Sport 04.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

RIJEKA - CENTROMETAL 2:3
(27:25, 25:19, 25:27, 24:26, 15:17)
Rijeka - dvorana Mladosti na Trsatu. Gledatelja: 100. Suci: Humski i Hranić (Zagreb)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Gotal, M. Posavec, T. Posavec, Križanović, Kurteš, Vincek. Trener: Jadranko Kirić
Pobjedom u Rijeci, u trileru 5. seta, odbojkaši Centrometala završili su ovogodišnji liga dio natjecanja. Čitav susret Centrometal je odigrao s Palinkašem i Kovačem na srednjacima, Kurtešom i Križanovićem na primačima, dijagonalom Vincekom, tehničarom Gotalom, te kapetanom Tomicom Posavcem kao liberom. Krenuo je Centrometal odlično u susret diktirao i igru i rezultat u startnom setu. A tada na scenu stupaju suci, oduzimaju čak 4 čiste lopte našim odbojkašima i naprosto daruju set domaćinima. Ogorčeni gosti i još pod dojmom krađe iz 1. seta relativno lako došli su do drugog i kapitalnih 2:0. Poveli su domaći u trećem s 15:8, a vjetar u leđa davao im je izrazito domaćinski naklonjen zagrebački sudački dvojac. Ipak, Centrometalovci se ne predaju, te silnom borbenošću osvajaju treći, a odmah potom i neizvjesni četvrti set. U petom, odlučujućem setu, obje su momčadi imale svoje periode bolje igre, a u konačnici su koncentriraniji i prisebniji bili Centrometalovci, dobili ključni set i uzvratili Rječanima za istovjetan domaći poraz. Iako pobjeda nije donijela pomak na ligaškoj ljestvici i lakšeg suparnika (Sisak) ona je izuzetno važna, jer donosi mirnoću i potrebno samopouzdanje pred doigravanje i utakmice sa zagrebačkom Mladosti, gdje Centrometal svakako ima što za reči.
Ostali rezultat 12. kola: Vukovar - Rovinj 0:3.
1. Rovinj 12 9 3 28:14 25
2. Centrom. 12 8 4 29:18 24
3. Rijeka 12 5 7 23:24 17
4. Vukovar 12 2 10 7:31 5
• Osvajanjem 2. mjesta u svojoj skupini odbojkaši Centrometala u 1. kolu doigravanja za prvaka države igraju s trećeplasiranim sastavom 1. skupine-zagrebačkom Mladosti. Igra se na dvije pobjede. Prvi susret igra se u Zagrebu (30. ožujka), uzvrat je u Nedelišću (srijeda, 3. travnja), a mogući treći susret u Zagrebu (subota, 6. travnja). Ostali parovi četvrt finala doigravanja: Mladost (Kaštel lukšić) - Daruvar, Mursa - Zagreb, Sisak - Rovinj. (R. Kolarek)

Poraz Totovca u Karlovcu

4 RIJEKE - TOTOVEC 3:2
(21:25, 22:25, 25:23, 25:22, 15:8)
Totovec: Kovačić, Rešetar, Krklec, D. Pergar, Horvat, Trstenjak
U ponovo prepolovljenom sastavu odbojkaši iz Totovca nisu uspjeli doći do pobjede u karlovačkom odbojkaškom hramu. Krenuli su gosti odlično i nakon velike borbe dobili startna 2 seta. Treći set domaćin je izvukao na razliku, a velike borbe bilo je i u četvrtom, koji je ponovo dobio domaćin. U setu odluke Karlovčani s više snage, što je u konačnici rezultiralo zasluženom pobjedom domaćina. Karlovčanima 2, Totovcu 1 bod. U redovima Totovca istakli su se Krklec i Trstenjak.
CROATIA - NEDELIŠĆE 1:3
(22:25, 25:27, 25:23, 25:27)
Nedelišće: K. Novak, I. Novak, Košir, Kocijan, Marciuš, Vuk, Kopačević, M. David, V. David. Trener: Josip Treska
Odličnom igrom odbojkaši Nedelišća stigli su do zlata vrijednih bodova u zagrebačkom odbojkaškom hramu. Sama utakmica bila je puna rezultatskih obrata. Izjednačeni startni set osvojili su Nedelišćani.U drugom su Zagrepčani imali pri 24:21 čak 3 set lopte, ali su borbeni gosti sve 3 spasili i u konačnici set i dobili. Start trećeg pripada Nedelišću(4:8), ali su domaćini spretniji u završnici, te set dobijaju na razliku. U četvrtom Croatia kreće s 16:9, ali su gosti uhvatili priključak. U tim trenucima odlično je svoju rolu u obrani odradio najmlađi-Vedran David. Croatia ponovno bježi na 3 razlike(24:21), ali sjajnom igrom u obrani Domagoja Košira Nedelišće prvo poravnava, a potom osvaja još 2 uzastopna poena za velika 3 boda. U domaćim redovima sjajno su odigrali Marko David u napadu, te Domagoj Košir u obrani.
ČAZMA - NEDELIŠĆE 3:0
(25:16, 25:23,25:23)
Put i jak protivnik učinili su svoje. Nakon pobjede u Zagrebu mladi Nedelišćani otputovali su direktno u Čazmu, gdje ih je u zaostalom susretu 12. kola dočekao istoimeni domaćin. Prvi set visoki Čazmanci dobili su bez poteškoća. U drugom i trećem setu Nedelišće se je odlično držalo i bilo je neizvjesno do samih završnica. Ipak, domaćini su bili koncentriraniji, oba seta dobili na razliku i na koncu zasluženo slavili. Dvije utakmica u istom danu bile su ipak previše za mlade Nedelišćane. Ponovno je odličan u napadu bio Marko David, a istakao se i srednjak Ivan Novak-poglavito u napadu i na servisu.
Ostali rezultati 20. kola: Varaždin - Medicinar 3:0, Gorica - Nepomuk 3:0, Quirin - Petrinja 3:0.
11. Nepomuk 18 0 18 6:54 2
• U 21. kolu odbojkaši Nedelišća gostuju u Petrinji, dok odbojkaši Totovca pauziraju.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Domaći poraz
KAŠTEL - KARLOVAC 0:3
(19:25, 20:25, 14:25)
Kaštel: Šestan, Toplek, Ivačić, Knezić, Herman, Prprović, Železnjak, Breban, Novak, Varga, Sabol. Trener: Marko Obadić
Odbojkašice iz Pribislavca zabilježile su domaći poraz u susretu s uigranijim karlovačkim odbojkašicama. U dvorani u Belici očekivala se neizvjesna utakmica, ali ovog puta Kaštelanke su odigrale ispod svojih stvarnih mogućnosti i bez većeg otpora ostale bez domaćih bodova.
Ostali rezultati 8. kola: Nebo - Vrbovec 0:3, V. Gorica - Sisak (srijeda, 27.3.).
1. Vrbovec 8 7 1 22:6 20
2. Karlovac 8 5 3 17:10 16
3. Sisak 7 5 2 16:12 13
4. V. Gorica 7 3 4 14:13 11
5. Kaštel 7 2 5 8:18 5
6. Nebo 7 0 7 3:18 1
• U 9. kolu Kaštelanke putuju u Zaprešić, domaćem Nebu. Susret je zbog Uskršnjih blagdana prolongiran za 6. travnja.

