Sport 25.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

VUKOVAR - CENTROMETAL 0:3
(19:25, 9:25, 15:25)
Vukovar - dvorana SC Borovo. Gledatelja: 50. Suci: Bardić i Rakin (Rijeka)
Centrometal: Kurteš,Kovač, Puđa, Gotal, Vincek, Kocijan, T. Posavec, M. Posavec, Makarov, Križanović. Trener: Jadranko Kirić
Bila je to igra mačke i miša. Igrački nedorasli domaćin nije mogao ni do počasnog seta u srazu s raspoloženim Centrometalovcima. Domaćini su imali prednost tek u startnom setu (13:12), a potom su konce igre u svoje ruke preuzeli gosti i bez većih poteškoća set i osvojili. U drugom totalna dominacija sastava iz Črečana, što je u konačnici rezultiralo s tek 9 osvojenih poena Vukovaraca. I u trećem setu gosti su bili dominantni, sijevalo je sa svih pozicija, pa je i taj set elegantno osvojen. Trener Kirić u ovom je susretu dao podjednaku minutažu svima, a posebno raduje odličan nastup mladog i perspektivnog Karla Kocijana koji je u 2 odigrana seta pokazao velik odbojkaški potencijal. Budući da su odbojkaši Rovinja pali u Rijeci, prednost Centrometala pred najbližim pratiteljem (Rovinj) popela se na nedostižnih 8 bodova.

Preostali rezultat kola: Rijeka - Rovinj 3:0.
1. Centrometal 8 7 1 23:7 21
2. Rovinj 8 5 3 16:14 13
3. Rijeka 8 3 5 15:16 11
4. Vukovar 8 1 7 4:21 3
• U 9. kolu odbojkaši Centrometala na svom parketu (Aton, subota, 2.3., 18 h) dočekuju sastav Rovinja. (R. Kolarek)

2. A LIGA-CENTAR (M)
Derbi Čazmi, slavlje Nedelišća
TOTOVEC - ČAZMA 0:3
(19:25, 25:27, 19:25)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, Rešetar, Krklec, Kovačić,Trstenjak, Topličanec
Derbi kola zasluženo je pripao čvršćim Čazmancima, koji su novim bodovima učvrstili 3. poziciju na ljestvici. Rastom viši gosti relativno lako dobili su prvi set, u drugom su domaći ispustili u završnici dvije set lopte, a gosti svoju prvu kapitalizirali. Nakon 0:2 utakmica je bila odlučena, domaćima je ponestalo i koncentracije i snage pa bodovi zasluženo odlaze u Čazmu.
4 RIJEKE - NEDELIŠĆE 1:3
(18:25, 25:18, 20:25, 12:25)
Nedelišće: K. Novak, I. Novak, Kopačević, Vuk, Kocijan, M. David, Košir. Trener: Josip Treska
Odličnom igrom u gradu na 4 rijeke mladi odbojkaši Nedelišća izborili su izuzetno važnu pobjedu i s 3 boda najavili prodor ka sredini ljestvice. Nedelišćani su sjajno otvorili susret i dobili startni set. Domaći su se vratili u susret dobitkom drugog. U nastavkuNedelišćani su se potpuno razigrali i preko kombinatorno raspoloženog tehničara Karla Novaka i sjajnog na mreži prezimenjaka mu Ivana dobili u velikom stilu naredna 2 seta i važne bodove.
Ostali rezultati 16. kola: Croatia - Nepomuk 3:2, Medicinar - Gorica 2:3, Varaždin - Petrinja 3:0, pauzirao je Quirin.
11. Nepomuk 14 0 14 4:42 1
• U 17. kolu Totovec je domaćin zagrebačkoj Croatii, dok odbojkaši Nedelišća pauziraju.

LIGA ZA POREDAK OD 1. DO 6. MJESTA
Kaštelanke gostuju u Karlovcu
Odbojkašice pribislavečkog Kaštela (po plasmanu) igrati će Ligu za prvaka, koju čine 3 prvoplasirana sastava skupine Centar (Vrbovec, Kaštel, V. Gorica) i 3 prvoplasirana sastava skupine Sjever (Karlovac, Sisak, Nebo). Prema ostvarenim rezultatima iz osnovnog dijela natjecanja vodi Vrbovec s 11 bodova, slijede Karlovac s 10, Sisak je sakupio 7, Kaštel 5, V. Gorica 2, a zaprešićko Nebo 1 bod. U 1. kolu nastavka natjecanja odbojkašice iz Pribislavca gostuju u Karlovcu.

