Sport 11.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

2. HNL ŽENE: Trnavi međimurski derbi

II. HNL-ZAPAD-SJEVER (ŽENE)

Trnavi međimurski derbi

TRNAVA - KATARINA ZRINSKI 2:0
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja: 100. Sudac: Levačić. Strijelac: M. Horvat (72, 74).
ŽNK Trnava: Kivač, Herman, Markan, M. Horvat, Videc, Trstenjak, Grabar, Matjačić, Vrančić, Njari. Trener: Tatjana Mesarić
ŽNK Katarina Zrinski: Šoltić, Martinjak, Brežni, Lajtman, Perčić, Antolin, Miri, Franić, Ciglar, Stankus, Marks. Trener: Miljenko Dovečer
Pred stotinjak gledatelja, međimurski, ali i derbi lige u potpunosti je ispunio sva očekivanja. Prvo poluvrijeme bez zgoditaka ali s dosta prilika domaćih, no Sanja Šoltić najzaslužnija je što su mreže mirovale, istaknuvši se s nekoliko obrana a pogotovo kad je ukrotila dalekometni projektil Videc krajnim naporom uz pomoć vratnice.
Gošće su prijetile iz kontri ali bez izrazite šanse. Drugo poluvrijeme domaće još više pritišću i u 72. minuti erupcija oduševljenja na stadionu, Sandra Trstenjak radi dar mar na liniji, te odličnim centrašutem pronalazi Mihaelu Horvat, koja odlično primiruje loptu i rutinski zabija za vodstvo. Gošće se još nisu oporavile od šoka a već je bilo 2:0. Kako su krenule s centra, Miha Horvat im krade loptu i zabija za povećanje vodstva. Odlična parija Horvatove, koja je nakon utakmice, kako joj se ne bi remetio mir, obaviještena od strane predsjednika, da joj je na klupski fax stigao poziv za nastup u u-19 reprezentaciju Hrvatske.