Sport 28.01.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

Poraz Međimurja, Rudar slavio u Križevcima
MEĐIMURJE - PETAR
ZRINSKI 90:100
(18:21, 24:24, 17:16, 31:39)
Međimurje: Novak 28, Miko 18, Krajačić 15, Jambrović 15, Vrus 6, Martinović 4, Pađan 2, Lončarić 2 Gašparić, Ranteš, Jelenić
Iznenađujući poraz Međimurja na domaćem terenu od momčadi koju su u prvom dijelu sezone dobili na gostovanju u Vrbovcu. Utakmica je bila izjednačena u prve tri četvrtine, a pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj dionici susreta u kojoj je Međimurje primilo čak 39 koševa! Petar Zrinski dobio je prvu četvrtinu s 3 poena, druga dionica završila je s nerješenih 24:24, a treću su dobili igrači Međimurja. Posljednju su četvrtinu gostujući igrači zabili čak 39 poena, a to je samo šest poena manje nego cijelo prvo poluvrijeme.
RADNIK - RUDAR CIMPER 55:59
(15:18, 15:15, 11:14, 14:12)
Rudar Cimper: Varga 17, Hrkač 15, Dodlek 8, Tkalec (cap) 7, Radiković 6, Perčić 4, Vinko Novak 2, Brodar, Srnec, Cilar, Levačić, Korbelj
Iznenadili su domaće košarkaše igrači Rudar Cimpera, a pobjeda dobiva još više na značaju kad se spomene da je Rudar utakmicu opet igrao bez Saše Srneca i Marka Bedija, a najbolji strijelac prvog dijela sezone, Tomislav Radiković odigrao je još jednu izrazito lošu utakmicu. Rudar jedino na početku nije imao kontrolu utakmice u svojim rukama. Radnik se uspio vratiti na početku treće četvrtine i povesti s 3 poena, ali tu su prednost “rudari” ubrzo anulirali s dvije trice Nikole Hrkača i koševima Alena Varge. Nešto bolji i mirniji s linije slobodnih bili su također igrači Rudara.
ČAKOVEC - BJELOVAR 102:87
(26:16, 22:28, 34:23, 20:20)
Čakovec: Prprović 30, Novak M. 24, Terek 15, Kranjčec 13, Novak N.6, Momčilović 5, Biševac 4, Pustić 3, Juras S.(cap) 2, Prošev, Glumac, Drk
Čakovec je ostvario pobjedu protiv neugodnog Bjelovara. Utakmica je riješena u trećoj četvrtini. Krenuli su igrači Čakovca puno bolje u susret, Bjelovar se vraća u drugoj četvrtini. Riješio je Čakovec utakmicu u ranije spomenutoj, trećoj četvrtini koju dobivaju s 11 poena razlike pa u posljednju dionicu utakmice ulaze s 15 poena razlike, koliko je ostalo i na kraju.
Čakovec je ovom pobjedom ostao usamljen na vrhu ljestvice jer je Mladost poražena od Podravca i sada ima poraz više. Priliku da potpuno izbace momčad Mladosti iz utrke za naslov Čakovec ima već sljedeće kolo u kojem dočekuje đurđevačke košarkaše.
Ostali rezultati 15. kola: Vindija - Ivančica 75:60, Grafičar - Koprivnica 126:60, Mladost - Podravac 56:73.
12. Koprivn. 15 0 15 -805 15
Parovi 16. kola (2./3. veljače): Čakovec - Mladost, Podravac - Grafičar, Koprivnica - Vindija, Ivančica - Međimurje, Petar Zrinski - Radnik, Rudar Cimper - Bjelovar (nedjelja, 3. veljače, 16 sati).

C-1 LIGA
Odigrana dva
kola
11. kolo
GRAFIČAR II - PRELOG 62:67
(10:18, 17:12, 11:15, 24:22)
Prelog je ostvario vrijednu pobjedu na gostovanju u Ludbregu. Obje momčadi dobile su po dvije četvrtine, ali Prelog je svoje dvije ipak dobio uvjerljivije za konačnu pobjedu. Najbolji u redvomia Preloga bili su Vrabec s 23 i Poredoš s 10 poena.
