Sport 05.03.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

Međimurje osiguralo naslov Čakovcu
GRAFIČAR - MEĐIMURJE 73:87
(26:14, 15:19, 18:25, 14:29)
Međimurje: Krajačić 30, Novak 20, Jambrović 15, Gašparić 7, Lončarić 6, Pađan 4, Miko 2, Martinović 2, Vrus 1, Posavec, Ranteš, Jelenić
Domaći su odlično otvorili utakmicu, poveli 15:1 protiv Međimurja i činilo se da će zabilježiti uvjerljivu pobjedu protiv prošlogodišnjih prvaka. Nakon prve četvrtine domaćini su imali +12. Kako je utakmica odmicala kraju, momčad Međimurja predvođena iskusnim kapetanom Marijem Novakom i odličnim Danijelom Krajačićem polako je dostizala prednost. Prvo su do poluvremena smanjili na -8, a do kraja treće četvrtine potpuno se vratili u utakmicu. Grafičar je na ulasku u posljednjih 10 minuta imao samo poen razlike, a zadnja četvrtina bila je u potpunosti na strani Međimurja. Furioznom igrom dobili su naši košarkaši taj period igre s čak 15 poena razlike i na kraju slavili s uvjerljivih +14 te osigurali Čakovcu naslov prvaka.
ČAKOVEC - VINDIJA 67:63
(19:13, 16:13, 17:14, 15:23)
Čakovec: Prprović 21, Kranjčec 15, Biševac 8, Terek 7, Novak M. 7, Momčilović 3, Novak N. 2, Žvorc 2, Pustić, Juras, Drk
Teže od očekivanog su košarkaši Čakovca došli do pobjede protiv Vindije iz Varaždina. Da li su možda saznali rezultat iz Ludbrega gdje je domaći Grafičar ugostio Međimurje pola sata prije nego je počela utakmica Čakovec-Vindija, pa su znali da pobjedom protiv Varaždinaca osiguravaju naslov, neznamo, ali tako je izgledalo s obzirom da su u grču odigrali zadnjih 10 minuta utakmice. Čakovec je imao prednost od 14 poena razlike u trećoj četvrtini, a nakon odigranih 30 minuta bilo je +12 u korist Čakovca. Početkom posljednje četvrtine u roku 2-3 minute, gostujući košarkaši rade seriju i stižu prednost Čakovca, a tri minute do kraja utakmice čak su i uspjeli povesti s dva poena prednosti. Nakon minute odmora igrači Čakovca konačno su se pribrali te su zadnje tri minute riješili u svoju korist i na kraju pobijedili s četiri koša razlike i zasluženo proslavili naslov prvaka A-2 lige sjever.
Ljubitelji košarke tako će i ove godine gledati kvalifikacije za A-1 ligu u Čakovcu. Već su i poznati pojedini sudionici kvalifikacija uz naš Čakovec. Istočnu regiju predstavljati će Belišće, na jugu bi to trebao biti GKK Šibenik, iz zagrebačke regije centar to će biti Hermes Analitica dok je na zapadu u najboljoj poziciji Škrljevo.

KOPRIVNICA - RUDAR CIMPER 60:81
(8:21, 15:23, 17:21, 20:16)
Rudar Cimper: Hrkač 25, Tkalec 17, Dodlek 14, Varga 12, Radiković 7, Vinko Novak 4, Cilar 2, Brodar, Perčić, Levačić, Lesar
Igrači Rudar Cimpera nastavili su gdje su stali u utakmici prošlog kola protiv Ivančice. Dobrom obranom, gdje su od samog početka dali doznanja domaćim igračima da pobjeda ide u Mursko Središće. Od samog početka Rudar je dizao prednost, poveli su 7:0, 15:3, a najviših +15 u tom dijelu igre imali su pod kraj prve četvrtine. Odlično je u tom periodu igrao kapetan Mladen Tkalec koji je zabio tri trice. Prva četvrtina završila je vodstvom naših košarkaša od 13 koševa razlike. Ništa se nije mijenjalo ni u drugoj četvrtini u kojoj igrači Rudara i dalje dižu prednost, a na poluvrijeme odlaze s plus 21.
Utakmica je na kraju završila s uvjerljivih +21, a ta je pobjeda donijela pomak na ljestvici igračima Rudara koji su prestigli Ivančicu.
Ostali rezultati 20. kola: Mladost - Radnik 88:43, Podravac - Bjelovar 103:81, Ivančica - Petar Zrinski 56:68.
12. Koprivnica 20 0 20 -921 20
Parovi 21. kola: Ivančica - Čakovec, Petar Zrinski - Koprivnica, Rudar Cimper - Podravac (9. ožujka, 18 sati), Bjelovar - Mladost, Radnik - Grafičar, Međimurje - Vindija.

C-1 LIGA
Međimurje Globetka obranila naslov
Košarkaši Međimurje Globetke iz Čakovca drugu godinu za redom prvaci su C-1 lige sjever. Dok su prošle sezone o naslovu prvaka odlučivali u posljednjem kolu, ove su godine naslov osigurali prije zadnjeg kola i to uvjerljivo s 3 pobjede više ispred drugog najbližeg pratitelja. Prvo su u zaostaloj utakmici slavili protiv Čakovca BŠT, a nakon toga u regularnom kolu dobili i Donji Kraljevec.

