Sport 11.07.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:23.

SPIDVEJ: Pavlic prvi u Žarnovici

Najbolji hrvatski vozač Jurica Pavlic pobjednik je finala kvalifikacija za ovogodišnje Prvenstvo Europe u spidveju, održanog u subotu, 6. srpnja u Žarnovici, u Slovačkoj. Jura je osvojio 12 bodova, dok su druga dva mjesta na podiju zauzeli Rusi Roman Považni i Grigorij Laguta, koliko su osvojili i domaćin Martin Maculik, Ukrajinac Andrej Karpov i Poljak Maciej Janowski – poredak je utvrđen dodatnim vožnjama.
U finale su se kbalificirali i Hans Andersen (Danska), Sebastian Ulamek (Poljska) i Kjasts Puodžuks (Latvija) svi sa po 9 bodova. Finale će se održati kao serija od četori utrke, treća će se održati u Donjem Kraljevcu, 14. rujna. Kvalifikante iz Žarnovice u finalu čekaju direktno postavljeni Nicki Pedersen (Danska), Tomasz Gollob (Poljska), Emil Sajfutdonov (Rusija), Andreas Jonsson (Švedska), a po posljednjim informacijama i mlada britanska senzacija Tai Woffinden.