DONJI KRALJEVEC -
DUBRAVČAN 79:91
(21:20, 15:16, 24:20, 19:35)
Dobra i zanimljiva utakmica odigrana je u Donjem Kraljevcu gdje je istoimeni domaćin propustio pobjediti goste iz Donje Dubrave. Prvo poluvrijeme bilo je potpuno izjednačeno, a domaći su košarkaši bili bolji u trećoj četvrtini koju su dobili s 4 poena. Dubravčan je preokrenuo rezultat u posljednjoj četvrtini koju je dobio s čak 16 poena razlike. Ružić 24 poena kod poraženih, Blažeka 22 kod pobjednika.
NEDELIŠĆE - ČAKOVEC BŠT 64:89
(17:17, 20:20, 12:17, 15:35)
Nedelišće se dobro držalo protiv favoriziranog Čakovca cijelo prvo poluvrijeme koje završava neriješeno 37:37. Kako je utakmica odmicala, tako je Čakovec dizao prednost. Nakon treće četvrtine bilo je +5 za goste, a utakmica je završila s uvjerljivih +25 u korist Čakovca BŠT. Gospočić najbolji u redovima Nedelišća s 27 koševa, a Pustić je zabio 31 za Čakovec.
KOTORIBA - MLADOST 61:74
(16:16, 19:20, 8:17, 18:21)
Očekivana pobjeda Mladosti u Kotoribi. Domaći su košarkaši pružali odličan otpor u prvom poluvremenu koje završava s +1 za goste. Utakmicu je Mladost riješila u trećoj četvrtini koju dobivaju rezultatom 8:17. Do kraja susreta prednost su još malo povećali na konačnih 13 poena razlike. Zvošec 21 poen kod Kotoribe, Drk 19 za Mladost.
12. kolo
PRELOG - KOTORIBA
60:53
(7:18, 18:9, 20:15, 15:11)
Prelog je teže od očekivanog došao do pobjede protiv Kotoribe koja je na utakmici nastupila sa samo 8 igrača. Kotoriba je prvi period dobila s 11 poena, Prelog uzvraća u drugom dijelu s 9. Nakon treće četvrtine domaćini su preokrenuli prednost Kotoribe s -2 na poluvremenu na +3. Prelog je dobio i posljednju četvrtinu za konačnu pobjedu. Saša Janković najbolji kod Preloga s 14 poena, a Franjo Zvošec kod Kotoribe s 19 koševa.
MLADOST - ČAKOVEC BŠT 64:63
(18:14, 18:8, 16:17, 12:24)
Dvoboj dva kluba čiji pojedini igrači igraju za Čakovec u A-2 ligi sjever, a za Čakovec BŠT igra čak i trener A-2 ligaša Čakovca. Mladost je nakon tri četvrtine imala 13 poena prednosti, a Čakovec se vratio u susret u posljednjoj dionici koju je dobio s 12 poena razlike, ipak nedovoljno za preokret. Igor Drk je zabio 17 koševa za Mladost, Nikola Novak 29 za Čakovec BŠT.
NEDELIŠĆE - DONJI
KRALJEVEC 82:68
(14:21, 25:20, 16:11, 27:16)
Igrači Donjeg Kraljevca izgubili su još jednu utakmicu u kojoj su imali prednost nakon prvog poluvremena. Dogodilo im se to već više puta u ovoj sezoni. Nedelišće je do pobjede od 14 poena razlike predvodio sjajni Pavao Gospočić koji je zabio čak 44 poena. Kod gostiju iz Donjeg Kraljevca, Baljak 21 koš.
DUBRAVČAN - MEĐIMURJE GLOBETKA 80:57
(11:17, 24:13, 21:12, 24:15)
Međimurje Globetka igrala je susret protiv domaćeg Dubravčana bez najboljeg igrača Dejana Vugrinca, ali pojačana Borisom Zaspanom koji je dugi niz godina bio jedan od najboljih centara A-2 lige sjever. Nakon što su gosti iz Čakovca dobili prvu četvrtinu 11:17, nitko nije očekivao da u sljedeće tri četvrtine Dubravčan tako nadigra svoje protivnike. Nošeni navijanjem svojih navijača, igrači Dubravčana redom dobivaju drugu, treću i četvrtu dionicu za konačnu pobjedu. Kod pobjednika, kapetan Međimurec 19 poena, Raić 18, a treba spomenuti i izostanak ponajboljeg igrača Dubravčana, Varge. Vurušić je zabio 20 za goste iz Čakovca, a Levačić je dodao 13 koševa.