Sport 13.03.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

PRVOLIGAŠI: Poraz rukometaša i odbojkaša

BIOGRAD - MEĐIMURJE 29:27
Biograd na moru - sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci Grbavac i Ravlić (obojica Vrgorac).
Međimurje: Horvat, Marciuš, Obadić, Blagus, Sklepić 5, Škrobar 11¸ Potočnjak 1, N. Petek 2, Lesjak 2, Levak Hutinec 4, Bedić, Bašek, M. Petek 2, Kovačević. Trener Ivica Haček
Ogorčeni i poniženi vratili su se Čakovčani s gostovanja u Biogradu na moru, gdje su u važnom susretu poraženi od direktnog protivnika s dna tablice, pa su sada u još težem položaju na toj istoj tablici.
- Nismo imali ni „gram šansi“ za povoljniji rezultat, unatoč dobroj igri cijele momčadi, rekao nam je pomoćni trener Dražen Posavec. Svoj su „posao“ vrlo dobro odradili neiskusni za ovaj rang natjecanja suci iz obližnjeg Vrgorca, kritike za to idu i onima koji su ih delegirali, u roku od 24 sata odlučit ćemo hoćemo li na osnovu snimke s utakmice uputiti prigovor.
Prvi su dio susreta unatoč evidentno lošeg suđenja Čakovčani dobro „odradili“, bilo je 14:14, moglo je biti i bolje, 3-4 razlike u njihovu korist da nisu uzastopno oštećivani. U drugom dijelu suci su se otvoreno svrstali uz domaće igrače, koji su to obilato koristili i na kraju se veselili nezasluženoj pobjedi. U gotovo svakom napadu ili u igri obrane nije im dozvoljeno igrati, isključivani su i nisu pomogli protesti s klupe, čak je i delegat susreta priznao da u takvom odnosu snaga Čakovčani nisu mogli i smjeli uspjeti (?!). Za domaće je suđeno 6, Čakovčane 4 sedmerca, domaći su imali 2, a Čakovčani 14 minuta isključenja, da dalje ne nabrajamo. Tako su sada uoči subotnjeg susreta u Čakovcu s Moslavinom iz Kutine (19 sati, dvorana GŠ) na tablici u vrlo teškom položaju, kako kažu još se ne predaju, pokušat će prevladati nepravilnosti iz Biograda i doći do uspjeha, iako su gosti favoriti.

Ostali rezultati 18. kola: Kozala - KTC 29:29, Matulji - Đakovo 29:21, Moslavina - Dugo Selo 26:19, Županja - Umag 25:23, Crikvenica - Osijek 19:28, Senj - Hrvatski dragovoljac 25:27.
14. Senj/-1 18 2 1 15 401:538 4
• 19. kolo: Međimurje - Moslavina. (J.Freiler)

ROVINJ - CENTROMETAL 3:0
(25:19, 25:22, 25:18)
Rovinj - Dvorana SC Valbruna. Gledatelja: 100. Suci: Rajković i Stipaničev (Rijeka).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Gotal, Vincek, Makarov, Kurteš, Križanović, M. Posavec, Kocijan, Vuk. Trener Jadranko Kirić
Bez prvog libera Petrana i kapetana T. Posavca odbojkaši Centrometala nisu mogli do gostujućih bodova protiv kompletnog sastava Rovinja, čijem su sastavu bodovi bili od presudne važnosti u borbi s Rijekom za 2. poziciju i očuvanja i do godine nastupa u kvalitetnijoj skupini prve odbojkaške lige. U startnom setu bolje kreću domaći i vode u startu sa 6:2. Centrometal preokreće na 12:13 i sve do 18:17 sve je u egalu. Završnica seta pripada domaćinima za startnih 1:0. U drugom poravnato do sredine seta, a potom domaći bježe na 7 razlike(19:12). Centrometal pritišće i stiže gotovo do poravnanja (21:20). Završnica seta pripada domaćim odbojkašima, a vjetar u leđa daje im riječki sudački par i na semaforu je već 2:0. U trećem 11:6 za domaće, ali se gosti iz Črečana ne predaju i dolaze na domak poravnanja (11:10). U tim trenucima domaći dobijaju nekoliko „poklon lopti“ sudaca, što je rezultiralo s nekoliko žutih kartona odbojkašima Centrometala, te isključenjem trenera Kirića. Domaći ponuđeno koriste, osvajaju ključni set i velika 3 boda.
Preostali rezultat 10. kola: Rijeka - Vukovar 3:0 bb.
1. Centrom. 10 7 3 25:13 22
2. Rovinj 10 7 3 22:14 19
3. Rijeka 10 5 5 21:18 16
4. Vukovar 10 1 9 4:27 2
• U 11. kolu (Aton, subota, 16. 3., 19 h) Centrometal ugošćuje Vukovar. (R. Kolarek)