MEĐIMURJE G. - D. KRALJEVEC 69:54
(23:14, 12:12, 14:15, 20:13)
Međimurje Globetka: Dolovski R., Golubić N. 8, Capek N. Serdarević J. 8, Golubić A. 9, Radek D. Franjić D. Belović A. Škoda D., Vurušić V. 13, Vugrinec D. 18, Levačić N. 13
Donji Kraljevec: Švenda T. 4, Baljak A. 6, Zrna I. 3, Branilović R. 3, Ivanović D. 4, Balent N. 4, Ružić M. 14, Švenda D. 16, Sinković G.K. 2
Međimurje Globetka rutinski je dobila susret protiv Donjeg Kraljevca. Nakon prve četvrtine u kojoj su napravili devet poena razlike, tu su prednost uspješno održavali do kraja treće četvrtine. U posljednjih 10 minuta se ulazi s +8 u korist domaćina, a do kraja utakmice prednost je povećana na +15. Drugi je ovo uzastopni naslov Međimurje Globetke koji je osvojen uvjerljivo i potpuno zasluženo!
NEDELIŠĆE - PRELOG 57:56
(16:18, 10:15, 13:13, 18:10)
Nedelišće: Šegović I. 12, Gospočić P. 16, Ganzer M. 14, Jalušić M. 6, Kiš N. Đunđuš D. Marciuš K. 9, Pintarić J. Miholček K.
Prelog: Ciglar M. 10, Poljak M. Janković S. Novosel M. 2, Šarić V. 3, Blažona I. 5, Jelenić M. 14, Poredoš M. 18, Podvezanec N. Kanižaj A. 2, Blažeka M. 2
Derbi kola igran je u Nedelišću gdje su domaćini u drugom poluvremenu preokrenuli zaostatak od 7 poena i na kraju slavili s poenom razlike. Prelog je nakon prvog poluvremena imao +7, a toliko je bilo i nakon treće četvrtine. Nedelišće je utakmicu preokrenulo u posljednjoj četvrtini koju dobivaju s osam poena razlike.
DUBRAVČAN - MLADOST 67:68
(17:12, 22:19, 16:17, 12:20)
Dubravčan: Raić F. 17, Fabić B. Lukša D. 13, Igrec K. Međimurec B. 10, Blažeka P. Štefić D. 7, Ribić B. 6, Matulin A.D. Varga D. 14, Balog F.
Mladost: Klinec M. 14, Drk I. 20, Bedić D. Terek M. 17, Mlinarić M. 1, Kresinger D. Fečkeš M. Vugrinec J. 3, Vehtersbah P. 13, Vurušić T.
Dubravčanu 8 poena na poluvremenu i 7 nakon treće četvrtine nije bilo dovoljno da ostvari pobjedu. Mladost je na gostovanju u Donjoj Dubravi preokrenulo rezultat u posljednjih 10 minuta, a tu dionicu igre dobili su s osam poena razlike, taman toliko koliko je bilo potrebno za pobjedu.
GRAFIČAR II - ČAKOVEC BŠT 115:49
(29:10, 36:16, 29:9, 21:14)
Čakovec BŠT: Fečkeš 19, Kranjčec J. 4, Kovačić(cap) 15, Kranjčec A. 2, Dovečer 9
Čakovec je na utakmicu protiv Grafičara II otputovao sa samo pet igrača, a pojačani Grafičar sa nekoliko prvotimaca to je iskoristio i slavio s čak 66 poena razlike.

RADOST - SOLIN 76:56
Radost: Tkalec 22, Hlebec 10, Balog 11, Šmitran 2, Bašek 5, Taradi 2, Radiković 18, Đokić 4, Živković, Kapelari 2, Halić. Trener: Levačić
U pretposljednjem kolu A-2 ženske košarkaške lige, košarkašice Radosti iz Čakovca ostvarile su novu pobjedu. Nakon pobjede u Otočcu, pa domaće pobjede protiv Pešćenice i onda opet gostujuće pobjede u Zaprešiću, ovaj put izborena je uvjerljiva pobjeda protiv ekipe iz Solina. Vrlo impresivan niz, i to ne samo zbog pobjeda, već je prezentirana vrlo dobra igra. Čvrsta, agresivna obrana te odlična igra u napadu. Ton takvoj igri daju najiskusnije igračice, “motor” ekipe i prva organizatorica igre, Željka Radiković (Levačić), fantastična Ivana Tkalec koja na svakoj utakmici obavlja “rudarski “ posao, te kapetan i prvi snajper ekipe Dejana Balog. Važno je napomenuti da i ostale igračice vrlo dobro koriste minutažu i daju veliki doprinos sjajnim pobjedama, posebno Vanja Živković, Ivana Hlebec te Dunja Đokić, a isto tako tu su i sve ostale: Ena Šmitran. Kristina Kapelari, Ines Halić, Jana Kranjčec, Stela Taradi, Laura Bašek.
• Dodajmo tome da su odličan rezultat ostvarile i mlađe kadetkinje ŽKK Radost (igračice rođene 1999. i mlađe) osvojivši prvo mjesto u regiji sjever i time ostvarile plasman među 8 najboljih ekipa u državi. Inače, to je generacija koja je prije 2 godine osvojila državno prvenstvo, a ovaj rezultat potvrda je dobrog rada u klubu, prije svih trenerice Dejane Balog, uz potporu i suradnju trenera Levačića i Štrukelja. Igračice koje nose najveći teret su Taradi, M. Kranjčec, Bašek, a odlično ih prate Štrukelj, Rešetar, Dovečer, Mađar, A. Kranjčec, Obadić i Jelenić. (Teo Cilar)