2. B LIGA-SJEVER (Ž)
Pobjede vodećeg trojca
TOPLICE - KOP ČAKOVEC I 0:3
(14:25, 24:26, 10:25)
KOP Čak. I: Ciglar, Štefić, Baksa, Šalamon, A. Novak, Ivanuša, A. Kraljić, Hajdinjak, Petak, Apostolovski, S. Novak. Trener: Ivan Vabec
Uvjerljiva pobjeda Kopovki na gostovanju u Varaždinskim Toplicama. Startni set Čakovčanke su dobile autoritativnom igrom, bez ikakvih problema. U drugom su imale 13:19, ali su dopustile domaćima priključak u završnici i dale im priliku da dobiju set. Međutim, kod ključnih poena bile su prisebne i set na razliku zasluženo dobile. U trećem potpuna dominacija gošći, pa su priliku u završnici seta dobile i igračice s klupe, te ukazano povjerenje dobro iskoristile.
VARAŽDIN - KOP ČAKOVEC II 3:0
(25:10, 25:16, 25:17)
KOP Čak. II: Horvat, Turopoljac, L. Kraljić, Remenar, Poljaković, Trstenjak, Zadravec, Benko, Marciuš, Sinanović, K. Novak, Elezović. Trener: Rajko Kolarek
Nakon pobjede i sjajne igre u Varaždinskim Toplicama još jedno blijedo izdanje Čakovčanki. Prvi set domaće su dobile bez imalo muke. Čakovčanke su proigrale početkom drugog, povele s 9:3, imale i 13:10, a potom potpuno stale i domaće su uzele ponuđeno. Pokušale su se gošće vratiti u trećem, ali sa samo jednom raspoloženom igračicom-kapetanicom Majom Horvat nije se moglo više.

ŠTRIGOVA - CESTICA 3:1
(25:21, 25:18, 21:25, 27:25)
Štrigova: Pufek, Posedi, Heric, Krumpič, Ranteš, Vršić, Horvat, Stanković, Kovačić. Trener: Spasoje Todorović
Teže od očekivanja stigle su odbojkašice Štrigove do bodova protiv borbenih Cestičanki. Krenule su Štrigovčanke odlučno u susret i brzo dobile prva 2 seta. U trećem su se gošće razigrale i smanjile rezultat, a u odlučujućem, četvrtom, bilo je povuci-potegni za na kraju ipak zasluženo slavlje domaćih u čijim su redovima ponovno povukle Pufek i Stanković.

KAŠTEL II - IVANEC 3:1
(21:25, 25:9, 25:4, 25:21)
Kaštel II: Vnuk, Beč, Sabol, Fučec, Varga, Florjanić, Rešetar, Košak, Kuhanec, Mađarić, Kamenić. Trener: Marko Obadić
Očekivana pobjeda vodećeg sastava lige na domaćem parketu nad solidnim Ivancem. Gošće su iznenadile i dobile startni set. U iduća 2 potpuna dominacija mladih Pribislavčanki i na semaforu je ubrzo 2:1. U četvrtom obostrano kvalitetna igra, ali su domaće bile čvršće kod ključnih poena, zasluženo dobile set i važne bodove. U redovima pobjednica odličan nastup Inke Varga i Lane Florjanić.
1. Kaštel II 14 13 1 41:11 38
2. KOP Čk I 13 12 1 38:11 35
3. Štrigova 13 9 4 30:18 26
4. Varaždin 12 7 5 27:19 22
5. Toplice 13 6 7 25:23 20
6. KOP Čk II 14 5 9 21:30 16
7. Ivanec 13 4 9 15:29 12
8. Cestica 13 3 10 15:34 8
9. Vinica 13 0 13 2:39 0
• Parovi 16. kola (2./3.3.): KOP Čakovec I - Varaždin II, KOP Čakovec II - Vinica, Ivanec - Štrigova, Cestica - Toplice, pauzira Kaštel II.