2. B LIGA-SJEVER (Ž)
Naslov prvakinja Kaštelu II!
Uvjerljivom pobjedom na gostovanju u Varaždinskim Toplicama (u zaostalom susretu posljednjeg ligaškog kola) nad domaćim Toplicama rezultatom od 3:0 (25:13, 25:15, 25:14) odbojkašice Kaštela II osvojile su naslov prvakinja lige za sezonu 2012./13. Iako su bodovno te po dobivenim i izgubljenim setovima Kaštel II i KOP Čakovec I poravnati, na kraju je odlučivao količnik dobivenih i izgubljenih poena, a tu su Kaštelanke za 10 poena bile bolje. Ovog tjedna na rasporedu je i zaostali susret Štrigova - Varaždin II (čiji ishod odlučuje o 3. mjestu), pa ćemo stoga rezultat tog dvoboja i konačnu tablicu objaviti u narednom broju našeg lista.

REGIONALNO
NATJECANJE MLAĐIH
KADETA I KADETKINJA
Kaštelanke pete, Centrometal šesti
Odbojkašice pribislavečkog Kaštela i Centrometala zastupali su našu županiju na regionalnom natjecanju mlađih kadetkinja i mlađih kadeta, koja su u 2 vikenda održana u Dugoj Resi, Nedelišću te Varaždinu. Rezultati (mlađe kadetkinje): Kaštel - Nebo (Zaprešić) 0:2, Mladost (Zg) - Kaštel 2:0, Kaštel - Daruvar 2:0. Za 5. mjesto: Kaštel - Zagreb 2:1. Rezultati (mlađi kadeti): Centrometal - Karlovac 2:0, Mladost (Zg) - Centrometal 2:1, Centrometal - Sisak 0:2. Za 5. mjesto: Varaždin - Centrometal 2:1.

REGIONALNO
NATJECANJE
OSNOVNIH ŠKOLA
OŠ Štrigova druga
Osnovna škola Štrigova bila je odličan domaćin i organizator regionalnog natjecanja osnovnih škola u odbojci za dječake. Na završnom natjecanju nastupili su županijski pobjednici: OŠ Virovitica, OŠ Drnje, OŠ Virovitica i domaćin OŠ Štrigova. U polufinalnim susretima OŠ Štrigova rezultatom 2:0 nadvisila je OŠ Drnje, a OŠ Varaždin istim omjerom OŠ Virovitica. Treće mjesto osvojili su odbojkaši OŠ Virovitica pobjedom od 2:1 nad OŠ Drnje. U finalnom susretu igrali su domaćin OŠ Štrigova i OŠ Varaždin. Uigraniji i tehnički bolji Varaždinci slavili su rezultatom od 2:0 i time izborili nastup na državnom prvenstvu, a domaćin OŠ Štrigova osvajanjem 2. mjesta u regiji ostvario je svoj do sada najveći rezultat. Pod vodstvom trenera Siniše Stankovića ovaj su uspjeh ostvarili: Antonio Stanković, Dino Lukman, Patrik Ivančić, Bruno Zadravec, Mateo Stanković, Aron Nemec, Kevin Bogdan, Nino Kocijan, Patrik Posedi, David Ivančić i Luka Novak.