Sport 11.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

RUDAR CIMPER - ČAKOVEC 50:73
(17:16, 13:17, 7:24, 13:16)
Rudar Cimper: Varga 16, Brodar 2, Korbelj, Perčić 2, Novak Vinko 2, Radiković 14, Cilar, Bedi 3, Dodlek 5, Tkalec 2, Hrkač 4, Lesar
Čakovec: Novak N. 3, Novak M. 6, Prprović 16, Terek 2, Kranjčec 17, Pustić 8, Juras, Žvorc 1, Biševac 6, Momčilović 5, Lepen, Drk 9
Lijepo popunjena dvorana u Murskom Središću na utakmici između Rudar Cimpera i vodećeg Čakovca koji je ovom pobjedom korak bliže naslovu prvaka. Ukoliko u sljedećem kolu Čakovec na domaćem terenu dobije prvog pratitelja, Grafičara iz Ludbrega, i teoretski će osigurati naslov prvaka.
Prvu četvrtinu bolji su bili domaći igrači, nastavili i u drugoj četvrtini, ali Čakovec na kratko preokreće rezultat i odlazi na pet poena prednosti. Ipak, to vodstvo nije dugo trajalo, ubrzo su se igrači Rudara vratili u utakmicu i preuzeli vodstvo koje se kretalo između jednog i tri poena razlike. Rudar Cimper je u zadnju minutu ušao s dva poena prednosti, ali Čakovec serijom 5:0 na poluvremenu vodi rezultatom 30:33.
Problem u igri domaćih košarkaša bila je loša šuterska večer Nikole Hrkača i Mladena Tkalca. Nadali su se domaći navijači da će ih krenuti u drugom poluvremenu, ali ipak nije, a to iskusna momčad Čakovca koristi i dobrom obranom dolaze do puno kontra napada kojima dižu prednost na 20 poena razlike i rutinski je održali do kraja.
MEĐIMURJE - KOPRIVNICA 108:58
(34:12, 20:20, 31:8, 23:18)
Međimurje: Gašparić 4, Vrus 11, Novak (cap) 25, Miko 9, Krajačić 10, Jelenić 5, Jambrović 23, Pađan 9, Ranteš 12, Lončarić
Već i prije utakmice znalo se kako će završiti susret. Puno kvalitetnija momčad Međimurja nije imala nikakvih problema protiv posljednje na ljestvici Koprivnice. Razlika je iz minute u minutu samo rasla, a zaustavila se na okruglih 50 poena razlike. Već nakon prve četvrtine bilo je ogromnih 22 poena razlike, bilo je i ogromnih +45, a posljednju četvrtinu Međimurje je dobilo sa “samo“ pet poena prednosti za konačnih +50. Sljedeće kolo Međimurje gostuje u Virju kod izrazito snažnog Podravca kojeg su u prvom dijelu sezone na domaćem terenu pobijedili.
Ostali rezultati 17. kola: Bjelovar - Petar Zrinski 75:71, Radnik - Ivančica 75:68, Vindija - Podravac 82:105, Grafičar - Mladost 78:71.
12. Koprivn. 17 0 17 -880 17
Parovi 18. kola (16. veljače): Čakovec - Grafičar, Mladost - Vindija, Podravac - Međimurje, Koprivnica - Radnik, Ivančica - Bjelovar, Petar Zrinski - Rudar Cimper.

C-1 LIGA
Kotoriba bolja od Donjeg Kraljevca
Košarkaši Kotoribe iznenadili su Donji Kraljevec i u posljednjoj su četvrtini preokrenuli 10 poena zaostatka. Prelog je doživio poraz na domaćem terenu, a Međimurje Globetka uvjerljivo je slavila protiv Mladosti. Lino Pustić iz redova Čakovca BŠT rekorder je kola po broju postignutih poena, Prelogu je zabio čak 40!
KOTORIBA - DONJI
KRALJEVEC 77:67
(17:19, 17:16, 10:19, 33:13)
Kotoriba: Zvošec 22, Habuš 16, Seličanec 16, Munka 14, Borović 5, Plačko 4, Ujlaki, Sabol
D. Kraljevec: Švenda D. 20, Ivanović D. 12, Ružić 10, Baljak 8, Švenda T. 6, Zrna 4, Štefan 4, Sinković 2, Branilović 1
Košarkaši Kotoribe iznenadili su Donji Kraljevec, koji očito nije u formi ove sezone. Imali su gosti 10 poena prednosti nakon 30 minuta igre, a onda su u posljednjoj četvrtini sve prosuli. Domaći se nisu predavali do samog kraja, a to im se isplatilo jer su posljednju dionicu igre dobili rezultatom 33:13, što je samo za poen manje nego cijelo prvo poluvrijeme.
PRELOG - ČAKOVEC BŠT 68:77
(14:25, 20:25, 23:9, 11:18)
Prelog: Ciglar 20, Jelenić 20, Blažona 11, Poredoš 8, Poljak 6, Šarić 3, Janković, Novosel, Vrabec, Vargek
Čakovec BŠT: Pustić 40, Novak 12, Glumac 7, Kovačić 3, Momčilović L. Momčilović I. Momčilović Č.
Čakovec je bio puno bolji u prvom poluvremenu. Prelog se u utakmicu vratio u trećoj četvrtini koju dobiva s 14 razlike pa u posljednju dionicu ulazi samo s -2. Ipak, utakmicu nisu uspjeli preokrenuti, nisu imali rješenja za svojeg bivšeg igrača, Linu Pustića koji je zabio više od polovice koševa Čakovca, čak 40!
MLADOST - MEĐIMURJE GLOBETKA 49:71
(12:16, 8:15, 10:11, 19:29)
Mladost: Drk 16, Terek 9, Hajdinjak 8, Kresinger 5, Klinec 4, Mlinarić 1, Vugrinec 1, Bedić, Mihoci
Međimurje Globetka: Vurušić 11, Vugrinec 11, Golubić 11, Levačić 10, Serdarević 8, Dolovski 7, Franjić 6, Golubić A. 5, Radek 2, Capek, Zaspan, Škoda
Uvjerljiva je bila Međimurje Globetka protiv Mladosti. Dobili su gosti sve četiri četvrtine i na kraju slavili s 22 poena razlike. Mladost osim Drka koji je postigao 16 poena nije imala raspoloženog igrača, dok su kod Međimurje Globetke bila čak četiri dvoznamenkasta igrača.

