Sport 25.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

ATLETIKA: Melani Kraljić prvakinja Hrvatske

DVORANSKO PRVENSTVO HRVATSKE ZA SENIORE I SENIORKE
Kraljić
seniorska
prvakinja
države
Na dvoranskom prvenstvu Hrvatske za seniore i seniorke u Rijeci međimurski atletičari postigli su još dva velika rezultata. Državna prvakinja u kategoriji seniorki u bacanju kugle postala je Melani Kraljić, članica Ak Međimurje Čakovec. Ona je bacila tu spravu težine četiri kilograma odličnih 13,11 metara. Iza Melani ostale su zagrebačke atletičarke Ivana Mužarić i Ana Marija Popko bacivši kuglu čak metar manje. Ponovno odličan bio je i trenutno najbolji međimurski skakač u vis Damir Posavec, član Ak Nedelišće. Damir je izborio treće mjesto i srebrnu medalju preskočivši 1,90 metara i po treći put ove zime postigao jednaku visinu. Treba spomenuti da je pobjednik Alen Melon skočio zapaženih 2,20 metara a drugoplasirani Ivan Feiss točno 2 metra.
Damir je uz ovaj uspjeh osvojio još 6. mjesto u državi na 60 m prepone (9,42). Od Nedelišćana sedmi u državi bio je Lovro Kovačić u troskoku (11,98 m) što je njegov novi osobni rekord. U skoku udalj Lovro je bio nešto ispod svojih rezultata i zauzeo deveto mjesto (5,54 m). Gabrijel Stojanović postavio svoj najbolji rezultat na 60 m (7,63) ali je to bilo premalo za finalnu utrku najbržih osam. U skoku udalj nije uspio pronaći zalet te je natjecanje završio s tri neuspješna pokušaja. Od članova Ak Međimurje Čakovec na 60 m prepone nastupali su Igor Rodiger i bio deveti (9,66) i Sanja Kozar (10,34) i također završila na devetom mjestu.