Juniorke su imale 2 nastupa i kao najmlađe sudionice natjecanja u oba su očekivano poražene sa po 2:0. Bolje su bile odbojkašice Zagreba i Velike Gorice. Za KOP Čakovec su (pod vodstvom Momira Prprovića) nastupile: Baksa, I. Novak, A. Kraljić, L. Kraljić, Remenar, Turopoljac, Trstenjak, Marciuš, Petak, Apostolovski, Ciglar i Ivanuša. Domaćin sljedećeg turnira u obje konkurencije je odbojkaški klub Varaždin.
KUP MEĐIMURJA
Slavili Štrigova i KOP Čakovec
ŠTRIGOVA - KOP ČAKOVEC II 3:1
(25:18, 25:16, 19:25, 25:21)
Štrigova: Senčar, P. Pufek, Stanković, Posedi, Golenko, M. Pufek, Belović
KOP Čak II: Ciglar, Trstenjak, Apostolovski, I. Novak, Ivanuša, Zadravec, A. Kraljić, Hajdinjak, K. Novak, Petak. Trener Ivan Vabec
Zaslužena pobjeda Štrigovčanki u 1. kolu kupa Međimurja. Domaće su lako dobile prva dva seta, Čakovčanke uzvratile u trećem, a u odlučujućem četvrtom domaće prisebnije i zasluženo odlaze u 2. kolo gdje ih očekuje 2. A - ligaš Kaštel.
KOP ČAKOVEC - NEDELIŠĆE II 3:0
(25:16, 25:15, 25:20)
KOP Čakovec: I. Vabec, Mihoci, Novosel, Filo, Grošević, Kolarek, Horvat, M. Vabec
Nedelišće: Lončarić, D. Novak, Prevalšek, Srnec, Bacinger, Štebih, Marciuš
Stari rutineri „KOP-ovci“ zasluženo su slavili u 1. kolu međimurskog kupa nad Nedelišćem II. U sva 3 seta Čakovčani su bili dominantni, mada su se domaćini borili do posljednje kapi znoja. U 2. kolu Čakovčani idu na boljeg iz susreta Plavi - Totovec II.