(12:13, 14:18, 18:21, 14:22)
Radost: Kapelari 7, Balog 24, Šmitran, Bašek 2, Kranjčec 7, Levačić 19, Đokić, Tkalec 15, Malić
Košarkašice Radosti u 10. su kolu ostvarile svoju drugu pobjedu. Bolje su bile na gostovanju u Otočcu koji se nalazi ispred njih na ljestvici. Košarkašice Radosti nakon prvog su poluvremena imale pet poena prednosti. Drugo poluvrijeme naše su nastavile s dobrom igrom i do kraja utakmice povećale prednost na konačnih +16. Kod Radosti najbolje Dejana Balog s 24 poena i Željka Radiković (Levačić) s 19.

Mlađe dobne kategorije

• JUNIORI REGIJA SJEVER - liga u kojoj igraju međimurski i zagorski klubovi bliži se kraju, do kraja su ostala 2 kola, a najbliže osvajanju prvog mjesta je Čakovec koji u deset odigranih kola ima svih 10 pobjeda. Rudar Cimper je posljednji, sa svih 10 poraza, ali treba spomenuti da u natjecanju igraju s godištem godinu dana mlađim nego li se igra juniorska liga. Čudno je što Vindija iz Varaždina ne igra juniorsku ligu.
Poredak: 1. Čakovec 20 (10-10, +241), 2. Međimurje 16 (7-2, +288), 3. D. Kraljevec 16 (5-6, -69), 4. Grafičar 14 (3-8, -90), 5. Ivančica 13 (5-3, +17), 6. Dubravčan 13 (4-5, -82), 7. Rudar Cimper 10 (0-10, -305).
• KADETI REGIJA SJEVER-A SKUPINA - odigrana je prva polovica sezone, a u devet odigranih susreta, Međimurje je na vrhu sa svih 9 pobjeda. Kotoriba i Vindija dijele drugo mjesto s po sedam pobjeda i dva poraza, a četvrto Ivančica i Čakovec s šest pobjeda i tri poraza. Zanimljiva će biti borba od drugog do petog mjesta. Prelog se nalazi na osmoj poziciji, Donji Kraljevec je deveti, a Rudar Cimper deseti.
Poredak: 1. Međimurje 18 (9-0, +644), 2. Kotoriba 16 (7-2, +276), 3. Vindija 16 (7-2, +241), 4. Ivančica 15 (6-3, +55), 5. Čakovec 15 (6-3, +22), 6. Lepoglava 13 (4-5, +115), 7. Grafičar 12 (3-6, -14), 8. Prelog 11 (2-7, -301), 9. D. Kraljevec 10 (1-8, -432), 10. Rudar Cimper 9 (0-9, -606).
• MLAĐI KADETI REGIJA SJEVER-A SKUPINA - zanimljiva će biti borba za vrh lige mlađih kadeta. Vindija nakon 11 odigranih susreta ima svih 11 pobjeda, slijedi Dubravčan iz Donje Dubrave s 10 pobjeda i jednim porazom, a na trećem je mjestu Međimurje s 9 pobjeda i dva poraza. Između te će se tri momčadi odlučivati o naslovu prvaka. Na odličnom šestom mjestu nalazi se i jedina ženska ekipa, djevojčice Radosti skupile su već 6 pobjeda uz pet poraza.
Poredak: 1. Vindija 22 (11-0, +638), 2. Dubravčan 21 (10-1, +254), 3. Međimurje 20 (9-2, +464), 4. Grafičar 19 (8-3, +70), 5. Ivančica 18 (7-4, +23), 6. Radost 17 (6-5, -12), 7. D. Kraljevec 16 (5-6, -76), 8. Čakovec 16 (5-6, -104), 9. Kotoriba 15 (4-7, -47), 10. Rudar Cimper 14 (3-8, -193), 11. Prelog 14 (3-8, -300), 12. Nedelišće 13 (2-9, -173), 13. Mladost 13 (2-9, -257), 14. Lepoglava 13 (2-9, -287). (T. Cilar)