Ostalo 05.03.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

STRELJAŠTVO: 4 županijska rekorda

Prvenstvo županije u gađanju standardnim zračnim oružjem za sve kategorije održano je u subotu na streljani SRC „Mladost“ u Čakovcu.
• ZRAČNA PUŠKA STANDARD - u konkurenciji kadetkinja (20 hitaca) nastupila je samo članica Zelenbora Daria Borko i s 195 krugova ispunila normu za nastup na državnom prvenstvu. U kategoriji kadeta u pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 186 krugova. Drugo mjesto osvojio je Vito Radiković član istog kluba s 175, treće Filip Rašperger (Sloboda) sa 170 a četvrto mjesto Anđelko Rašperger (Čakovec) sa 135 krugova. Normu za državno prvenstvo ispunili su tri prvoplasirana natjecatelja.
Kod juniorki (40 hitaca) nastupila je samo ekipa Zelenbora i postigla 1101 krug. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Daria Borko s 385 krugova ispred klupskih kolegica Klare Meglić s 362 kruga i Kristine Medved s 354 kruga. U konkunreciji juniora (60 hitaca) prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1641 krugom ispred ekipe Čakovca s 1509. U pojedinačnoj konkurenciji 7 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Ivan Cvetković (Zelenbor) s 566 krugova ispred klupskog kolege Filipa Zadravca s 563 i Marcela Dvorščaka člana Čakovca s 555 krugova. Normu za nastup na državnom prvenstvu ispunila je ekipa Zelenbora i tri prvoplasirana natjecatelja.
Kod seniorki (40 hitaca) nastupila je samo ekipa Zelenbora i postigla 1110 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Daria Borko s 385 krugova ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi s 371 krugom, treće Klare Meglić s 362 i Kristine Medved s 354 kruga. Normu za nastup na pojedinačnom državnom prvenstvu ispunile su daria Borko i Nikolina Medlobi. U konkurenciji seniora (60) hitaca) prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1741 krugom, ispred Čakovca s 1691 i Omladinca s 1485 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 16 natjecatelja održano je kvalifikacijsko natjecanje od 60 hitaca nakon kojeg se u finale kvalificira osam prvoplasiranih natjecatelja. Finalno natjecanje održano je po prvi put prema novim pravilima ISSF-a. Nakon finalnog natjecanja s novim županijskim rekordom od 196,6 krugova prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor). Drugo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 193,0 krugova, a treće Marcel Dvorščak (Čakovec) s 173,9 krugova. Ostali finalisti postigli su ove rezultate: 4. Marko Peras 156,3 kruga, 5. Ivan Cvetković 136,5, 6. Damir Nemec 112,6, 7. Miroslav Turk 90,7 i 8. Nenad Nemec koji nije nastupio u finalu. Normu za nastup na pojedinačnom prvenstvu države ispunili su: Karlo Vrančić, Miroslav Turk, Marko Peras i Ivan Cvetković članovi Zelenbora te Nenad i Damir Nemec članovi Čakovca.
• ZRAČNI PIŠTOLJ STANDARD - kod juniora (60 hitaca) po prvi put nastupila je jedna ekipa. Ekipa Čakovca postigla je 1470 krugova i postavila županijski rekord za juniore. U pojedinačnoj konkurenciji s županijski rekordom za juniore prvo mjesto osvojio je Domagoj Žganec s 520 krugova. Drugo mjesto osvojio je Matko Makovec s 478 a treće Bruno Leček s 472 kruga. Normu za nastup na pojedinačnom prvenstvu države ispunio je Domagoj Žganec.
U konkurenciji seniora (60 hitaca) prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1673 kruga ispred Mihovila s 1607 i Čakovca s 1480 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 13 natjecatelja održane su kvalifikacije. Nakon finalnog natjecanja s novim županijskim rekordom od 193,6 krugova prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas). Drugo mjesto osvojio je Ivica Takač, član istog kluba s 192,4 kruga, a treće Antun Grošanić (Mihovil) s 166,8 krugova. Ostali finalisti postigli su ove rezultate: 4. Božidar Kolarić 147,5, 5. Zoran Hajec 125,6, 6. Antun Ladić 101,8, 7. Marijan Turk 88,1 i 8. Željko Kukovec 64,5 krugova. Normu za nastup na pojedinačnom prvenstvo države ispunili su: Saša Kralj, Božidar Kolarić i Ivica takač članovi Alzasa te Antun Ladić i Antun Grošanić članovi Mihovila.