Sport 18.07.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:23.

GIMNASTIKA: Ude 6. na Univerzijadi

U ruskom Kazanu u tijeku su svjetske studentske igre - UNIVERZIJADA, na kojima sudjeluju i hrvatski studenti. U gimnastici su za hrvatsku reprezentaciju nastupili i naši, čakovečki gimnastičari Tijana Tkalčec i Filip Ude, članovi GK-a Marijan Zadravec Macan.
Tijana Tkalčec nije uspjela izboriti finale preskoka, s 13.425 bodova osvojila je 15. mjesto. Filip Ude je 4. mjestom u prednatjecanju, s višom ocjenom nego ju je u finalu imao pobjednik Rus Kuksenkov, osigurao nastup u finalu konja s hvataljkama, gdje na kraju s ocjenom 14.275 bodova zauzeo 6. mjesto. Filip je radio vježbu sa startom 16.900, suci nisu vidjeli jedan element težine flof D i dali mu startnu ocjenu 16.700, čak se ispričali, poredak bi međutim svejedno ostao isti jer je na saskoku Filip pao iako je prije toga izveo bez greške svoj najteži element „busnari“, zbog tog elementa je i išao na Univerzijadu.
- Želio sam probati ovu vježbu prije Svjetskog prvenstva u Antwerpenu, nisam kalkulirao baš kao ni na nedavnom EP-u. Mogao sam ići na vježbu od 16.200 iz kvalifikacija i osvojiti zlato, opet sam riskirao i sve skoro napravio. Bit će bolje - Ude je bio realan, kao i uvijek.(J. Freiler)