Sport 06.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

MLADOST - CENTROMETAL 3:0
(25:23, 25:21, 26:24)
Zagreb - Dom odbojke na Savi. Gledatelja: 150. Suci: Bajrić i Ramić (Sisak).
Centrometal: Kovač, Puđa, Gotal, Makarov, Kurteš, Križanović, T. Posavec, M. Posavec, Vuk, Kocijan, Vincek. Trener: Jadranko Kirić
Krenulo je doigravanje za prvaka države. Prema plasmanu u liga dijelu natjecanja odbojkaši Centrometala za suparnika su dobili zagrebačku Mladost, višegodišnje državne prvake. Odbojkaši iz Črečana na put su krenuli oslabljeni (nedostajali prvi srednjak Palinkaš i prvi libero Petran), ali su odigrali vrlo dobro u hramu odbojke. Umjesto Palinkaša zaigrao je pouzdani Marin Posavec, a na poziciju libera uskočio je mladi Deni Vuk. U startnom setu većim dijelom vodili su Mladostaši od 1-3 poena razlike. Tako je završilo i na kraju seta, koji su na razliku dobili domaćini, mada su gosti u dva navrata bili oštećeni. Start drugog pripada Mladosti, ali su se dečki iz Črečana razigrali i sredinom seta i poveli (13:14). Do 20-og poena igralo se poen za poen, ali su ključni poeni pripali koncentriranijim domaćinima i na semaforu stoji 2:0. U trećem setu bilo je najneizvjesnije. Sredinom seta Centrometal se odvaja na 3 razlike (15:18), a potom pri 21:24 stiže do 3 set lopte. Na žalost sve propuštaju, pa Mladostaši s 5 uzastopnih poena osvajaju ključni set i u seriji na 2 dobijene utakmice vode s 1:0. Šteta, jer prema viđenom u sva 3 seta Centrometal je mogao i do ruleta 5. seta. Realan je nakon susreta bio kapetan Centrometala Tomica Posavec koji nam je rekao: - Mislim da smo u Zagrebu mogli bolje proći, nedostajao je i faktor sreće. Nisu Mladostaši momčad koju mi ne možemo dobiti. Prilika za potpuni revanš je već u srijedu (Aton, 3.4., 17.30 h), gdje ćemo uz gromoglasnu podršku naše vjerne publike dati svoj maksimum i vjerujem doći do pobjede, te izboriti majstoricu u Zagrebu!
Ostali rezultati doigravanja: Mladost (KL) - Daruvar 3:0, Mursa - Zagreb 3:0, Sisak - Rovinj 0:3.
U subotu nastavak prvenstva drugoligaša
Nakon jednotjedne pauze zbog Uskršnjih blagdana s nastavkom natjecanja kreću i naši A-2 ligaši. Odbojkašice pribislavečkog Kaštela u 9. kolu Lige za prvaka gostuju u Zaprešiću kod domaćeg Neba i tu bi trebale doći do bodova. U 21. kolu drugoligaša Nedelišće putuje u goste Petrinji. Pruže li Nedelišćani dobru partiju mogu se nadati novim bodovima. Odbojkaši Totovca u ovom kolu pauziraju, ali su u prethodnom tjednu odradili zaostali susret s karlovačkim sastavom 4 Rijeke i ostvarili pobjedu s visokih 3:0 (25:15, 25:12, 25:14), te učvrstili 5. poziciju na ljestvici.
III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Odigrani zaostali susreti
Odigrani su svi zaostali susreti natjecanja trećeligaša. Evo svih rezultata: Poljanec - Plavi (Peklenica) 3:0 (23, 19, 21), Poljanec - Koprivnica 0:3 (-21, -25, -19), Poljanec - Mladost (Vularija) 3:0 bb.

Vatreno krštenje mladih KOP-ovki

Najmlađe odbojkašice Kluba odbojke na pijesku Čakovec nedavno su odigrale svoj prvi odbojkaški susret. U dvorani Ekonomske i trgovačke škole u Čakovcu mlade KOP-ovke imale su „vatreno krštenje“ s vršnjakinjama odbojkaškog kluba „Brcko“ iz Brckovljana, kraj Dugog Sela. Iako sam rezultat nije bio u prvom planu valja zabilježiti da su mlade Čakovčanke (na fotografiji) zabilježile pobjedu rezultatom 3:2 (25:21, 21:25, 21:25, 25:15, 15:13). Pod vodstvom trenera Momira Prprovića nastupile su: Ana, Sanda, Ina i Kosjenka Novak, Iva Bulović, Lana Mudri, Marija Vidović, Lorena Remenar, Sara Obadić, Aleksandra Bratković, Graciela Puklavec i Izabela Škamo.