Sport 18.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

Prelogu derbi prvenstva!
PRELOG - IVANČICA 27:21
Prelog - školska-sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Hunjadi i Zečević.
Prelog: Žeželj, V. Belić 2, Balog 3, Bergovec 2, Najman, Vlašić, Lončarić, Bratković, Horvatić 1, Krajner 7, Malek 2, Martinčević 6, Halić, Janušić 1, M. Belić 3. Trener: Josip Borković
U derbiju kola i prvenstva rukometaši Preloga lakše nego što su očekivali pobijedili su Ivančicu. Od početka utakmice domaćin je dominirao terenom, poveo 4:0, da bi se u jednom trenutku drugog dijela razlika popela na +12. U zadnjih petnaestak minuta priliku su dobili i mlađi igrači, što su iskoristili gosti i smanjili zaostatak. Svi igrači odigrali su odlično dok je ipak najbolji bio Igor Krajner koji je postigao 7 pogodaka. Preložanima treba bod u dvije utakmice (jednu su slobodni) da postanu prvaci lige .U sljedećoj utakmici gostuju kod Požege.
Ostali rezultati 19. kola: Garešnica - Požega 22:24, Ivanska - Ilova 31:38, Brod - Borovo 33:35, Beli Manastir - Slatina 0:10.

ZRINSKI - PITOMAČA 32:24
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Češi (Zagreb) i Županić (Križevci).
Zrinski: Žvorc, Dominić, P. Posavec 6, Šarić, Makar 7, Benčik, S. Posavec 4, Zadravec 7, Resman 4, T. Horvat 1, Car, Ivačić, L. Posavec, E. Horvatr 1, Balić, Laptoš 2. Trener: Željko Golik
Na najbolji mogući način, dva kola pred kraj prvenstva u susretu s direktnim protivnikom s vrha tablice mlade Čakovčanke najvjerojatnije su osigurale naslov prvaka i status novog prvoligaša. Igrale su vrlo dobro svih 60 minuta, bile superiorne u svim elementima igre, od obrane do napada, borbenosti i htijenja, imale su niz lijepih akcija i golova što je brojno gledateljstvo pozdravilo. Nakon početnih 3:3 do kraja poluvremena Čakovčanke su stekle odlučujuću rezultatsku prednost, taj je dio susreta završen njihovim uvjerljivim vodstvom 18:11. U drugom su poluvremenu to vodstvo pametnom igrom održavale, 5 minuta pred kraj vodile i 11 razlike (32:21), iako su igrale one najmlađe, mlađe kadetkinje. Gošće koje su igrale vrlo grubo, a neke među njima nisu mogle sportski podnijeti visoki poraz u samom su finišu smanjile vodstvo, ne i ukupni pozitivni dojam. Već sada čestitke za ovaj veliki uspjeh ovom mladom sastavu, među kojima je još niz kadetkinja, njihovom stručnom stožeru, vrijednoj upravi i nizu entuzijasta koji svakodnevno pomažu u radu ovog sigurni smo trenutno najpopularnijeg sportskog kolektiva u Međimurju.
Ostali rezultati 16. kola: Brod G. - Tvin T. 27:43, Ivanec - Pan Đakovo 21:26, Đurđevac - Podravka L. 25:44, Darda - Bjelovar 34:40.

Poraz i neriješeno naših
18. prvenstvbeno kolo nije baš bilo uspješno za naše predstavnice. Igrale su s jakim protivnicama iz vrha tablice, Preložanke su poražene tijesnim rezultatom od vodećeg sastava Lige Velikog Trojstva, Čakovčanke pak su s Mlinarom iz Križevaca odigrale bez pobjednika. Rezultati 18. kola: Prelog - Veliko Trojstvo 26:27, Čakovec - Mlinar 31:31, Koka II - Bjelovar II odgoda. Redoslijed: Veliko Trojstvo 26, Bjelovar II24, Mlinar 222, Čakovec 17, Koka II 10, Prelog 7 bodova.

1. HRVATSKA MLAĐEKADETSKA LIGA
Pobjeda i poraz mladih
Mlađi kadeti čakovečkog još uvijek prvoligaša Međimurja odigrali su u Bjelovaru dvije utakmice prvenstva 1. HMKL. Pobijedili su vršnjake Ivanske uvjerljivo 29:18, poraženi pak su od domaćina Bjelovara 15:11. Za ovu utakmicu imaju primjedbe na grubu igru domaćina, ozlijeđen im je mladi Dvanajščak. Trener Radovan Petek pohvalio je igru i borbenost svojih mladih pulena, najavio još bolju u Čakovcu gdje se igra sljedeći prvenstveni krug. U Bjelovaru su za Međimurje igrali: Gradišćaj 3, L. Pintarić 1, M. Pintarić 14, Turk 2, Hudin 5, Jambrošić 2, Dvanajščak 2, Lončar 2, Vadlja 3, Lesjak 3, Mrčela 4 i Arambašić 3.
Josip Freiler

1. LIGA

Poraz Međimurja

ĐAKOVO - MEĐIMURJE 34:27
Đakovo - sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Cupek i Kožuhar (oba Garešnica).
Međimurje: Horvat, Obadić, Goleš 1, Sklepić 5, Škrobar 8, Levak 2, Hutinec 4, M. Petek 6, Toplek 1, Zvonarek, Bedić. Trener: Ivica Haček
Nekompletni čakovečki sastav na gostovanju kod budućeg premier ligaša, prvaka i vodećeg sastava 1. lige unatoč porazu nije razočarao. Igrali su u ovom momentu u granicama mogućnosti, mogli su međutim i bolje proći da su vratari bolje branili, da su iskorištene sve povoljne prigode i da je bilo manje promašaja i tehničkih grešaka. Nakon 1. poluvremena domaći su vodili 17:13, na kraju zasluženo pobijedili +7, igrali su koliko im je trebalo za očekivanu pobjedu.
Ostali rezultati 22. kola: Kozala - Dugo Selo 35:36, KTC - Umag 20:25, Matulji - Osijek 28:24, Moslavina - Hrvatski dragovoljac 28:25, Biograd - Senj 37:32, Županja - Crikvenica 39:18.
14. Senj/-1 22 2 1 19 -159 4
• U idućem kolu Čakovčani su domaćini ekipi Dugog Sela. Za sada se ne zna termin i mjesto odigravanja, dvorane u Čakovcu i Nedelišću su zauzete, razgovara se da se igra u Murskom Središću ili ipak uz suglasnost Dugog Sela u petak u Čakovcu.